Anasayfa / GENEL / Özgür medyaya HDP’li eş başkan tehdidi!
figen

Özgür medyaya HDP’li eş başkan tehdidi!

STAR Medya Grubu binasına bombalı saldırı düzenleyen terör örgütü MLKP, “Star Medya sözcüleri, hesap sorma eylemlerinin yeniden kapılarını çalacağını ve her seferinde bu kadar şanslı olmayacaklarını unutmamalıdırlar” diyerek ikinci tehditte bulundu.


Yeni Türkiye’nin sesi STAR Gazetesi’ne 24 Temmuz’da bombalı saldırı girişiminde bulunan terör örgütü MLKP, yeni bir saldırı gerçekleştireceğine dair küstah tehdit yayınladı.

PKK’nın internet sitesi üzerinden açıklama yapan MLKP, saldırıyı eski başkanları, bugünkü HPD Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ için yaptıklarını belirterek ikinci kez saldıracağını belirtti.

Terör örgütü MLKP, 24 Temmuz Cuma günü STAR binasının yemekhanesinin hemen yanına bıraktığı zaman ayarlı parça tesirli bomba ile öğle yemeğine gelen STAR çalışanlarını hedef almıştı. Son anda fark edilen ve bomba imha ekibi tarafından etkisiz hale getirilen bomba ile hedeflediği hain saldırıyı gerçekleştiremeyen MLKP, dün PKK’nın internet sitesi üzerinden açıklama yayınlayarak ikinci bir saldırı planladığını bildirdi. Besta Nûçe adlı haber sitesinde yayınlanan tehdit içerikli açıklamada, STAR’a düzenlenen bombalı saldırı hatırlatılarak, “attığı manşetle devrimci bir kadının şahsında kadınlara hakaret etmeye kalkan Star gazetesine bomba yerleştirdik. Eylemi MLKP, FESK gerçekleştirdi” denilerek saldırının sorumluluğu üstlenildi. Hain saldırıyı üstlenen MLKP ardından ikinci tehditte bulunduğu açıklamada şöyle dedi: “Star Medya sözcüleri, bu kez kurtuldukları anlaşılan devrimci hesap sorma eyleminin, kapılarını yeniden çalacağını ve her seferinde bu kadar şanslı olmayacaklarını unutmamalıdırlar.”

MLKP neden saldırıyor?

Suruç’ta 32 kişinin katledildiği canlı bomba saldırısının ardından STAR, MLKP terör örgütünün siyasi yapılanması olan Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nin eski Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın, HDP’ye Eş Başkan yapılmasının ardından, terör örgütü MLKP’nin PYD/PKK saflarında savaşmak üzere Kobani’ye militan gönderdiğini yazmıştı. PKK ile MLKP arasındaki bu kirli ittifakı ortaya çıkaran STAR, terör örgütü MLKP’nin siyasi yapılanması olan Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nin gençlik örgütü Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nu rahatsız etti.

‘ŞİRRET’ MANŞETİ YÜKSEKDAĞ’IN İFADESİ

MLKP terör örgütü, eski başkanları olan HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ için Star Gazetesi’nde atılan ‘Susturun şu şirreti’ başlıklı haberi bombalamaya gerekçe gösterdi. Oysa, haberde yeralan o ifade bizzat Figen Yüksekdağ’ın kendisine ait. Figen Yüksekdağ, 27 Haziran’da beraberindeki HDP’lilerle Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gitti . Sınıra 1 kilometre ötede yaptığı basın açıklamasında, Kobani’ye yönelik DAEŞ saldırısına tepki gösterirken, hedefine AK Parti hükümetini koyarak, “İktidar hala şirretlik yaparak hesap vermekten kaçıyor. Şirretlik yaparak bu kadar kanın, katliamın üzerine oturamazsınız. Şirretlik yaparak insanlık suçunun sorumluluğunun üzerini örtemezsiniz” demişti. Hükümeti hedef gösterip, iftira atan Figen Yüksekdağ’ın bu sözleri haberleştiren STAR, Yüksekdağ’ın üzerine basa basan defalarca tekrarladığı o ifadeyi, objektif gazetecilik kuralları gereği haberin başlığında kullanmıştı.

FACİA KIL PAYI ÖNLENMİŞTİ

MLKP, geçtiğimiz hafta örgütün sloganlarının yeraldığı bez parçasına sarılı zaman ayarlı basınçlı bomba ile STAR Medya binasına bombalı saldırı girişiminde bulunmuştu.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk

Yüzsüz KK; HDPKK ile yürüyüp bakın ne dedi?

CHP ile HDP yine kol kola! CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’nün 19’uncu gününe HDP’liler de katıldı. …

hdp

HDPKK’lılar da FETÖ gibi kıvırmayı iyi biliyor!

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’ ve ‘Toplantı …

3 Yorumlar

  1. Tehdit şantaj ddöneminiz bitti artık o paçavralarınızın kapatılacağı gün çok yakın figen de hakettiği deliğe girecek

  2. Arkasını kandilde kendisine harem kuran duran kalkan gibi aşağılık insanlık düşmanlarının pkk sına ve marksist leninist bilimum terör örgütlerine dayayan figen yüksekdağ kadınlık onurunu ayaklar altına alan her türlü değerini kaybetmiş bir yaratıktır. işid nasıl islamın düşmanıysa bu yaratıklarda kadınlık onurunun düşmanıdır.
    bir an önce hakkında gereken hukuki işlem başlatılıp hakettiği cezayı almalıdır.

  3. an itibaiyle bu kadın müsvettesi hakkında terör örgütnü övmek suçundan soruşturma başlatılmıştır. sevinç duyurulur!,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir