Anasayfa / GENEL / Davutoğlu: Yakışır sana Kılıçdaroğlu milletin gönlüne değil Suriye rejiminin gönlüne girdin
davutoglu

Davutoğlu: Yakışır sana Kılıçdaroğlu milletin gönlüne değil Suriye rejiminin gönlüne girdin

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun Şah Fırat Operasyonu’na yönelik açıklamalarının Suriye’de manşet olarak görülmesini eleştirdi.


AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Başbakan Davutoğlu, konuşmasında Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu’na düzenlenen Şah Fırat Operasyonu’na değindi.

KILIÇDAROĞLU SURİYE’DE MANŞET OLDU

Kılıçdaroğlu’nun Şah Fırat Operasyonu’na yönelik açıklamalarının Suriye’de Esad’ın haber ajansı tarafından manşet olarak görülmesini eleştiren Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu Türkiye’de manşet olamadı ama, Suriye’nin resmi ajansında manşet oldu. Hayırlı olsun Kılıçdaroğlu sana yakışır. Milletin gönlüne giremedin ama Suriye rejiminin gönlüne girdin.” dedi.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları:

HDP İLE CHP BİRLİKTE HAREKET EDİYOR
“Bunlar milletin hafızasını zayıf sanıyor. 6-7 Ekim olaylarının üzerinden bir hafta geçmeden İç Güvenlik Paketi’ni konuşmaya başladık.

Türkiye bir daha 6-7 Ekim vandalizmi yaşanmasın diye gereken önlemleri aldık.

HDP ile yani Kürt BAAS’ı ile CHP yani Türk BAAS’ı birlikte hareket ediyor.

Birileri düğmeye bastı ve muhalefet de düzenleme Meclis’e gelince harekete geçti.

BİZE KİMSE ÖZGÜRLÜK DERSİ VEREMEZ
Kemal Kılıçdaroğlu sokak çağrısı yapıyor. Otoriterliğin sembolleşmiş partileri HDP ve CHP özgürlükleri savunuyor öyle mi? Bize kimse özgürlük dersi veremez özgürlüklerin altında AK Parti yatar. Toplantı ve gösteri altında molotof atılırsa, şehirler yakılıp yıkılırsa biz buna asla izin vermeyiz.

Bunların meselesi istismar ve CHP’nin isteği özgürlük ne de MHP’nin isteği kamu düzeni, dışarıdan karar aldılar ve piyonlar harekete geçti.

DÜNYADA MOLOTOFA İZİN VERİLMEZ
Muhalefetin tek meselesi var, Türkiye seçime giderken kaos çıkarmak.

İç Güvenlik yasasının her bir cümlesi, evrensel standartlara uygundur. Dünyanın hiçbir yerinde molotof kokteyline izin verilmez.

HAKARET ONLARA EDEP BİZE YAKIŞIR
Divanın önünde sloganlar atıyorlar. Hakaret onlara, edep bize yakışır. Molotof kokteylini atanları korumak onlara, halkın özgürlüğünü ve güvenliğini korumak bize yakışır. Halkı tahrik ederek sokağa, direnişe çağırmak onlara, demokrasiye sandığa çağırmak bize yakışır.

Muhalefete sesleniyorum, bu kanunu engellemeye devam ederlerse, herhangi bir molotof saldırısı olursa sorumlusu onlardır.

Özgecan Aslan kızımızı hunharca katlettiler. Türkiye’de bir seferberlik ilan edildi.

Fırat Çakıroğlu kardeşimizi şiddet olaylarında kaybettik. Bazı unsurlar üniversitelerimizi karıştırmak istiyor. Bu kanunun gecikmesi nedeniyle bir molotof saldırısı daha olursa sorumlusu muhalefettir.

TÜRKİYE’NİN KUDRETİNİ DÜNYAYA GÖSTERDİK
Son 1 haftanın en önemli gelişmesi büyük Şah Fırat Operasyonu’dur. Şah Fırat Operasyonu’nda biz 4 ana hedefe ulaşmaya çalıştık. Operasyon ile Türkiye’nin kudretini dünyaya gösterdik. Nerede bir tarihi mirasımız varsa onu korumak için hassasiyet gösterdik. Dünyanın neresinde olursa olsun bize ecdattan kalan bir taş varsa sahip çıkarız.

Uluslararası hukukumuzu ve askerlerimizi korumak için 1 ay önce Genel Kurmay Başkanımıza talimat verdik. Eş zamanlı iki harekat birden başlattık. Başarılı bir operasyon oldu.

BAHÇELİ KAÇ TANE TARİHİ ESERE SAHİP ÇIKTI
Ama Türkiye’de muhalefet sadece eleştiriyle hakarete yöneldi. Ben buradan Sayın Bahçeli’ye soruyorum. Başbakan Yardımcılığı yaptınız. Kaç tane tarihi esere sahip çıktınız? Hangi şehitliğe sahip çıktınız? Ne yaptınız? Hesap verin.

Osmanlıca’ya yabancı dil muamelesi yapan Kılıçdaroğlu, bir anda Süleyman Şah’a sahip çıktı.

SÜLEYMAN ŞAH’IN BULUNDUĞU YER VATAN TOPRAĞIDIR
1939’da ilk mekan değişikliği yapıldı iktidarda CHP vardı, vatan toprağı elden mi gitti? Rahmetli Türkeş’in başbakan yardımcılığında Karakozak’a 2. nakil yapıldı. Süleyman Şah’ın bulunduğu yer vatan toprağıdır.

BAHÇELİ EDEP NEDİR BİLİR MİSİN
Bahçeli’nin yaptığı açıklamalar devlet adabına uymamaktadır. Genelkurmay Başkanımızın vatan aşkına şahidim. Vatan nedir bilir misin diye soran Bahçeli, acaba Sayın Bahçeli sen edep nedir bilir misin? Vatan toprağını savunanlar karşısında devlet ahlakını bilir misin?

DARBE ÇAĞRISI ESKİ TÜRKİYE ALIŞKANLIĞIDIR
CHP 4 yıldır Esad’ı savunuyor. Türkiye’deki mültecileri geri göndereceğini söylüyor.

MHP bugün yaptığı yazılı açıklamada açıkça askeri darbeye davet etmektedir. Yeni Türkiye’de darbe çağrılarına pabuç bırakmayız. Darbe çağrısı eski Türkiye alışkanlığıdır. Genelkurmay Başkanımız hükümetimizin emrinde, aldığı kararları uygularlar.

KILIÇDAROĞLU SURİYE’DE MANŞET OLDU
Kılıçdaroğlu Türkiye’de manşet olamadı ama. Suriye’nin resmi ajansında manşet oldu. Hayırlı olsun Kılıçdaroğlu sana yakışır. Milletin gönlüne giremedin ama Suriye rejiminin gönlüne girdin. Diyoruz ya bunlar Türk BAAS’ı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ulusal çıkarları için atacağı adımlarda kimseden izin de istemez, destek de almaz. Gururla söylüyorum, elimizde saat saat harekat planı vardı, emin olunuz dakika sapmadan plan aynen uygulandı.

6 BİN 223 ADAY ADAYI MÜRACAATI OLDU
3. Havalimanı’nın şantiye alanına ziyarette bulundum. 29 Ekim 2017’de dünyanın en büyük havalimanı olacak havalimanının ilk aşaması tamamlanacak. Birinciliği bu alanda da almış olacağız.

Bu haftanın önemli bir gelişmesi de 6 bin 223 aday adayı müracaatı 1040’ı kadın adaylarımız olmak üzere. Bu rakam dahi Türkiye’de siyasetin geleceğini ak partide olduğunu orata koyuyor.”

MEDYAGUNDEM

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir