Anasayfa / GENEL / Deştikçe CHP’li ihanetçi vekilin yalanları fışkırıyor!
eren-yalan4

Deştikçe CHP’li ihanetçi vekilin yalanları fışkırıyor!

CHP Milletvekili Eren Erdem Türkiye’yi terör örgütü DAEŞ ile yan yana göstererek yaptığı kara propagandayla gündemde. Peki Eren Erdem kimdir? Daha önce hangi açıklamalarıyla gündeme gelmişti? Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeniyken patronu olan Turan Ababey, Eren Erdem ile ilgili neler söylemişti?


CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem Türkiye’den DAEŞ’e sarin gazı sevkiyatı yapıldığı yönünde Rus televizyonuna röportaj verince bir anda gündem oldu.

“Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde bazı resmi kurumların da içinde olduğu süreç dahilinde, yurt dışından getirilen sarin gazı yapımında kullanılan sarin gazı yapımında kullanılan kimyasal ham maddeler temin edilip, buradan TIR’larla Suriye’ye IŞİD Ahrar-u Şam ve Nusra’ya gönderilmiş. Bu işi yapanlar, Türkiye’de yine bir takım resmi devlet kurumlarına çalışan kişiler” diyerek Türkiye’yi uluslararası alanda güç durumda bırakabilecek asılsız iddiaları seslendiren Eren Erdem CHP Milletvekili olmadan önce de skandal açıklamalarıyla çok konuşulan bir isimdi. O açıklamalardan birini 25 Temmuz 2013’te yapmıştı Eren Erdem..

CHP’Lİ ERDEM’İN 28 ŞUBAT YALANI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2013 yılında düzenlediği iftarda konuşan Erdem, 28 Şubat döneminde başörtüsü eylemlerinde yürüdüğünü ve yargılandığını ileri sürerek şaşkınlığa neden olmuştu. Çünkü Erdem 1986 doğumluydu.. Yani 28 Şubat sürecinin gerçekleştiği 1997 yılında sadece 11 yaşında bir ilkokul öğrencisiydi.. Açıklamada AK Parti hükümeti döneminde defalarca tutuklandığını da söylüyor Eren Erdem. Ancak arşivler bunun da gerçeği yansıtmadığını gösteriyor. Erdem’in sözlerindeki skandalın farkına varmayan şimdinin CHP Milletvekili Utku Çakırözer Cumhuriyet Gazetesi’ndeki köşesinde o açıklamalara övgüyle yer vermişti.

CHP’Lİ ERDEM 28 ŞUBAT’TA YARGILANDI MI?

Eren Erdem şöyle konuşmuştu: 28 şubat döneminde yargılandım. AK Parti döneminde de defalarca tutuklandım. 28 Şubat’ta başörtüsü eylemlerinde bizimle yürüyenler bugünlerde müteahhit oldu. Biz hâlâ aynı şeyleri söyleyince adımız fitneci oldu. 28 Şubat’ta dayak yiyenler bugün de dayak yiyorlar.

ESKİ PATRONU ERDEM’İ SUÇLAMIŞTI?

CHP’li Erdem’in bu açıklamalarına Karşı Gazetesi’nde genel yayın yönetmeni olduğu dönemde patronu olan Turan Ababey de tepki göstermişti.

Turan Ababey, “Eren Erdem 28 Şubat’ta yargılandım diyor. Ama 1986 doğumlu..” demişti.

A Haber yayınında gazeteci Mehmet Ali Önel’e konuşan Ababey Eren Erdem’in ajan olduğunu iddia etmişti.. Hükümete yönelik kara propaganda için çıkarılan Karşı Gazetesi’nin Eren Erdem tarafından paralel iş birliği içine sokulduğunu söyleyen Ababey kendisinin de kullanıldığını ileri sürmüştü.

Turan Ababey, “Beni kim kullanmış.. Eren Erdem kimdir peşine düştüm. Benim kafamda ajandır.. Kurum kartları yapıldı. Eren Erdem’inkine baktım.. Baba adı yanlış.. Anne adı yanlış.. Doğum tarihi yanlış.. Adresi yanlış.. Niye saklıyorsun kimliğini..” diye konuşmuştu.

ESKİ PATRONUNA “SUS” MAAŞI MI BAĞLATTI?

Tüm servetini Karşı Gazetesi için harcayıp iflas ettikten sonra taksi şoförlüğü yaparak geçimini sağlamaya çalışan Ababey, susması karşılığında CHP’li Erdem’in kendisine maaş bağlattığını iddia etmişti:

“Bana nereden maaş bağlamış.. Bana düzenli olarak maaş geliyor. Büyükçekmece Belediyesi çıksın Eren Erdem’i yalanlasın.. Beni asla karıştırmasın çünkü.. CHP Milletvekili aday adaylığına soyundu şu anda. Bana düzenli bir arkadaş maaş gönderiyorlar 2 bin TL her ay..”

KILIÇDAROĞLU NEDEN ERDEM’İ SAVUNUYOR?

Eren Erdem, bir dönem patronu olan Turan Ababey’in “paralel yapının bir projesi” dediği Karşı Gazetesi’nin genel yayın yönetmenliğini yaptıktan sonra CHP içinde hızla yükseldi.. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti içindeki prenslerinden biri oldu. Kılıçdaroğlu, Rus televizyonuna Türkiye aleyhinde röportaj vermesine rağmen Eren Erdem’i savunmaya devam ediyor. CHP Lideri “Eren Erdem böyle bir şey dediyse partide işi yok” şeklindeki sözlerini de unuttu..

Peki, paralel yapı ile ilişkisi olduğu iddiaları sıkça dillendirilen, 28 Şubat döneminde 11 yaşında olmasına rağmen “o dönem yargılandım” diyerek gerçek dışı iddialara imza atan Erdem CHP içinde nasıl böyle hızla yükseldi? CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu neden kendisini Eren Erdem’i savunmak zorunda hissediyor? Şimdi bu soruların cevabı merak ediliyor..

(AHABER)

MEDYAGUNDEM

eren6

Ve CHP’deki FETÖ’cünün “solcu maskesi” düşer!

Her ne tuhaf ki, Fetullahçı terör örgütünün çıkarları neyi gerektiriyorsa orada yer alan, FETÖ’nün hesabına …

Eren Erdem

FETÖ’cü tetikçi CHP’yi karıştırıyor!

CHP Milletvekili Eren Erdem, yeni internet sitesiyle Fikri Sağlar, Selin Sayek Böke ve Özgür Özel …

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir