Anasayfa / GENEL / Devletten net mesaj; Selo Cizre’de PKK’yı kurtaramayacak!
cizre3

Devletten net mesaj; Selo Cizre’de PKK’yı kurtaramayacak!

İçişleri Bakanı Selami Altınok, ‘Cizre’de terör örgütünün kaybının şu ana kadar 30-32 civarında olduğu değerlendirilmektedir’ dedi. Altınok, ‘HDP heyetinin Cizre’ye varmaları söz konusu değildir, ona müsaade etmeyeceğiz’ ifadesini kullandı.


İçişleri Bakanı Selami Altınok, artan terör olaylarına ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Bakan Altınok, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre’de yasağı en kısa zamanda kaldırmak istediklerini dile getirdi.

Altınok’un açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

”Cizre’de artan şiddet olaylarının önlenmesi sağlandı. Sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat ediliyor. Cizre’de 800 kg patlayıcı imha edildi. 10 örgüt mensubu gözaltına alınmış 7 terör örtünü mensubu ölü ele geçirilmiştir. 11 polis ve 4 vatandaş yaralandı 1 vatandaş hayatını kaybetti. Terör örgütünün kaybının şu ana kadar 30-32 civarında olduğu değerlendirilmektedir. Güvenlik güçlerine karşı 21 roketatar kullanıldı.

Operasyonların başladığı ilk andan itibaren vatandaşlarımızın can güvenliği için gereken adımlar atılırken, Cizre halkının insani tüm ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık, gıda gibi ihtiyaçları için azami düzeyde özen gösterilmektedir. Bu çerçevede valilik tarafından belirlenen noktalarda gıda dağıtımı yapılmakta, fırınlar açılmakta ve sağlık hizmetleri için gereken tüm tedbirler devreye sokulmaktadır. Fakat özellikle sağlık personeline yönelik olarak terör örgütünün sistematik bir şekilde saldırılar düzenlediği ve bu hizmetleri engellemek için elinden geleni yaptığı bilinmektedir.”

Altınok, ‘‘HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın aralarında bulunduğu heyet Cizre’ye doğru yola çıktı. Son durum nedir?’‘ sorusuna ise şu yanıtı verdi:

”Cizre’de sokağa çıkma yasağı olduğunu bütün Türkiye biliyor. Bütün vatandaşlarımızın olduğu gibi sayın genel başkanların, sayın bakanların ve milletvekillerinin de güvenliği bizim için her şeyden önce geliyor. Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlama noktasında göstermiş olduğumuz hassasiyeti sayın bakanlar ve milletvekilleri için de aynen gösteriyoruz. Cizre’ye varmaları durumunda farklı provokatif olaylara sebebiyet verebileceğini de değerlendirdiğimizden dolayı kendilerinin güvenliğini ve huzurunu sağlama noktasında Cizre’ye varmaları söz konusu değildir, ona müsaade etmeyeceğiz.”

selo-cizre

MEDYAGUNDEM

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

1 Yorum yapıldı

  1. pkk nın 16 yaşında eli silahlı çapulcusuna diz çöküp, Yalvaran Türkiye cumhuriyetinin emniyet güçlerine şahin kesilip hakaretler savuran baydemir denen rezil seni hapiste s.lerek geberttikleri günü görmek de nasip olsun bize inşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir