Anasayfa / GENEL / Erdoğan “gazeteciler tutuklu” yaygaracılarının çifte standardını yüzlerine vurdu
maltepe5

Erdoğan “gazeteciler tutuklu” yaygaracılarının çifte standardını yüzlerine vurdu

Başbakan Erdoğan “Filistin’de şu ana kadar 10 gazeteci hayatını kaybetti. Gazze’deki Anadolu Ajansı büromuza iki kez saldırdı, gazeteciler yaralandı. Hiç dünyadan tepki var mı?” dedi.
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlenen mitingteki konuşmasına, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını okuyarak başladı.

İstanbulluları yürekten muhabbetle selamladığını ifade eden Erdoğan, katılımcılara şöyle seslendi:

“Bütün ilçelerini, tüm semtlerini, caddelerini, sokaklarını, tepelerini, minare ve kubbelerini, gönülden selamlıyorum İstanbul. Bir kez daha Hazreti Yuşa’yı, bir kez daha Eyyubel Ensari Hazretleri’ni hürmetle selamlıyorum. İstanbul’daki sayısız evliyayı, gönül dostlarını, alimleri hürmetle selamlıyorum. Cihanı titreten sultanlarını minnetle selamlıyorum. İstanbul’un tüm sakinlerini, tüm İstanbullu kardeşlerimi, hemşehrilerimi selamlıyorum. İstanbul, bugün yine çok muhteşemsin İstanbul. 23 Mart’ta Yenikapı’da 1,5 milyonluk mitingte sen tarih yazmıştın. İşte bugün, Anadolu Yakası’nda, Maltepe’de yine tarih yazıyor, yine tarih inşa ediyorsun ey İstanbul. Şu İstanbul’daki heyecan, coşku, şu İstanbul’daki kükreyiş var ya inanın bu manzara, dostlarımızın yüreğine su serpiyor, kardeşlerimizin gönlünü ferahlatıyor. Şu aşk, şu sevda, şu heyecan, mazlumlara umut ışığı oluyor. Senin şu dik duruşun, şu onurlu duruşun var ya İstanbul, inan zalimlerin yüreğine korku salıyor. İstanbul, sen burada böyle dimdik durduğun müddetçe inanın adaletin sancağı yere düşmez. Sen burada mertçe durduğun sürece inanın zalimlerin gözüne uyku girmez. Sen umutsun İstanbul, sen Fatih’in şehrisin, sen Fatih Sultan Mehmed’in torunlarının şehrisin. Sen, şehitler diyarısın.”

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine şiirinden alıntı yaparak, “Bugün anlamlı bir gün. Allah sizlerden razı olsun. Şu meydandaki coşkuyu, heyecanı, buradan yayılan umudu Rabbim inşallah daha da çoğaltsın. Burada ‘Amin’ diye haykıran kullarının yüzü suyu hürmetine Rabbim duaları kabul etsin” dedi.

Buradan Gazze’nin çocuklarına selam gönderiyoruz 

Bugün sadece 10 Ağustos mitingi yapılmadığını, Maltepe’den Irak’a, Suriye’ye, Myanmar’a, Somali’ye, Mısır’a “Biz buradayız” diye haykırıldığını ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün buradan Filistin’e, Kudüs’e, Ramallah’a, Nablus’a, Eriha’ya, ‘Kardeşleriniz işte burada’ diye sesleniyoruz. Buradan Gazze’nin çocuklarına selam gönderiyoruz. Gazze’nin mazlumlarına, masumlarına selam gönderiyoruz. İstanbul’un annelerinden Türkiye’nin tüm annelerinden Gazze’nin annelerine dayanışma mesajlarını gönderiyoruz. Biz, işte buradayız Gazze, öfkemizle buradayız, yanan yüreklerimizle buradayız. Elimizle, olmuyorsa dilimizle, yapamıyorsak hiç olmazsa gönlümüzden buğz etme görevini yerine getiriyoruz Gazze. Dillerimizle, dualarımızla buradayız. Sanma ki uzaktayız Gazze. Senin yanında, senin yanıbaşındayız. 100 yıl önce Şucaiye’den Mehmetçiğimizi çektik ama yüreğimizi çekmedik. Yüreğimizin yarısı İstanbul’daysa, yarısı Gazze’dedir. Theodor Herzl, ulu hakan Abdülhamid Han’a bir elçi gönderiyor. ‘Filistin’den toprak almak için çok yüklü miktarda para, altın teklif ediyor. Sultan Abdülhamid şu cevabı veriyor: ‘Benim Filistin ve Suriye’den gelen iki alayım, Plevne’de son neferine kadar kırılmaya can attılar. Bir teki bile hayatta kalmadı. Hepsi cansız bir şekilde toprağa serildiler. Türk İmparatorluğu, Türk halkınındır, benim değil. Onun tek bir parçasını vermem. Yahudiler, milyonlarını saklasınlar, impatorluğum parçalanınca belki de Filistin’i tek kuruş ödemeden elde edeceklerdir. Fakat ancak kadavramız parçalara ayrılabilir, vücudumuzun canlı canlı kesilip biçilmesine razı olamam’ diyor. Tam da Sultan Abdülhamid’in dediği gibi oldu. Önce Osmanlı’yı parçaladılar, kadavra yaptılar. Ardından da Filistin için, Filistinliler için ağır zulüm başladı. Ağır ağır, karış karış sürerek, öldürerek, zulmederek Filistinliler’in o topraklarda yaşam haklarını ellerinden aldılar. Şu anda orada hayata tutunmaya çalışan Filistinlilere de tahümmülü yok, onlar da ölsün, onlar da sürgüne gitsin istiyorlar, onlar da evlerini, vatanlarını, yurtlarını terketsin istiyorlar. Şimdi rahatsız eden bir cümleyi söylüyorum. Hitler, Almanya’da nasıl ari bir ırk oluşturmaya çalıştıysa, İsrail Devleti de şu anda orada aynı hedefin peşinden koşuyor.”

Aynı şekilde cevabını alacaklar

Erdoğan, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını eleştirdi.

Türk-Amerikan Dostluk Grubu’nun mektup yazdığını hatırlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mektubunda da güya beni tehdit ediyor. Aynı şekilde yazılı cevabını alacaklar o ayrı, ama ben şimdi buradan sesleniyorum. Kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki vatanlarını savunmasınlar. Kundaktaki bebeklerden bile korkuyorlar, parklarda, sahillerde oynayan çocuklardan dahi korkuyorlar, hastanedeki yaralıdan, tekerlekli sandalyedeki engelliden dahi korkuyorlar. İnanın, öldürdükçe daha da çok korkacaklar. Kan akıttıkça, akıttıkları kanda boğulacaklar. Hiç bir zulüm ebedi değildir. Gün gelecek zulümlerin hesaplarını mutlaka vereceklerdir. Hesap gününün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hukukun işleyeceğine, adaletin tecelli edeceğine yürekten inanıyoruz. Bu bebek katilleri, bu İsrail yönetiminin er ya da geç, yaptıklarının hesabını hukuk içerisinde vereceklerini biliyoruz. Filistin yalnız değilsin. Gazze yalnız değilsin. Dünyada vicdan sahipleri Filistin’in, Gazze’nin yanında. Samimi müminlerin hepsi Gazze’nin yanında. İşte İstanbul Gazze’nin yanında, Diyarbakır Gazze’nin yanında, Trabzon, Adana, 81 vilayet, 77 milyon Gazze’nin yanında. İnşallah son nefesimize kadar da Hakk’ın, adaletin, barışın ve Gazze’nin, Filistin’in yanında durmaya devam edeceğiz.”

Filistin’de 10 gazeteci hayatını kaybetti 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin’de şu ana kadar, bu son saldırıda 10 gazetecinin hayatını kaybettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

“Bizim oradaki Anadolu Ajansı büromuza  iki kez saldırı yapıldı, gazeteciler yaralandı. Hiç dünyadan tepki var mı? Ey uluslararası basın, ey basın örgütleri neredesiniz? Türkiye’de, terör suçluları için ‘gazeteciler tutuklu’ diye ayağa kalkarsınız, Filistin’de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz. 

Ey Kılıçdaroğlu, senin gidecek yerin var mı? Ey Bahçeli senin gidecek yerin var mı? Şimdi yanınıza bir tane de sipariş, ithal bir monşer aldınız, üçlü bir koalisyon. Ama ne diyorlar ’10 tane parti beni destekliyor.’ 40 çürük yumurtadan, bir sağlam yumurta etmez. Kılıçdaroğlu, ‘İsrail’de basın özgür’ diyordun. Kendi ülkeni dünyaya şikayet ediyordun. Filistin’de 10 gazeteci öldürüldü, neden susuyorsun? Konuş, konuş niye susuyorsun? Şu anda dualarınızla birlikte itirazımızla haykırışımızla diplomatik girişimimizle birlikte en zor şartlarda ulaştırdığımız yardımlarla biz Gazze’nin yanındayız.”

Ekiplerimiz Gazze’de

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, şu anda ekiplerin insani yardımlarla Gazze’de olduğunu ifade ederek, “Bizim ekiplerimiz Irak’ta, insani yardımlarla orada. Bizim ekiplerimiz Suriye’de, tüm insani yardımlarla orada. Biz durmuyoruz. Bunu Kılıçdaroğlu’da biliyor, bunu ne yazık ki Bahçeli’de biliyor ama haklı söylemiyor. Bunların gözü var görmez, bunların kulağı var duymaz, bunların ağzı var hakkı konuşmaz” diye konuştu.

Erdoğan, 7 Temmuz’dan bugüne kadar TİKA koordinasyonunda Gazze’ye ciddi miktarda yardım ulaştırdıklarını dile getirerek, rakamları vermeyi doğru bulmadığını anlattı. Erdoğan, 17 bin 500 aileye gıda paketi, 15 bin kişiye sıcak yemek, 20 ton ilaç ve tıbbi malzeme ve jenaratörlerle yakıt temin ettiklerini belirterek, “AFAD, TİKA, Diyanet, Kızılay, gönüllü kuruluşlarımız, Anadolu Ajansımız, TRT Gazze’deyiz. Gazzelilerin yanındayız” dedi.

Yaralıların taşındığı, tedavi edildiği Şifa Hastanesi’ni kendilerinin yaptığını ve yapmaya devam edeceklerini aktaran Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Gazzeli kardeşlerimize biz bunu armağan etmiştik. Bize ‘Gazze için ne yaptınız’ diye soranlar bunu bize değil, Gazzelilere sorsunlar. Cevabını ondan alırlar. 7 Temmuz’da Gazze’de katliam başladığı andan itibaren Türkiye’de de muhalefet, hükümete karşı saldırılarını, yalan ve iftiralarını artırdı. Dışarıda bazıları kadar içeride de bazıları bizi susturmak, oyalamak, Gazze’den dikkatimizi çekmek, yani İsrail’in işini kolaylaştırmak için hücuma geçtiler. Kim bunlar? Siz bunları iyi tanıyorsunuz.

Pensilvanya ve onun medyası bu işte başı çekiyor. Çünkü onların otoritesi o. Bu Pensilvanya ihanet çetesi biliyorsunuz otoriteden izin almadan, talimat almadan iş yapamaz. Mavi Marmara olayında bunlar İsrail’in yanında yer almadı mı? 7 Temmuz’da bir kez daha otoritelerinden talimatı aldılar, bize karşı hücuma geçtiler. Başka kim Pensilvanya’nın oyuncağı olan. CHP, MHP, bir de onların monşer adayı. Ne diyorlar ‘Gazze’yi bırak, Türkmenlere bak.’ Benim Türkmen kardeşlerim bunlara cevabı önceki gün bir kez daha verdiler. Çünkü onlara verdiğimiz desteği onlar çok iyi biliyorlar. Onlar bu işin farkında.

Adana’da, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize insani yardım götüren o tırlarını kim çevirdi? Pensilvanya. Emniyetiyle maalesef silahlı kuvvetlerin içerisindeki grup, paralel yargı, el ele verdiler, MİT mensuplarını yerlerde süründürerek dövdüler. Bunların hepsinin kayıtları bizde. Bunlar olurken bu CHP’nin sesini duydunuz mu? Bu Bahçeli’nin sesini duydunuz mu? Bu yardımlar Türkmenlere gidiyordu. Niye sesiniz çıkmadı, niye konuşmadınız?”

Monşer aday bu işlerden anlamaz 

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bunların dertli olmadığını, hiçbir zaman bu ülkenin değerleri ile hareket etmediklerini” dile getirerek, şunları kaydetti:

“Türkmenler, Türkiye’de CHP ve MHP’nin elinde istismar malzemesi yapılmak istenmediklerini açıkça ifade ettiler. CHP ve MHP gerçekten Türkmen kardeşlerimizi düşünseler, onları istismar etmez. Bunlar  üzerinde istismar siyaseti yapmazlar. Çünkü onlar burada konuştukça Türkmen kardeşlerimizin şartları zorlaşıyor. Bunlar burada konuştukça Uygur kardeşlerimizin şartları zorlaşıyor. Güvenlikleri tehlike altına giriyor. Özellikle de  bizim yaptığımız yardımlar riske giriyor. Ama ne bu CHP ne bu MHP’nin böyle hassasiyetleri, böyle dertleri var. Bu monşer aday zaten bu işlerden anlamaz.”

MEDYAGUNDEM

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

baransu-dinleme

Bu videoyu iyi saklayın; işte paralellerin Başbakan’ı dinlediklerinin 3 yıl önceki itirafı!

MEDYAGUNDEM.COM- Artık kesin… Cumhurbaşkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıllarca dinleyen Gülen örgütü 17-25 Aralık …

kripto

İşte kripto ihanetinin raporu!

Paralel yapının kriptolu ihanetinin boyutları bilirkişi raporuyla kanıtlandı. 76 kriptolu telefon 304 kez dinlendi. Başbakan’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir