Anasayfa / GENEL / Aydın Doğan’ın memuru Selvi’nin iddiasına hükümetten sert yalanlama; terör örgütüyle müzakere kesinlikle yok
surec-pkk

Aydın Doğan’ın memuru Selvi’nin iddiasına hükümetten sert yalanlama; terör örgütüyle müzakere kesinlikle yok

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 14 Nisan’da yayımlanan AB ilerleme raporuna ilişkin, “Özellikle 1915 olaylarına atıfta bulunan yönüyle asla Türkiye tarafından kabul edilebilir rapor değildir. Bu rapor, bu anlamda AB parlamentosuna iade edilecektir” dedi. Kurtulmuş, yeniden çözüm masasına dönüleceği iddialarıyla ilgili ise “Bu iddia hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor” açıklamasında bulundu.


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“HİÇ KİMSE TEKRAR TERÖR ÖRGÜTÜYLE MÜZAKERE EDİLMESİNİ BEKLEMESİN”

Kurtulmuş, açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, ‘terör örgütünün sıkıştığı ve Türkiye’ye son 5 ay içinde yeniden çözüm masasına dönülmesi gerektiği yönünde mesaj gönderdiği’ iddiasının sorulması üzerine Kurtulmuş, “Bu iddia hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. Terör örgütüyle fiili mücadele yüksek mücadele azmiyle sürdürülüyor. Durduk yerde Türkiye, biz bu teröristlerle mücadele edelim diye bu olayları başlatmadılar. 20 Temmuz’dan itibaren Türkiye’de eş zamanlı olarak birileri bunların ellerine daha fazla imkan vererek, terör örgütünü Türkiye’nin başına musallat etti. Verilen mücadele sadece 3-5 miltana, terör örgütü mensubuna karşı verilen mücadele değildir. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Bu mücadele milletimizin gayreti ile bu mücadele başarıyla sonuçlandırılacaktır. Sorunlarımızı çözecek yer de TBMM’dir. Hiçkimse tekrar bir şekilde terör örgütüyle müzakere edilmesini beklemesin” dedi.

İddiayı bugün Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi ortaya atmıştı.

k-selvi1

 

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir