Anasayfa / GENEL / Çocukların sinema paralarını bile çalmışlar; FETÖ okulunda Erdoğan için beddua seansları yapmışlar!
ope-feto2

Çocukların sinema paralarını bile çalmışlar; FETÖ okulunda Erdoğan için beddua seansları yapmışlar!

FETÖ/PDY’ye yönelik operasyon kapsamında örgüt üyelerinin çocukları sinemaya ve geziye götürmek için aldıkları 500 bin lira desteği örgüte yakın dershane ve etüt merkezlerine aktardıkları tespit edildi.


“Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) eleman kazandırmak, resmi evrakta sahtecilik ve kamu kurumlarını nitelikli dolandırarak örgüte destek sağlamak, terör örgütüne üye olmak” iddiaları üzerine Sivas merkezli 11 ilde 15 Nisan’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 12’si, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan öğretmenler M.Y, A.E, G.U, H.S, E.T, E.G, mühendisler H.Y. ve T.C, iş adamı A.D, hava astsubay H.İ.İ, üniversite öğrencisi Y.E.B. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı; C.C. ise serbest bırakıldı.

Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, cezaevine gönderildi.

İş adamları M.E, H.A, Y.S.K. ile öğretmenler M.T, N.A, M.F’nin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Ankara’da öğretmenlik yapan “emniyet imamı” H.A. ile haklarında yakalama kararı bulunan 15 kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Sinema ve gezi için toplanan paralar bile FETÖ’ye aktarıldı
Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, örgüt üyelerinin, çocukları sinemaya ve geziye götürmek için hazırladıkları projeler için Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında aldıkları 500 bin lira desteği FETÖ/PDY’ye yakın dershane ve etüt merkezlerine aktardıkları tespit edildi.

Örgüt üyelerinin, “himmet” adı altında toplanan paraları örgüte yakın dershane ve etüt merkezlerine aktardığı tespit edildi.

“Emniyet imamı” H.A’nın bölge sorumluları toplantılarında, “Bir gün gelecek, sizin emniyet müdürlerinizi telsizden anons edecekler. Müdürlere, amirlere ‘bugün sohbet toplantısına neden gelmediniz’ diye soracaklar” dediği ayrıca emniyetin il ve ilçelerde bulunan grup sorumlusu polisleri aylık düzenli olarak topladığı, il ve ilçeleri kodlayıp toplantıya gelmeyen polis memurlarını fişlediği belirlendi.

Sivas’taki okulda beddua seansları
Sivas’ta FETÖ/PDY’ye yakın bir özel öğretim kurumunda görevli öğretmenlerin düzenledikleri “beddua seansları”nda “Cumhurbaşkanına inanmayın, Cumhurbaşkanına beddua edildi, yakında ölecek” diyerek propaganda yaptığı tespit edildi.

Üst imamlardan ‘Dokümanları yakın’ talimatı
Ayrıca örgüt mensubu kadınların 17-25 Aralık’tan sonra tek tip kıyafet giyerek “beddua seansları” düzenlediği, Sivas’ta FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlar başlatılınca “üst imamlar”ın bölge sorumlularına “dokümanları yakın” diye talimat verdiği belirlendi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. Pkk’dan daha tehlikeli bu Fetö Terör örgütü devlet içinde hücreler oluşturdular. Zamanında bende bunların arasında iş icabı durmak zorunda kaldım. O dönemki genç hoca kesimi dedikleri kişilerin kimliklerini değiştirip Tsk sınavlarına sokuyordular. Tabiyiki formaliteden sınav sonucunu biliyordular. Bu duruma birebir şahit oldum o dönem Normal gelmişti bana. Devlet yapıyor sanıyorduk ne oldukları ortaya çıkınca yeni yeni ortaya çıkıyor nasıl hain oldukları. Bunları askerin içerisinden temizlemekte çok zor olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir