Anasayfa / GENEL / Erdoğan’ın Obama’ya hediye tablosunda ne yazıyor?
obama-erdogan

Erdoğan’ın Obama’ya hediye tablosunda ne yazıyor?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Barack Obama arasındaki tarihi görüşme başladı. Beyaz Saray’daki tarihi görüşmeye ilk kez bir MİT müsteşarı da katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray’da, ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmesi öncesinde askeri törenle karşılandı.

Askeri törende, Başbakan Erdoğan’ın geçeceği yol üzerinde 50 ABD eyaletini ve 6 ABD bölgesini temsil eden 56 bayrak askerler tarafından taşındı.

Erdoğan, Beyaz Saray’a girişinde ABD Protokol Şefi Büyükelçi Capricia Marshall tarafından karşılandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama ile heyetler arası görüşme saat 17.00’de başladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, Beyaz Saray Kabine Salonu’nda, ABD BaşkanıObama ve heyetiyle bir araya geldi.

Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, AK Parti Grup Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Namık Tan da hazır bulundu.

MİT MÜSTEŞARI İLK KEZ

Görüşmeye Hakan Fidan’ın katılması ayrı bir önem taşıyor. Beyaz Saray’daki görüşmelere tarihte ilk kez MİT Müsteşarı da katılmış oldu.

ERDOĞAN BOŞ GİTMEDİ

Başbakan, ABD Başkanı’na hat ile “Barak Hüseyin Obama” yazılı tablo hediye etti.

 

MEDYAGUNDEM

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

ypg

ABD’den teröristlere yeni isim

Terör örgütü YPG’ye ‘isim değiştirme’ tavsiyesinde bulunduklarını belirten ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Thomas, YPG’nin …

feto-abd

ABD kararını verdi; game over Feto!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı Terörizm 2016 Ülkeler Raporu’nun Türkiye bölümünde ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir