Anasayfa / GENEL / CIA’de Gülen kaygısı; ya itirafçı olursa!
cia-gulen

CIA’de Gülen kaygısı; ya itirafçı olursa!

Paralel yapının gerçek yüzünü göstermek için ‘Bir Gladyo Projesi: The Gulen’ adlı belgeseli çeken Yönetmen Serkan Koç’un filminde röportaj yaptığı isimlerden birisi olan dünyaca ünlü Amerikalı gazeteci Wayne Madsen inanılmaz bilgiler paylaştı.


Uzun yıllardır Amerikan istihbarat dünyasıyla ilgili haberler hazırlayan ve istihbarat dünyasında çok sayıda kaynağı olan Madsen’ın verdiği bilgilere göre Gülen’in Amerikan vatandaşlık başvurusu için açtığı davaya katılan savcılar, Gülen’in CIA sayesinde ABD’de olduğuna inanıyorlardı. Çünkü ellerindeki dosyaya göre Gülen, ABD’de ‘istenmeyen yabancı’ konumuna düşecekti ve ‘çok güçlü bazı kişiler’ savcılara müdahale ederek dosyalarına itiraz etti.

KOSOVA’DA İSTİHBARAT VERDİ
İşte Madsen’in çarpıcı iddiaları:

“Bir Gülen lisesinde mini-Davos zirvesi yapıldığına ve bu şekilde farkı ülkelerden donanımlı olan ve geleceğin liderleri olabilecek öğrencilerin bulunduğuna şahit oldum. CIA de asker toplama işinde genç ve tesir edilebilir ve gelecekte lider olabilecek farklı ülkelerden ajanları toplar. Ağırlıkla Anglo-Sakason Protestan ve Katolik bir örgüt olan CIA amaçlarını gözetecek bir örgüt olmadan Özbekistan ya da Kazakistan gibi İslami ülkelere erişimi sağlayamaz. Gülen bu noktada devreye giriyor. Gülen’in Kosova ve Bosna savaşlarında özellikle 1996’da CIA’ye çok yardımcı olduğunu, bana geçtiğimiz yıllarda, Amerikan istihbaratında görevli insanlar söyledi.”

KONTROL EDEMEYEBİLİRLER

“Gülen oturma iznini kaybetmekten korkuyor ve şimdi Kanada’ya gitmeyi düşünüyor. Kanada’nın oldukça muhafazakar bir hükümeti var ve bu durum onun için güvenli bir liman yaratıyor. Kaynaklarım bana Gülen, Türkiye’ye dönerse ve mahkemeye çıkarılırsa CIA’nin onun söyleyebileceklerini kontrol edemeyecek olmasından çekindiğini söylüyorlar.”

ARKASINDA CIA VAR
“Mahkemeye katılan ve savcılarla konuşmuş insanlar tanıyorum ve Adalet Bakanlığı’nın, Gülen’in CIA sayesinde ABD’de olduğuna inandığı oldukça açıktı. Aksi takdirde, ellerinde Gülen’i ‘İstenmeyen Yabancı’ dedikleri şey yapan bilgiler vardı ancak çok güçlü bazı kişilerce kendilerine itiraz edildi.”

WAYNE MADSEN KiMDiR?
61 yaşındaki Wayne Madsen Amerika’nın en tanınmış istihbarat ve uluslararası ilişkiler konusundaki uzman gazetecilerinden birisi. Orduda görev yaptığı esnada Deniz Kuvvetleri İstihbarat Örgütü’nde de çalışmış olan Madsen, Fethullah Gülen’in Kosova, Kafkasya ve Bosna’daki savaşlardaki rolünü ilk kez belgeleriyle ortaya koyan kişi olarak da biliniyor.

(Akşam)

MEDYAGUNDEM

feto-abd

CIA’den FETÖ’ye özel istihbarat!

Çatı iddianamede FETÖ ve CIA ilişkileri deşifre edildi. Gülen ile firari Mustafa Özcan arasındaki konuşmaya …

feto-abd3

CIA köpeği olduğunun son kanıtı

FETÖ’nün Türk cumhuriyetlerinde açtığı okullarda diplomatik pasaportlu CIA ajanlarını İngilizce öğretmeni olarak istihdam ettiği ortaya …

wiki

CIA herkesi böyle dinlemiş!

Yayınlanan belgelerde, CIA’nın dünya çapında yürüttüğü siber operasyonlarda kullandığı araç ve yöntemlerin yer aldığı iddia …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir