Anasayfa / GENEL / CHP’li hain 2 milyon dolarlık FETÖ tetikçisi çıktı!
eren-gunes3

CHP’li hain 2 milyon dolarlık FETÖ tetikçisi çıktı!

CHP’li Eren Erdem’in, Karşı Gazetesi’nin finansmanı için FETÖ talimatıyla toplanan 2 milyon doları eski belediye başkanı Sarıgül’den aldığı ortaya çıktı. Paranın nereye harcandığı ise gizemini koruyor.


Türkiye’ye iftiralar atarak, uluslararası alanda kara propaganda yapan Rusya’ya destek veren CHP’li Milletvekili Eren Erdem ile ilgili ilginç bilgiler ortaya çıktı. 17-25 Aralık darbe girişiminde tetikçilik yapması için kurulan Karşı Gazetesi’nin finansörünün FETÖ olduğu herkes tarafından biliniyordu. Hatta gazetenin basımı için FETÖ’nün gazetesi Zaman’a ait matbaalar seferber edilmişti. Bu tetikçi gazetenin Genel Yayın yönetmeni ise CHP’li Eren Erdem’di. Gazetenin kağıt üstünde patronluğunu üstlenen Turan Ababey; Erdem, FETÖ ve dönemin Şişli Belediye Başkanı Sarıgül arasındaki para trafiğini ortaya çıkardı.

eren-gunes4

Kahvaltıda buluştular

Daha önce yaptığı açıklamalarda Paralel Yapı’nın kurduğu tezgaha dönemin Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ün açıkça destek verdiğini ortaya çıkaran Ababey, yeni bir detayı daha ifşa etti. O dönem tetikçi gazetenin yöneticiliğini yapan Eren Erdem’in kendisini 23 Mart 2014 tarihinde Sarıgül’ün Ulus’taki evine götürdüğünü ve yapılan kahvaltının ardından Sarıgül’ün Erdem’e gazetenin finansmanı için bir çanta dolusu para verdiğini söyledi. FETÖ’nün talimatıyla Sarıgül’ün verdiği 2 milyon doları alan Erdem, bu paranın bir kısmını gazetenin finansmanında kullandı. Özgeçmişiyle ilgili hiçbir yerde net bilgi bulunmayan karanlık adam CHP’li Erdem’in, askerden kaçmak için çürük raporu almaya çalıştığını GÜNEŞ Gazetesi ortaya çıkarmıştı.

Her şeyi şaibeli

Üst düzey asker emeklisi bir ismin kızına ulaşarak GATA’dan çürük raporu almaya çalışan Erdem, amacına ulaşamayınca bedelli askerlikten yararlanmıştı. Öte yandan çeşitli gazetelere verdiği röportajlarda birbiriyle çelişen CHP’li vekil, 2013’te röportajında 35 yaşında olduğunu ifade etmesine rağmen kimliğinde doğum tarihinin 1986 olarak yer alması soru işaretlerine neden olmuştu. GÜNEŞ Gazetesi tarafından yöneltilen sorulara karşılık konuşmayarak susmayı tercih eden Eren Erdem’in, konuyla ilgili ne zaman açıklama yapacağı ise merak konusu.

Aday yapan da para veren de FETÖ

2014 yerel seçimlerinde Pensilvanya’daki malikanesinden gönderdiği mesajla Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday olması talimatını veren FETÖ, teşkilatını da harekete geçirerek seçimin kazanılması için elinden geleni yapmıştı. Darbe sürecinde ortaya atılan montaj kasetlerle de AK Parti ve dolayısıyla belediye başkan adayı olan Topbaş yıpratılmaya çalışılmıştı. FETÖ, maddi destek sağladığı Karşı Gazetesi’ne gönderilecek milyon dolarların aktarımı için, siyasi arenada en çok güvendiği isimlerden biri olan Sarıgül’ü tercih etmiş. Sarıgül, daha önce Gülen’den “Beni oğlu gibi sever” ifadesini kullanarak bahsetmiş, aralarındaki samimi ilişkiyi tarif bu şekilde tarif etmişti.

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir