Anasayfa / GENEL / Ekşi Sözlük’e büyük darbe!
eksi-sozluk1

Ekşi Sözlük’e büyük darbe!

Allah, Hz.Muhammed ve kutsal kitaplara hakaret içerikli yazıların yer aldığı Ekşisözlük hakkında dava açıldı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı, Ekşi Sözlük’te Allah’a ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’e yönelik hakaretlerin yer aldığı mesajlar için internet sitesi www.eksisozluk.com’un sahibi Ekşi Teknoloji ve Bilişim Limited Şirketi’nin ortaklarından Sedat Kapanoğlu’nun bulunduğu 40 kişiye dava açtı. Savcı Orhan İlbeyli tarafından hazırlanan iddianamede; Kapanoğlu ve 39 şüphelinin “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçunu işlediğini, sanıkların TCK’nın 216/3 maddesi kapsamında 9 aydan 1.5 yıla kadar  hapis cezası istendi. Davada, Fazıl Say’ın dini değerlere hakaretten ceza almasına neden olan davayı açan Ali Emre Bukağlı müşteki olarak yer aldı. Savcı İlbeyli tarafından hazırlanan iddianamede şu ifadeler yer aldı:

“Şüphelilerin yazmış oldukları yazıların ulusal ve uluslararası yasalarla korunan düşünce ve iade özgürlüğü çerçevesinde açıklanmış bir eleştiriden ziyade, insan ilişkilerinin gelişmesine yarayan kamusal tartışmaya hiçbir katkıda bulunmayan ve yeryüzünde yaşayan insanların büyük çoğunluğunun mensubu oldukları 3 büyük dinin ortak değerleri olan Allah, peygamber, cennet, cehennem, Kuran, İncil gibi kavramlara yönelik hisleri nedensiz yere incitecek şekilde dini değerleri aşağılamak kastıyla yazdıkları anlaşılmıştır.”

İddianamede aralarında Sedat Kapanoğlu’nun da aralarında olduğu 40 şüphelinin “Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılamak” suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Müşteki Bukağılı, “Yüce Yaratıcımıza, Peygamberimize, kutsal değerlerimize hakaret ettirmeyiz ve ettirmeyeceğiz. Bu hukuksuzluğu yapanlar her seferinde gereken cevabı hukukla alacaklar” dedi.

MEDYAGUNDEM

emremor2

DAEŞ’ten beter ‘Ekşi” kafaya bak!

Türk futbolunun son dönemdeki göz bebeği olan Emre Mor’un taktığı Arapça Londra yazılı şapka farklı …

eksi1

Erdoğan nefretiyle insanlıktan çıkmış faşist manyaklara bakın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nefreti toplumun bir kesimini iyice insanlıktan çıkardı. Ekşi Sözlük’teki şu paylaşım …

eksisozluk1

Cemaat Allah’a Peygamber’e alçakça küfredenlere sponsor oldu!

Cemaatin aylık dergisi Sızıntı, “ensest ilişkiyi doyasıya yaşama özgürlüğü” gibi başlıklarıyla anılan Ekşi Sözlük’e sponsor …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir