Anasayfa / GENEL / Fetocu puştluk deşifre!
bugun-isid3

Fetocu puştluk deşifre!

Bugün gazetesinin operasyon yapılacağı haberini önceden aldığı ve bu iftirayı operasyona kalkan olarak kullanmak için Türkiye’ye yönelik IŞİD manşeti attığı iddia ediliyor.


Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finans desteği sağladığı iddiasıyla Koza İpek Holding’in 23 şirketinde arama başlatıldı.
Aramalarda, şirketlerdeki evrak ve bilgisayarlara el konulduğu öğrenilirken, Koza İpek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in ise iki gün önce yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı.

İPEK’İN BUGÜN GAZETESİ MANŞETTEN IŞİD İFTİRASI ATTI

Koza’nın bünyesinde yer alan Bugün gazetesi, bugünkü manşetinden Türkiye’ye yönelik amatörce hazırlanan IŞİD iftirası içeren bir habere imza attı.

OPERASYONDAN HABERLERİ VARDI

Öte yandan Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in iki gün önce yurt dışına kaçmasının ortaya çıkmasıyla birlikte bir başka ayrıntı daha ortaya çıktı.

Operasyon yapılacağının bilgisini alan Bugün gazetesi yönetiminin, “Biz Türkiye’nin IŞİD ayağını ortaya çıkarttık. Bu yüzden bize operasyon yaptılar. IŞİD’e destekleri olmasa neden hemen bugün bu manşetten sonra operasyon yapsınlar.” algısını oluşturmak için IŞİD iftirasını manşetten verdiği tahmin ediliyor.

CAN DÜNDAR ALGI OPERASYONUNU BAŞLATTI

17-25 Aralık operasyonunun ardından paralel örgütün taşeronluğunu yapan Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar bu sabah paylaştığı tweet, Gülencilerin IŞİD haberini kullanarak operasyona kalkan yapma çabası olduğu iddialarını güçlendirdi.

can-bugun

(HABER 10)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

1 Yorum yapıldı

  1. kim s.m hıyar derse tuzluk alıp koşan can dündar senin de sıran gelecek az bekle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir