Anasayfa / GENEL / Erdoğan’dan TOBB’da paralel ihanet çetesi uyarısı
erdogan-tobb

Erdoğan’dan TOBB’da paralel ihanet çetesi uyarısı

TOBB Türkiye Ticaret ve Sanayi Şurası Ankara’da gerçekleşiyor. Şura’da konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan özellikle paralel ihanet çetesiyle ilgili kendi partisine de çarpıcı mesajlar verdi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

– TOBB’un Filistin ve Türkmenler konusundaki  duyarlılığını takdir ediyoruz.

– Yurtdışında birçok seyahate gittik oralarda sizlerle birlikte temasta buluntuk. İş dünyamızın sorunlarını dile getirdik.

– Sadece iki gün sonra milletimiz sandığa gidiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. cumhurbaşkanı seçilecek. Sizlerin de desteği ile 20007 yılında Anayasa’yı değiştirdik. Tarihimizde ilk kez ilk elden milletimiz asaleten cumhurbaşkanını seçecek. 12 yıllık Başbakanlık döneminin ardından görev değişikliği gerçekleşecek olursa hiç kuşkuşuz toplumun farklı kesimlerinden bazı sorular geliyor. Türkiye’nin geleceği için son derece önemli olan çözüm sürecinin geleceği, paralel yapıyla mücadelenin geleceği merak ediliyor.

– Seçilmiş bir cumhurbaşkanı ile seçilmiş hükümet el ele gelmek suretiyle Türkiye’yi çok daha hızla uçuşa geçirecektir. Ekonomik istikrarının korunması konusunda tüm önceliklerimiz aynen devam ediyor.

BU TÜRKİYE’NİN MÜCADELESİ

– Genel başkanlar bakanlar başbakanlar değişebilir. Ancak ilkeler partisi olarak partimizin politikaları asırlar boyunca devam edenyürüyüş ile şekillenmiştir. İsimler değişse de istikrar devam edecektir. Ak Parti çok köklü bir siyasi hareketti. Bizim partimiz istişarelerin partisi olmuştur. Bundan sonra partimizin yetkili organları belirlediğimiz hedefler doğrultusunda geleceği biçimlendirmeye devam edecektir.

– Çözüm sürecinin bizzat takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bunu nihayete erdirmek için mücadelemiz sürecek.

– Paralel yapıyla mücadele benim ya da partimin mücadelesi değil Türkiye’nin mücadelesidir. Milli güvenlik meselesidir.

BİR SAVCI ÇIKIP…

– Paralel yapının hedefi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bir savcı çıkıp edep dışı devlet ahlakından öte bir başbakana saygısızlık yapabiliyorsa bu ülkede yargı artık şüpheleri üzerine çekmeye başlamış demektir.

– Yargı kararlarıyla konuşulur. Siyaset yasama yürütmedeki varlığı ile görevi yasalar çerçevesinde yürütür.

– Ülkenin bağımsızlığı söz konusu olduğunda hiç kimse şantaja tehdide boyun eğmez. Benim veya başkasının olamsı önemli değil. Bir başbakanın yabancı devlet başkanlarıyla yaptığı konnuşma neden dinlenir? Eğer dinleniyorsam uluslararası sorunu çözmemiz mümkün olabilir mi?

– Bunu rahatlıkla dinliyorlar, dinlemekle kalmıyorlar uluslararası servislere de aynen servis ediyorlar. Utanmadan sıkılmadan vatanseverlikten bahsediyorlar. Kendi organlarında da yayınladılar.

SERT OLMAYA DEVAM

– Bakanımla kriptolu telefonla yaptığım konuşma aynen servis edildi .Bu dinlemeler casusluk faaliyeti değil de nedir? Sayın Mahmud Abbas ile yaptığım konuşmaları bunlar ne için kullanılacak. Ortada alçakça ihanet var.

– Bu ihanet karşısında susanlar varsa durumlarını gözden geçirsinler. “Tayyip Erdoğan sert” diyorlar. Ben bunlar karşısında sert olmaya devam edeceğim. 

bankasya4

İŞADAMLARINDAN HARAÇ ALINIYOR

– Şantajlar kumpaslar yapılıyor. İşadamlarından haraç alınıyor. İşadamları bunu konuşmuyor, bunları konuşun.

– CHP, MHP düşmanımın düşmanı dostumdur diyip bu vatan hainleriyle iş görüyorlar. Dün bizi sırtımızdan hançerlediler. Yarın ellerinden imkan gelirse şimdiki yol arkadaşlarını sırtından bıçaklayacaklar.

SANA DA YAZIKLAR OLSUN

– CHP, MHP içinde milletvekillerini izlediler, dinlediler, kaydedip şantaj yaptılar. Sayın Baykal, seni gözetleyenlerin de bunlar olduğunu anlamıyorsan sana yazıklar olsun. Seni gözetleyeneler de bunlar. Bu ihanet çetesiyle birlikte yürümek en başta kendine ihanettir. 30 Mart’ta Pensilvanya ile işbirliği yapanlar gereken cevabı milletten aldı. 10 Ağustos’ta milletten daha ağır cevap alacaklar.

– Biz sizden cesur kararlı adımlar bekliyoruz. Emeğinizle alın terinizle bu vatanı büyütüyorsunuzz. Paralel ihanet cephesiyle mücadelede de en ön safta yerinizi almanız gerekir.

– 12 yılda gerçekleştirdiğimiz reformlar ekonomiyi her türlü dalgalanmaya karşı korunaklı hale getirdi. 8 tane seçim yaşadık 9’uncuyu yaşıyoruz. Ekonomi seçimlerden etkilenmiyor. Biz seçim ekonomisi tesis etmiyoruz. Darbe girişimlerini, çete tehditlerini yaşadık ekonomi bu badireleri atlattı. Bölge krizleri yaşıyoruz ekonomi dimdik ayakta duruyor. İki gün sonra seçim var hamdolsun ekonomide sıkıntı yok. Çünkü piyasalar bize güveniyor.

BİR ZAHMET ANAYASA’YI OKU

– Ekonomide elde ettiğimiz başarılar benim için çok önemli. Aday arkadaşlardan “benim yolla, enerjiyle ilgim olmayacak” diyenler var. Bir zahmet buyur da Anayasa’nın 104. maddesini aç oku. Cumhurbaşkanı’nın neden sorumlu olduğunu görürsün. Biz cumhurbaşkanlığı makamına süs eşyası vazo yerleştirmiyoruz. Bu ülkenin kalkınmasından tutun, birliği, bütünlüğünden sorumlu olacak, Bakanlar Kurulu’nu toplantıya çağıracak gerektiğinde.

– Benim ardımdan gelecek Başbakan ve ekibinin de istikrar en önemli hedeflerinden biri olacak. Türkiye’nin milli gelirini 12 yılda 3 kattan fazla artırdık.

 

MEDYAGUNDEM

katar

Ekonomiye Katar’la can suyu

TOBB ve Katar ile Sanayi Odası, 7 sektörde işbirliği kararı aldı. Başkan Hisarcıklıoğlu, “Güçlerimizi birleştirelim” …

iftira

Yine bir yalan ve iftira yine CHP’li Gürsel Tekin!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in, iddialarını sert bir dille yalanladı. Hisarcıklıoğlu, …

selo-teror

PKK’ya lanet yürüyüşü terörün eş başkanı Selo’yu rahatsız etti

Perşembe günü büyük bir “teröre lanet” yürüyüşüne hazırlanan Türkiye’nin en büyük STK’lara ilk tepki PKK’dan …

1 Yorum yapıldı

  1. Alçak, Çukur, İkiyüzlülere

    Rıfat Hisarcıklıoğlu denen alçak yüzün hiç kızardı mı acaba? Hükümetin, devletin ayağını kaydırmaya çalışıp, paralel yapının değirmenine su taşıyan alçaklar bir gün sizler de hesap vermeyeceğinizi mi sanıyorsunuz? Asıl hesap verecek sizlersiniz sizler. Sinan Aygün’ü kurtardığın gibi kendini kurtarabilecek misin alçak herif!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir