Anasayfa / GENEL / Ergenekon davasının sivil ayağı hala eksik!
avni-ozgurel1

Ergenekon davasının sivil ayağı hala eksik!

MEDYAGUNDEM.COM- A Haber’de Özge Özsağman’ın sunduğu Pazartesi Sendromu’nda dün gece Ergenekon Davası kararları mercek altına alındı. Radikal Gazetesi Yazarı Avni Özgürel, Emekli Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Ahmet Gündel, Yazar Muhsin Kızılkaya ve A Haber Siyaset Danışmanı Ümit Fırat’ın katılımcı olduğu programda Ergenekon davasında hala sivil ayağın eksik olduğunu vurgulayarak çarpıcı açıklamalar yaptı. “Biz ordusunu seven bir milletiz. Onun için Mehmetçik diyoruz. Bu sevgi öylesine yanlış bir kanala sevk edildi ki darbeler sürecinde TSK bir ordunun ifa etmesi gereken misyon yerine kendilerini zaptiye gibi inşa etti. Yapılan düzenlemeler, bu davalar aslında TSK’yı olması gereken güçlü konuma kavuşturma çabasının ürünüdür”diyen Özgürel açıklamalarına şöyle devam etti:

“SİVİL AYAĞI HALA EKSİK”

Türkiye’de kendisine Atatürkçü, laik düşünceden yana olarak tarif eden insanlar hem ordunun kanadı altında kendilerini hissettiler. ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganlarına bakıldığında terk edilmişlik, ihanete uğramışlık duygusu var. Taksim’de bir partinin il başkanı “Biz buradayız, ordu nerede” dedi. Bu çok önemli. Gezi Parkı olaylarında TSK’dan da bir ses arzu edildi, olsaydı iş raydan çıkmış olacaktı. İllegal yapılanma askerden ibaret değil, sivil unsurları da var. Ergenekon davasının sivil ayağı bana göre eksik. Meclis araştırma komisyonları da bu sivil unsurları deşifre etmedi. Nedense bizim savcılarımız iş o noktaya geldiğinde havaya bakıyor.  Türkiye’de Doğan Öz ile birlikte savcıların gözü korktu. Hepsi söz dinliyor, uslu. Doğan Öz cinayeti kritik bir tipik vakadır. Derin devlet de siyaset de partiler de olayın içinde. Nedense bunlara dokunamıyoruz. Üniformalılar süreçte kullanıldı.  Böylesi yapılanmalarda çok ciddi sivil unsur vardır.

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

baykald2

Baykal’a yine çark ettirdiler!

CHP milletvekili Deniz Baykal, başkanlık sisteminin tartışılması gerektiğini söylediğine dair haberler üzerine bir açıklama yaparak, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir