Anasayfa / GENEL / Derin Beykoz’un Sarıgül planı!
aksam-sarigul1

Derin Beykoz’un Sarıgül planı!

CHP adayı olarak adı geçen Sarıgül, Şişli ve Bakırköy adaylarını kendi belirlemek istiyor. Sarıgül’ün en büyük desteği ise Beykoz Konakları’nda sık sık bir araya geldiği eski Başbakan Yardımcılarından Özkan.

CHP’nin birinci gündem maddesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimin olacağı. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin aday adaylığını açıkladı. Gözler şimdi Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’de. Bayramdan sonra adaylığını açıklaması beklenen Sarıgül’ün seçim şarkısı bile hazır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Sarıgül’ün önce partiye üye olmasını bekliyor. Sarıgül’ün en büyük desteği ise Beykoz Konakları’nda sık sık buluştuğu Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan. Kılıçdaroğlu ile konuşarak Sarıgül’ün adaylığını garantiye aldı.

SEÇİLEMEZSE YENİ PARTİ KURACAK

İddialara göre Sarıgül’ün CHP’den iki isteği oldu. Birincisi Şişli ve Bakırköy Belediye Başkan adaylığına konulacak isimleri kendisinin belirlemesi. İkincisi ise 2 ve 4 no’lu meclis üyeliklerine kendi istediği kişilerin isimlerinin yazılması. CHP yönetiminin de bu isteği kabul ettiği öne sürülüyor.

Peki Sarıgül başkanlığı kazanamazsa ne olacak? Kulislerde konuşulan CHP’nin başına geçmeye çalışacağı. İkinci plan ise başka yeni bir parti. Eğer belediye başkanı seçilemezse Özkan ve bazı işadamlarının desteğiyle Sarıgül parti kuracak.

CHP BEN OLMADAN TARİH YAZAMAZ

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi üyesi gençlerle Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Burada gazetecilerin “CHP’den davet mi bekliyorsunuz?” sorusu üzerine Sarıgül, “Mustafa Sarıgül CHP Gençlik Kolları’nın Türkiye’ye bir emanetidir. CHP’de görev yapan birçok arkadaşımız var ama ben o arkadaşlardan çok daha önce CHP’deydim. CHP tarihi bir gün yazılacaksa, Mustafa Sarıgül olmadan o tarihi yazmak mümkün değildir” diye konuştu. (AKŞAM)

MEDYAGUNDEM

dogan-ozkan

Hesap verirken bile “eski Türkiye” Aydın Doğan’ı yalnız bırakmadı!

Aydın Doğan’a eski Türkiye’li koruma… Aydın Doğan, yazarı Ahmet Hakan dayak yiyince, 1990’da sahibi olduğu …

eren-gunes3

CHP’li hain 2 milyon dolarlık FETÖ tetikçisi çıktı!

CHP’li Eren Erdem’in, Karşı Gazetesi’nin finansmanı için FETÖ talimatıyla toplanan 2 milyon doları eski belediye …

dogan-sayan

Aydın Doğan hakkında bomba iddia!

24 TV yayınlanan Açık Görüş’e katılan Savcı Sayan 7 Haziran seçimlerini değerlendirirken Aydın Doğan’ın yeni …

1 Yorum yapıldı

  1. Yorumcu Analizi

    Geçen gün bu sayfalarda, Sarıgül’e yeni parti kurdurmamak için oyalıyorlar, Sarıgül’ü birisi uyarsın demiştik, gelinen nokta bunu doğruladı. Sarıgül’e bir uyarı daha yapalım; CHP’ye alınsan da senin beklentilerin hiçbir zaman karşılanmayacaktır. Mehmet Haberal’lar dururken seni hiçbir zaman o koltuğa oturtmazlar, oturtmayacaklar. Sarıgül yanlışı nerede yaptığını biliyor musun? Parti kurma girişiminden vazgeçtiğin gün hayatının en büyük hatasını yaptın, şimdiye CHP’yi katlayacak bir partinin sahibi, genel başkanıydın, ama baronlar o zamanda seni ters köşeye yatırdılar bu zamanda yatırıyorlar. Rüzgara karşı işeyenlerin helikopterine bindirilip Morrisonu ziyaret ettirilip sözler falan alınması oyunun bir parçaları olduğunu göremiyorsan senden ne siyasetçi nede başka bir şey olur. Solun en güçlü adayı potansiyelin olduğu, senden korktukları için oyalıyorlar, oyalıyorlar. Balığın bol bol olduğu balık mevsimi geçince hadi uyanda balığa gidelim diyenin çok olacaktır. Mustafa Sarıgül bu baronların ipiyle kuyuya inmeye kalkma bir gün ipini kesip seni orada bırakacaklarını sende biliyorsun vatandaş da biliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir