Anasayfa / GENEL / Dumanlı’dan tek seansta kıvırma dersleri!
ekrem-kiv

Dumanlı’dan tek seansta kıvırma dersleri!

Ekrem Dumanlı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “Ya adam gibi gidecek. Ya da gitmek zorunda kalacak” diyerek tehdit etmesi üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatılması üzerine paniğe kapılan Zaman gazetesi ve Ekrem Dumanlı insanları enayi yerine koyarcasına “Ben 12 Eylül darbesini kastettim” yalanına başvurdu.


Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Paralel Yapı’nın amiral gemisi Zaman Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında “Cumhurbaşkanı’na hakaret” ve “tehdit” suçlarından soruşturma başlatması üzerine, Ekrem Dumanlı ve Zaman paniğe kapıldı.

ekrem-cark2

Dumanlı FETÖ’nün kaçak finansörü Akın İpek’in sahibi olduğu Kanaltürk televizyonunda demokrasiyi ayaklar altına alarak ‘terör’ ve ‘darbe’ çağrısı yapmıştı. Dumanlı, 12 Eylül’le ilgili yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’yi kastederek, “Ya adam gibi gider. Ya da gitmek zorunda kalır. Vicdanlar kaldırmayınca ne olacak? ‘Ben sizin üstünüze bindim daha da inmem.’ diyor. Böyle olur mu? Gider abicim gider” ifadeleriyle tehditlerde bulunmuştu.

DUMANLI İNSANLARI ENAYİ YERİNE KOYDU

Savcılık tarafından açılan soruşturma üzerine paniğe kapılan Zaman gazetesi Dumanlı’nın sözlerini çarpıtarak, “12 Eylül’ü eleştirdi. Yandaş medya hedef saptırdı” şeklinde haber yaparak, gerçekleri gizlemeye çalıştı.

Bayram değil seyran değil, Dumanlı canlı yayında neden, 12 Eylül askeri darbesinden bahsetsin. Mesele 12 Eylül’se Dumanlı neden Akın İpek’in şirketlerine yapılan baskını, o gün üzerinden anlatmayı tercih ediyor. Dumanlı’nın konuyu 12 Eylül’den alarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a getirip, “Ya adam gibi gider. Ya da gitmek zorunda kalır” şeklinde tehdit etmesine rağmen, Dumanlı ve Zaman gazetesi, milyonlarca insanı enayi yerine koyup suçu, hakaretleri gündeme getiren STAR, Akşam, Yeni Şafak ve Sabah gibi özgürlüklerden yana medyanın üzerine atmayı tercih etmesi, ‘suçluların içinde bulunduğu telaş’ olarak algılandı.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

1 Yorum yapıldı

  1. Yalan atıyorsun bari destekli at moron. 12 eylülü kastetmiş. Lan gerzek bugün senin çetenin tasfiye operasyonu sadece hükümetin kararı mı sanıyorsun Askerin de bu işin içinde olduğunun farkına varamadınız mı hala? Darbe sizin çeteye hali hazırda yapılıyor zaten farkedemediniz mi daha. Tsk ya sahte tapelerle indirdiğiniz ergenekon darbesinin intikamı sizden alınmayacak mı sanmıştınız. Bu devran böyle sürer çamur attığımızla kaldık diye mi düşünmüştünüz. Devlet hafızası hainleri unutur mu sandınız. evet öyle sandınız ama çok yanıldınız. Bugün ininize giren sadece hükümet değil devlett işte o yüzden de artık kurtuluşunuz yok tamamen biteceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir