Anasayfa / GENEL / FETÖ’yü aklama kitabı yazan Fehmi Koru Aydın Doğan’dan iş istedi!
koru-dogan1

FETÖ’yü aklama kitabı yazan Fehmi Koru Aydın Doğan’dan iş istedi!

Gazete Habertürk’ten kovulduktan sonra yazdığı bir kitapla paralel örgütü aklamaya soyunan Fehmi Koru, Medyaradar isimli medya sitesi üzerinden Aydın Doğan’a iş başvurusu yaptı. Koru Hürriyet’e yazar olmak istediğini açıkladı. Koru’nun medya sitesine kadar düşerek Doğan’a verdiği mesaj, bir “loserın aşırı acıklı hikayesi” türündendi…Koru’nun sözleri şöyle…


Gelelim medyaya ve en önemlisi Hürriyet’e. Hürriyet yazarlarının ard arda sizi özleyen yazılar kaleme alması, hemen akabininde sizin orada yer alan röportajınız ve ardından Abdülkadir Selvi gibi bir ismin oraya transfer olması. Durum böyle olunca akıllara şu soru geldi. Koru da mı Hürriyet’e geçiyor? Var mı böyle bir şey?

Böyle bir şey yok. Olsaydı zaten herkes kolayca duyabilirdi. Nasıl Abdülkadir Selvi’yi duydularsa beni de duyarlardı. Böyle yakıştırmalar her daim oldu benimle ilgili.

Fehmi Koru sık sık Aydın Doğan’ı eleştiren ama bir yandan da onun yakınında olmak isteyen bir adamdı. Hep bir Hürriyet hayali vardı içinde diyorlar sizin için. Merak ediyorum görüşünüzü?

Ben eleştirdiğim kişilerle birlikte olmam diye bir prensibe sahip değilim. Gelelim Hürriyet hayalime! Bana Hürriyet iki kez teklifte bulundu, iki kez de ben bunu reddettim. Hatta bir defasında bir devlet adamı ile yurt dışına gittiğimizde uçakta bütün gazetecilerin içinde Ertuğrul Özkök bana transfer teklifinde bulundu ve ben bunu kabul etmedim.

“HÜRRİYET’TEN YENİ BİR TEKLİF GELSE DÜŞÜNÜRÜM”

Neden kabul etmediniz?

Neden kabul edecektim? Benim kendime göre belirlediğim ilkeler var. İçimde de hiçbir zaman öyle Hürriyet hayali, özlemi olmadı. Bunlar uydurma. Ama Hürriyet bana yeniden bir teklifte bulunsa bu kez düşünürüm. Olur mu olmaz mı bilmiyorum, şu an böyle bir şeyin olacağını da zannetmiyorum.

MEDYAGUNDEM

akbay

İşte o ifade: Burak İsviçre’de FETÖ evinde yetişti

Gazeteci Fehmi Koru, Sözcü’ye yönelik FETÖ soruşturmasında tanık sıfatıyla savcıya ifade verdi: Burak Akbay’ın babası …

koru-dogan1

Koru’dan darbeci Hürriyet’e destek

Bir zamanlar başbakanları pijamayla karşıladığı günleri özleyen Aydın Doğan’a ait Hürriyet’in “Karargah Rahatsız” manşeti bir …

fehmi

Fehmi Koru niye FETÖ sanığı değil?

Çatı davasında sorgusu süren Alaaddin Kaya, 17 Aralık’tan sonra Erdoğan ve Gül’ün, Gülen’e yazdığı mektuba …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir