Anasayfa / ANALİZ / Müstemleke basını gibi Doğan medyası!
abd3

Müstemleke basını gibi Doğan medyası!

Aydın Doğan medyası bir türlü Türkiyeli, yerli ve milli olamıyor. İşte son örnek… CNN Türk ve Posta gazetesi başlık atmış; ” ABD: Hulusi Akar’ı uyardık”. Sanki bu başlığı atan ABD gazetesi.

Haberin detayına bakıyorsunuz; “uyardık” ibaresi Doğan medyasına ait. Türkiye’nin ABD tarafından “uyarılmasını” canu gönülden istiyorlar ki bu coşkulu başlığı atmışlar.

abd1 abd2

Haberin detaylarına bakalım…

Spot şu;

“ABD’nin Avrupa Kuvvet Komutanı Scaparrotti’nin, geçen cuma günkü Ankara ziyaretinde Genelkurmay Başkanı Akar’a ‘Rojava endişesi’ni ilettiği belirtildi. Buna göre Scaparrotti, TSK’nin son saldırılarında ABD’yle yeterli koordinasyon kurmadığını söyledi.”

ABD’nin “endişelerini” aktarması Doğan medyası için Türkiye’nin “uyarılması” şeklinde karşılık bulmuş. Çünkü bu başlığı atan adamlar Türkiye düşmanı müstemleke kafalılar.

Haberin devamı ise şöyle:

(…)

TSK’nın geçen hafta Rojava ve Şengal’deki YPG hedeflerine yönelik saldırıları konusunda Ankara’yla Washington arasındaki gerilim sürüyor. Rojava’da askerleri bulunan ABD’nin, ‘koordinasyon yetersizliği’ne dair endişelerini bizzat Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’a ilettiği ortaya çıktı. Açıklama, ABD’nin Avrupa’daki Kuvvet Komutanlığı’nın sözcüsü Danny Hernandez’den geldi.

‘GEÇEN CUMA İLETİLDİ’

Reuters’a demeç veren Hernandez, ABD’nin Avrupa’daki en üst düzey askeri yetkilisi olan Avrupa Kuvvet Komutanı Curtis Scaparrotti’nin Akar’la geçen cuma Ankara’da yaptığı görüşmede ‘endişelerini aktardığı’nı açıkladı. Hernandez şöyle konuştu:
“Size şunu söyleyebilirim ki General Scaparrotti, Türkiye’nin kuzey Suriye ve kuzey Irak’taki hava saldırılarının ABD ve koalisyonla olması gerektiği gibi koordinasyon içinde yapılmamasından ötürü duyduğu endişeyi iletti. Görüşmeleri özel tutmak için daha fazla ayrıntı verilmeyecektir.”

ABD’nin Avrupa Komutanlığı’nın bulunduğu Stuttgart’tan konuşan Hernandez, Türkiye’nin ABD’nin stratejik bir ortağı ve aşırılıkçı örgütlerle savaşta hayati bir ortak olduğunu da ekledi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye, Rojava ve Şengal’de geçen salı düzenlenen saldırılar konusunda ABD ve IŞİD karşıtı koalisyonu uyardığını açıklamıştı. Ancak geçen hafta bir dizi ABD’li yetkili ve ABD Dışişleri Sözcüsü Mark Toner, uyarının saldırılarından yaklaşık bir saat önce yapıldığına ve bunun bölgedeki koalisyon güçlerinin güvenliğini sağlamak açısından yeterli bir süre olmadığına dair açıklamalar yapmıştı.

(…)

MEDYAGUNDEM

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

feto

Doğan medyası “FETÖ darbe yapacak” diyor!

Dün Hürriyet gazetesinde Abdülkadir Selvi… Bugün de Ahmet Hakan. Doğan medyası Fetullahçı terör örgütünün yeni …

oruc2

Koş Hürriyet CNN senden hızlı çıktı!

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte bazı medya kuruluşları “Oruç tutmadığı için dayak yediler” haberlerini servis etmeye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir