Anasayfa / GENEL / Bulut: ‘Galataport ihalesi mutlaka iptal edilmeli’
yigit-galataport

Bulut: ‘Galataport ihalesi mutlaka iptal edilmeli’

MEDYAGÜNDEM- Galataport ihalesi, 702 milyon dolarlık teklifle Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Holding’de kaldı. Oysa Eylül 2005’te 3 milyar 538 milyon Euro’luk teklif ile Sami Ofer tarafından alınmış, fakat Danıştay tarafından iptal edilmişti. İlk ihalenin ardından 8 sene sonra bugün dolar cinsinden yeni bir ihale gerçekleştirildi.

24 haber kanalı genel yayın yönetmeni ve Star gazetesi yazarı Yiğit Bulut, Twitter’dan ihaleyi bombaladı. “Hemen iptal edilmeli” diyen Bulut, gerekçesini de şöyle açıkladı:

“Galataport İhalesi kabul edilemez… Gerek ihale sırasında yaşananlar gerekse fiyat ihaleyi geçersiz kıldı… İhale mutlaka ve mutlaka iptal edilmelidir. Yıllığı 23 milyon dolara geliyor… 30 dönüm açık 78000 metrekare kapalı alan olmaz… Boğaz kıyısında yıllığı 23 milyon dolara kiralık otel yok.”

yigit-galataport

Bulut 24 ekranında da ihalenin iptalini şöyle gerekçelendirdi:

 

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

husnu8

Bu gerizekalıya verdiğimiz maaş haram olsun

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut CHP milletvekili Hüsnü Bozkurt’un referandum için söylediği …

yigit

Halkbank neden FETÖ ve derin ABD’nin hedefinde?

A Haber’de “Halkbankası neden FETÖ ve ‘derin ABD’nin hedefinde? Yeni operasyonun amacı ne? soruları Söz …

yigitb

‘Hayır’ çıkarsa planları kaos ve Türkiye’yi işgal

Derin Analiz programında konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut 16 Nisan’da yapılacak referandumla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir