Anasayfa / ANALİZ / Davut Dursun talimatlı MEDYAGÜNDEM’e RTÜK sansürü Milliyet’te!
rtuk-sansur

Davut Dursun talimatlı MEDYAGÜNDEM’e RTÜK sansürü Milliyet’te!

RTÜK’ün Başkan Davut Dursun talimatıyla MEDYAGÜNDEM’e yönelik sansür ve susturma operasyonu bugün Milliyet’te “RTÜK eleştiri kaldıramadı” başlığıyla haber oldu. Haberde MEDYAGÜNDEM haberlerine RTÜK’ün erişim engeli kararı aldırması “sansür” olarak nitelendirildi. İşte Önder Yılmaz imzalı haber:


rtuk-mg

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), medyaya sansür uygulanması tartışmalarının doruğa çıktığı bir dönemde internet medyasına yönelik ilginç bir sansür kararı aldırdı.

İnternet ortamında yapılan eleştiriler üzerine RTÜK harekete geçti. Edinilen bilgilere göre internet sitelerinde RTÜK ve üyeleri hakkında, “Ak Partili üyeler RTÜK’ü CHP’nin çiftliğine mi çevirdiler”, “RTÜK’te paralel örgüte çalışan üyeler” gibi yayınlardan rahatsız olan RTÜK Başkanlığı, 21 Ocak’ta bu haber ve yazıların gerçek dışı ve asılsız olduğu, RTÜK’ün kişilik haklarının ihlal edilerek saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle yargıya başvurdu.

Başvuruda, RTÜK’le ilgili içeriklerin sanal ortamdan çıkarılması ve erişimin engellenmesi kararı verilmesi talep edildi. Ankara 5. Sulh Ceza Hâkimliği RTÜK’ün talebini yerinde bularak ilgili haberlerin internetten çıkarılmasına karar verdi. RTÜK, mahkeme kararı doğrultusunda Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne başvurarak sanal ortamda eleştiri haberlerinin kaldırılmasını istedi.

rtuk-milliyet

 

MEDYAGUNDEM

evlilik

Evlilik programları kaldırılmayacak ama…

Yayından kaldırılacağı konuşulan evlilik programları çocukların ekran başında olmadığı saat dilimlerinde yayınlanacak. Olağanüstü hal (OHAL) …

evlilik

Evlilik programlarına yasak yok yaptırım var

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yetkilileri OHAL kapsamında 690 sayılı KHK ile evlilik programlarının …

ekran

RTÜK uyuyor ekranlardan rezillik akıyor!

Türk örf ve adetlerini zedeleyecek biçimde çıplaklığın, eşcinselliğin ve evlilik dışı ilişkilerin özendirildiği programlar adeta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir