Anasayfa / GENEL / Bazı liberaller için Ergenekon’la aynı cephede dövüşme zamanı!
kurtulus-tayiz2

Bazı liberaller için Ergenekon’la aynı cephede dövüşme zamanı!

MEDYAGUNDEM.COM- Kurtuluş Tayiz bugün Akşam’daki köşesinde Cengiz Çandar, Hasan Cemal, Can Dündar gibi “liberal” görünen tiplerin çözüm sürecine inanılmaması gerektiği propagandası için nasıl uğraş verdiklerine dikkat çekti.

Tayiz, “Kürt kamuoyunu ‘endişeye’ gark etmek için, çözüm sürecinin başladığı günden beri Güneydoğu’yu karış karış dolaştılar, Kandil’e çıktılar, sayfalar dolusu yazılar kaleme alıp ‘bu çözüm sürecine neden inanılmaması gerektiğini’ ve “Başbakan Erdoğan ile AK Parti’ye neden güvenilemeyeceğini’ anlattılar.  Ve yaptıkları bu işi de ‘itibarlı’ bir gazetecilik faaliyeti diye pazarlamaya çalıştılar, çalışıyorlar.” dedi.

Tayiz asıl konuyu bu “liberallerin” Ergenekon’la aralarında açtığı yeni sayfaya getirip, “Şimdilerde de Ergenekon’la aralarında yeni bir sayfa açıyorlar. İnanmayan Hasan Cemal’in dünkü yazısına baksın; Cemal, ‘Ergenekon kararları toplum vicdanını yaraladı’ diye yazdı. Bir de tez elden Ergenekon’a af yolunun açılmasını istedi. Hep düşman kalacak değiller ya. Aynı cephede dövüşmenin zamanı geldi, geçiyor bile.  Hedef çözüm süreci, ortak düşman ise Başbakan Erdoğan!” diye yazdı.

Tayiz bir de, “Ben olumlu buluyorum bu gelişmeyi. Bazı liberaller kendilerine geliyor ve özlerine dönüyorlar.  Hani söylenir ya; ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol, diye.  İşte şimdi oldukları gibi görünmeye başladılar. Hayırlı olsun!” yorumunu yaptı.

TAYİZ’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

kk-pkk

KK’nın FETÖ yürüyüşüne destek veren “milli medya” yazarları!

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Pensilvanya’nın yoluna gül dökenler” başlıklı yazısı şöyle… Pentagon’un 15 Temmuz’da FETÖ’yü …

chp1

PKK’ya giden CHP TIR’ları!

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “PKK kantonlarına giden CHP TIR’ları” başlıklı yazısı şöyle… Haberi okuduğumda şaşırdım; …

kk4

KK’nın asıl derdi FETÖ’ye uygulanması gereken adaleti engellemek

Akşam gazetesinde Kurtuluş Tayiz’in “Kemal Bey’le el ele verenler” başlıklı yazısı şöyle… Star gazetesinden Ahmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir