Anasayfa / GENEL / CNN Türk’e başka A Haber’e başka konuşan general!
haldun-solmazturk2

CNN Türk’e başka A Haber’e başka konuşan general!

MEDYAGÜNDEM- Dün akşam saat 21.15 sıralarında Afyonkarahisar’da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı’na bağlı Mühimmat Depo Komutanlığı’nda, el bombalarının depolandığı cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlamayla  25 askeri personel şehit oldu, 4 askeri personel de hafif şekilde yaralandı.

Dün geceden bu yana da spekülasyon üzerine spekülasyon yapıldı, haber kanallarına da tuhaf sahneler yansıdı.

Bu sabah CNN Türk ekranında canlı telefon bağlantısıyla yorumlarda bulunan Emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk’ün açıklamaları başta Hürriyet olmak üzere internet medyasına “Patlamada büyük şüphe” başlıklarıyla yansıdı.

Emekli Tuğgeneral Solmaztürk, CNN Türk’teki sözleriyle Twitter’da “trend topic” olarak en çok konuşulan konu oldu. Twitter’daki “klavye teröristleri”, Solmaztürk’ün sözlerini hükümete yönelik bir kampanyaya bile dönüştürdü.

CNN Türk yayınına katılarak Afyon’daki patlamayla ilgili soruları yanıtlayan Solmaztürk, kaza ihtimalinin çok düşük olduğunu öne sürerek, “O saatte sayım olmaz, 25 asker bir arada bulunmaz. Sayım denilen sandıkların taşınmasıdır, el bombaları da düşmeye darbeye dayanıklıdır, dolayısıyla o nedenle patlama olmaz. Kaza ihtimali düşüktür” diye konuştu.

Bu yayından yaklaşık 2 saat sonra A Haber’e telefonla bağlanan aynı isim yine emekli Tuğgeneral Solmaztürk’tü. CNN Türk’te “Kaza ihtimali düşük” diyen emekli general, A Haber’de “Kaza olma ihtimali yüksek” diye konuştu.

Ortaya çıkan bu çelişki MEDYAGÜNDEM’den kaçmadı.

İşte Solmaztürk’ün CNN Türk’teki sözleri:

Bu da A Haber’deki sözleri:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

oruc2

Koş Hürriyet CNN senden hızlı çıktı!

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bazı medya kuruluşları “Oruç tutmadığı için dayak yediler” haberlerini servis etmeye …

abd3

Müstemleke basını gibi Doğan medyası!

Aydın Doğan medyası bir türlü Türkiyeli, yerli ve milli olamıyor. İşte son örnek… CNN Türk …

nevsin

Aydın Doğan’ın kanalında yine bir Nevşin terbiyesizliği

AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu, Nevşin Mengü’nün kendisini konuşturmaması üzerine sert çıktı. Anayasa Profesörü ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir