Anasayfa / GENEL / Cüneyt Ünal Türkiye’de
cuneyt-unal-turkiye2

Cüneyt Ünal Türkiye’de

Gazeteci Cüneyt Ünal, milletvekillerinin de aralarında bulunduğu heyet ile Yayladığı Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye girdi.

Gazeteci Cüneyt Ünal,  CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ve Ankara Milletvekili Levent Gök’ün de yer aldığı 9 kişilik heyetle Suriye tarafındaki Kesep Sınır Kapası’ndaki işlemlerin ardından Türkiye’ye geçti.

Yayladığı Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye giren Ünal, daha sonra gerekli işlemlerin yapılması için gümrük binasına alındı.

Ünal, Türkiye’ye girişinde yaptığı açıklamada, ”Ülkeme gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Neler söyleyeceğimi şu an bilemiyorum” diye konuştu.

Bu arada, Nuray Ünal da eşiyle görüşmek üzere gümrük binasına geldi.

Dün ilk kez sıcak yatak gördüm

Türkiye’ye giriş yapmasının ardından işlemleri tamamlanan Ünal, beraberindeki heyetle basın mensuplarının karşısına çıktı.

Açıklamasında Türkiye’ye getirilmesinde emeği geçenlere, çaba gösterenlere teşekkür eden Ünal, Suriye’deki hapishanede 2 metrekarelik bir alanda bulunduğunu, gözünü her açtığında karşısında soğuk bir duvar olduğunu, tek bir battaniyeyle 90 gün boyunca yerde, betonda yattığını aktararak, ”Dün ilk kez sıcak bir yatak gördüm” diye konuştu.

Evine, ailesine kavuşmanın heyecanını, mutluluğunu yaşadığını anlatan Ünal, gözyaşlarını tutamadı.

MEDYAGUNDEM

cuneyt-sorular

Kameraman Ünal’la ilgili kafa karıştıran sorular

MEDYAGÜNDEM- Suriye’de 90 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan kameraman Cüneyt Ünal, dün Gazeteciler Cemiyeti …

chp-esed1

‘Bu fotoğraf bir utanç vesikasıdır’

Başbakan Erdoğan, Ak Parti grup toplantısında CHP’lilerin eli kanlı diktatör Beşar Esed’le çektirdiği hatıra fotoğrafıyla …

erdogan-misir-ucak1

Başbakan Erdoğan gazeteci Ünal için ne dedi?

MEDYAGÜNDEM- Başbakan Erdoğan Mısır gezisi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bugün gazetelerde yer alan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir