Anasayfa / ANALİZ / Künyesiz kaçak Rus sitesinden Türkiye’ye asimetrik savaş!
sputnik7

Künyesiz kaçak Rus sitesinden Türkiye’ye asimetrik savaş!

Gezi kalkışmasında İngilize çalışan hain Türkleri görmüştük, şimdi de Putin’e hizmet edenler sahnede. Sputnik isimli siteden Türkiye’ye yalan ve iftiralarla dolu asimetrik bir savaş yürütülüyor. Sözkonusu sitede ne künye var, ne da adres bilgisi. Rus’a çalışan Türkler Putin’in zırvalarıyla Türkiye’ye saldırma haysiyetsizliğini gösteriyor.


MEDYAGUNDEM.COM- Sanki tohumlarına para sayılmış… İhanette birbirleriyle yarışan Türkler… Gezi kalkışmasında İngiliz’e çalışan hain Türkleri tanıdık, şimdi de Putin’e hizmet eden hainlerle karşı karşıyayız.

Rus haber sitesi Sputnik’in Türkiye ofisi de özellikle Rusya ile yaşanan krizde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde yalan, dezenformasyon ve algı operasyonlarıyla basın özgürlüğü ile ifade edilemeyecek asimetrik bir savaş yürütüyor. Yaptıkları her haber Türkiye aleyhinde yalanlarla bezenmiş algı operasyonundan ibaret.

İşte örnekler… Şu Türk isimlerin attıkları yazı başlıklarına bakın:

sputnik1

Putin’in “Türkiye IŞİD’den petrol satın alıyor” yalanlarını birbirinden uydurma yalancı tanıklarla sürdürüyorlar. Suriye’de PYD’nin elinde hapiste olan bir Suriyeli IŞİD üyesinde dayandırdıkları haberle Türkiye’yi karalıyorlar. Haber baştan sona tutarsız, hapisteki bir adamın bırakın röportaj vermeyi, doğruları nasıl konuşacağı tartışmalı. Tam bir asimetrik kurgu ortadaki.

sputnik3

SİTENİN KÜNYESİ YOK

Sputnik Türkiye sitesi tüm bu Putinci yalan ve dezenformasyonu yapıyor ama sitede ne bir künyesi var, ne de adres bilgileri. İnternetkanununa göre sitenin adres ve künyesini koyması şart. Rus sitesine çalışan Türkler de düşünüldüğünde tam bir Putinci kaçak operasyon merkezi, aynı zamanda ihanet yuvası olmuş durumda.

Açık bir ihbarda bulunuyoruz: Sputnik isimli yasaları çiğneyerek kaçak biçimde asimetrik aldırı yürüten Rus sitesini kim denetleyecek?

MEDYAGUNDEM

afrin

Rus askerleri TSK için mi çekiliyor?

Türkiye’nin operasyon yapması beklenen Afrin’de bulunan Rus askerlerinin üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi. TSK’nın, terör …

putin-erd

İngiliz çıldırıyor!

Erdoğan ile Putin’in görüşmesinden sonra S-400 füzelerinde imza aşamasına gelen iki ülkenin ilişkileri, yakından takip …

erd-putin

Erdoğan’ın dediği gibi Suriye’de imzalar atıldı

Garantör ülkeler Türkiye, Rusya ve İran, Astana görüşmelerinde Suriye’de güvenli bölgeler için anlaştı. İdlib, Lazkiye, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir