Anasayfa / ANALİZ / Erdem Yavuz bu kez fena sarsacak: Don Fettucini!
erdem-yavuz69

Erdem Yavuz bu kez fena sarsacak: Don Fettucini!

Don FETTUCİNİ – The Godfather
ERDEM YAVUZ YAZDI
twitter.com/erdemyavuz549
Mario Puzo’nun BABA‘sını duymayan yoktur. Hikaye ünlü Mafya Babası Sicilyalı Don Vito Corleone’nin ailesinin başından geçenleri anlatır.
Sicilyalı fakir bir ailenin oğlu olan Vito, ABD’ye gittikten sonra New York’un yeraltı işlerini yöneten büyük bir mafya lideri olur. Ancak Corleone ailesini diğer mafya ailelerinden ayıran en önemli özellik, Don Corleone’nin cebinde bozuk para gibi taşıdığı, her işte kullandığı politikacılar, polis, savcılar ve yargıçlardan oluşan çetedir.
don-fettucini
Bu karanlık ilişkiler, Don Corleone’ye başka ailelerin açamadığı kapıları açabilmesini sağlamaktadır.
Bir gün uyuşturucu mafyasının önde gelen isimlerinden “Türk” lakaplı Solozzo, Don Corleone’den, ilişkilerini kullanarak kendisine yasal koruma sağlamasını, karşılığında kârdan pay teklif eder.
Ancak Don Corleone teklifi reddeder. Bunun üzerine New York polis şefini satın alan Solozzo, Don Corleone’yi vurdurtur. Ölümden son anda kurtulan Don Corleone’yi ve tüm aileyi kötü günler beklemektedir.
Bütün bunları niye mi anlattım. Hemen söyleyeyim.
Dün bizim Pensilvanya’da yaşayan ünlü VAİZİ dinlerken , Türkiye’deki en ünlü iş adamları sıralamasında TOP 10’a giren 4 isme tam 4 dakikada talimat yağdırırken yaptığı telefon görüşmelerini dinleyince The Godfather (BABA) filmi aklıma geldi.
Meğer bizimki VAİZ değil bir suç örgütünün lideri olan DON FETTUCİNİ olmuş da haberimiz yokmuş.
Nasıl aklıma gelmesin TOP SAKALLARIN ilham kaynağı ve amiri? Memleketi yerine ABD’de yaşamayı tercih eden Fethullah Gülen’i safiyane duygularla dini öğretilerde bulunan bir İmam zannediyorduk ama meğer o gizli bir mafya lideriymiş!
Baksanıza konuşmasına, üst perdeden nasıl en baba iş adamlarına ayar veriyor. Muhatapları ünlü iş adamları ezik ezik kuyruklarını bacakları arasına alıyorlar. Şaşmamak elde değil, milyar dolarlık iş adamlarını bu hale düşüren bir İmam düşünebiliyor musunuz?
DON FETTUCİNİ resmen YÜZÜK öptürüyor koca koca iş adamlarına.
Anlaşılan, Sicilya’da sıradan bir sokak kabadayısı iken, New York’ta polis ve savcıları parayla satın alabilen büyük bir mafya örgütü kuran Don Corleone’nin izinden gitmiş bizim Don FETTUCİNİ de. 
Anadolu’da sıradan bir VAİZ iken Pensilvanya’ya yerleşip, Bankası, Medyası, PARALEL istihbaratı, polisi ve savcısı olan büyük bir Cemafya Örgütüne nasıl dönüştü, nasıl Baba oldu?
Fethullah Gülen’den DON FETTUCİNİ’ye nasıl evrildi? Merak etmemek mümkün değil. Amerikan Mucizesi de bu olsa gerek. Kabadayıdan iş adamı, Vaizden Mafya Babası…
Filmde hatırlarsınız, Vatikan’ın Bankası batmış, DON VİTO CORLEONE devreye girerek, bankayı bataktan kurtarmıştı. Bizim DON FETTUCİNİ de meğer işi gücü, duayı tesbihi, şehadeti salavatı bırakmış, bildiğin iş takipçisi BANKACI olmuş.
Meğer bizim DON FETTUCİNİ Bank Asya’yı kurtarma derdine düşmüş son zamanlarda, iş adamlarından Himmet adı altında HARAÇ topluyormuş.
Vermeyenleri de SAVCILARA, POLİSLERE yediriyormuş.
DON FETTUCİNİ de aslında kendini dokunulmaz sanan diğer mafya babaları gibi MALİKANE’de yaşıyor. Yaşadığı malikhaneye bakın. Sıkı sıkı korunan, yüksek duvarlı bir Kolombiyalı Mafya Baba’larının yaşadığı Malikanelere benziyor. 
Lakin şunu unutmuş DON FETTUCİNİ: Tüm dokunulmaz BABALAR, SCARFACE’den Pablo Escobar’a kadar bu malikhanelerin içinde öldü. Hem de kendisine İHANET eden en yakınlarının ihanetiyle.
Ayrıca bir Don Corleone repliği olan “Ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım”, sinema tarihinin en ünlü repliklerinden biridir. Bizim DON FETTUCİNİ’nin “Yapın. Yapın, hiç ahesteler hissetmeden, çarçabuk hemen yapın. Çarçabuk” söylemi de ünlü bir replik olacağa benziyor.
Mafya örgütü büyüdükçe sorunları da büyümüş, sonra da aile içinden bazıları Baba’yı düşmanlarına satmıştı. DON FETTUCİNİ’nin sonu da filmdeki gibi olacak gibi. 
Baksanıza ilk adım atıldı ve telefon görüşmeleri sızdırıldı en yakındakiler tarafından. Yani tüm MAFYA babalarının sonu gibi olacak. Ya teslim olup, ‘SAYGIDEĞER’ bir iş adamı olacak paşa paşa.
Ya da bunu yapmayan diğerleri gibi en yakınının ihaneti ile ADALETE teslim edilecek. Bakalım bu EGO ile bu yalancı peygamberlikle ‘SAYGIDEĞER’ olmayı becerebilecek mi?
Aslında tüm kavga da DON FETTUCİNİ’nin bu kaypaklığında yatıyor. Kendi örgütündeki göbekten İSRAİL’E, ABD’ye  bağlı tetikçi TOPSAKALLAR DON FETTUCİNİ kendilerini satıp, CEMAATİ temize çekecek diye korkuyor.
İşte bu TOPSAKAL ÇETESİ uçurumun kenarına  getirdiği DON FETTUCİNİ’yi şimdi kendilerini satacak diye korkudan uçurumdan itmeye  çalışıyor.
Mafya alemlerinde racon ihanettir. TOPSAKALLAR da DON FETTUCİNİ kendilerine ihanet etmeden, DON FETTUCİNİ’ye ihanet ederek, yabancı istihbarat örgütlerinden aldıkları ses kayıtları ile operasyon yapıyor…
DON FETTUCİNİ uyanır da TOPSAKALLARI TRAŞLAR, bir de üstüne mafyözlüğü bırakırsa bakarsınız  vatanında ölme şansına kavuşur.
Tam burada SULH’den bahseden Hüseyin Gülerce’ye tuvalet kağıdı muamelesini layık gören DON FETTUCİNİ’yi de iyi anlamak lazım. DON FETTUCİNİ de HAİNİ tespit etmeye çalışıyor. 
MAFYA alemlerinde ‘UZLAŞMA’ emrini getiren HAİNDİR malum. DON FETTUCİNİ raconu kapmış. Alsında haklı. Ama tespit yanlış. O yüzden tek çözüm var.
DON FETTUCİNİ: Şimdi o YÜZÜĞÜ yavaşça parmağından çıkart ve yere bırak, TOPSAKALLAR seni bitirmeden  de gel teslim ol. Karşılığında Huzur içinde YAT…

MEDYAGUNDEM

tekdag4

Habertürk’ü FETÖ’ye böyle teslim ettiler!

FETÖ Habertürk’ü bakın nasıl yörüngesinden çıkarıp, kimlerle nasıl kafesledi? MEDYAGUNDEM.COM- Fetullahçı terör örgütünün medya operasyonlarında adres …

erdem-yavuz34

MEDYAGÜNDEM 3 yıl önce TİB gerçeğini yazmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün FETÖ’nün üssü TİB’in kapatılacağını açıkladı. MEDYAGÜNDEM TİB’in neden kapatılması gerektiğini daha 3 …

t-akar2

İhanet korosu PKK’ya vuran Genelkurmay Başkanı’na vuruyor!

Doğan Medya, Gülenci gazeteler, Can Dündar’ın Cumhuriyeti, ihanetin Sözcü’sü ve diğerleri… Hepsi PKK’nın sözcülüğünü yapan …

2 Yorumlar

  1. Kaos Kardinali

    Ne demişler? Herkes ihaneti kendi yatak odasında aramalıdır. DON FETTUCİNİ’de ihaneti en yakınındakilerde, kendi Brütüs’lerin de aramalıdır.

  2. Erdem Yavuz’un bugüne kadarki en baba yazısı budur…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir