Anasayfa / GENEL / Doğan yalan korosu!
dogan-koro

Doğan yalan korosu!

Doğan Medya Grubu yalan, iftira ve algı operasyonun da TV ekranlarını ve yazarları da dahil etti. AK Parti milletvekili adaylarına yayınlarda hakaret edilirken, haberler çarpıtıldı.


DOĞAN Medya Grubu bir süredir izlediği halkı tahrik eden yayın politikalarından öteye geçerek hükümete topyekün savaş açtı. Medya grubu yalan, iftira ve algı operasyonunu kullanarak hükümeti yıpratma çalışmalarına başladı. Gazetelerle başlayan provokasyon çalışmaları beklenen sonuçları vermeyince TV ekranları, ardından yazarlar devreye sokuldu. Kamuoyunun gözü önünde AK Parti adaylarına hakaret edilirken, türlü manipülasyonlarla haberler çarpıtıldı. Muhafazakar kesimi de rahatsız ederek toplumsal bölünmeyi hedefleyen Doğan Grubu, İslam’ı hedef alan asparagas haberleri de yapmaktan geri durmadı.

gunes-dogan1

HALK BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİ

Savcı Kiraz’ın şehit edildiği terör olayında DHKP-C’nin propoganda fotoğrafını manşetine taşıyan Hürriyet halkın tüm kesimi tarafından şiddetle eleştirilmişti. Bir açıklama yaparak kendisini savunmaya çalışan Hürriyet, halkın tepkisini dindirememişti. Ahmet Hakan da köşe yazısında DHKP-C ile sıkı ilişkiler içinde olduğu bilinen ve katil Esed için Suriye’de konser veren Grup Yorum’un CHP’den aday olan solistini şirin göstermeye çalışarak en iyi söylediği şarkılardan örnekler verdi, AK Parti’den aday olan Uğur Işılak’ı ise sert bir dille eleştirdi.

SÖZLER CIMBIZLANARAK ALINDI

Doğan Grubu 2015 seçimleri öncesinde AK Parti’lileri birbirine düşürmek adına algı operasyonuna başvurdu. 3 dönem kuralı nedeniyle yeniden aday gösterilemeyen Erdoğan’ın danışmanı Binali Yıldırım’ın verdiği demeç çarpıtılarak yayınlandı. AK Parti’den aday olmasa da desteğinin devam edeceğini belirterek, “Ne haliniz varsa görün demem, gelip çalışacağım” diyen Yıldırım’ın “Ne haliniz varsa görün”’ sözü cımbızlanarak Hürriyet ve Radikal tarafından servis edildi.

CANLI YAYINDA BÜYÜK REZALET

AK Parti’nin İzmir’den aday gösterdiği Savcı Sayan’a karşı takınılan tavır ise pes dedirtti. DHKP-C’li teröristlere destek için attığı tweetle ilgili tepki alan Mirgün Cabas, Savcı Sayan’ın Doğan Grubu hakkındaki sözlerine tahammül edemedi. “Kes sesini!” gibi ifadelerle Sayan’a hakarete varan ifadeler kullanan Cabas, Sayan’ı yayından çıkardı.

SON PROVOKASYONLARI MUHAFAZKAR KESİME KARŞI

Hürriyet Gazetesi CHP’li adayları hiçbir şekilde eleştirmezken, Gazete’nin Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, AK Parti Uşak Milletvekili Adayı Eyüp Gökhan Özekin’e “El Kaideci” suçlamasını yönelterek bir başka skandala imza attı. Hürriyet’in son provokasyonu ise muhafazakar kesime karşı oldu. İslami değerlere her fırsatta saldıran gazete asparagas haberle İslam’ı ve Müslümanları “yamyam” gibi göstermeye çalıştı. Algı operasyonunu hedefleyen haber tamamen uydurma çıktı. Yayınladıkları tekzipte bile yanlış anlamaya müsait üslup kullanan gazete tepki çekti.

MENGÜ: TERÖR SALDIRISI DEMEYELİM

DAHA önce de CNN Türk’te Ana Haber sunucusu Nevşin Mengü, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan canlı bomba saldırısını anlatırken, “terör saldırısı demeyelim” ifadesini kullanarak toplumun büyük bir bölümünden tepki toplamıştı.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

mehmet

Doğan medyasının sinsi oyunu

Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz’ın bugünkü yazısında darbeyi ihbar eden Binbaşı O.K hakkında bazı iddialarda …

zirve

Hürriyet’in şaibeli zirvesi

Doğan Medya Grubu’nun para karşılığı haber ve yayın yaptığı advertorial işlerinden ‘Gelişen Bölgeler Zirvesi’nin 9.’su …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir