Anasayfa / GENEL / Gezi’de tetikçilik yaptırılan muhabir CHP’nin kanalından kovulunca bombaladı; burada uygunsuz ilişkiler var!
halktv

Gezi’de tetikçilik yaptırılan muhabir CHP’nin kanalından kovulunca bombaladı; burada uygunsuz ilişkiler var!

Özellikle Gezi olayları sırasında adını duyuran halk TV muhabiri Makbule Cengiz’in kanaldaki işine son verildi.


2 yılı aşkın süredir halk TV’de görev alan Makbule Cengiz’e işten çıkarıldığını Genel Müdür Şaban Sevinç telefonla bildirdi.

Kendisine kanal tarafından son 2 aydır ekran yasağı uygulanan Cengiz, ‘haksızlığa uğrayarak’ kovulduğunu, 18 saat fazla mesai yapmasına rağmen 8 saat çalışıyormuş gibi kendisine evrak imzaltıldığını belirtti.

Cengiz, işten çıkarılmasıyla ilgili detayları şöyle açıkladı:

Halk Tv’den kovuldum. Hem de 2 kere…

2 seneden fazla emek verdiğim ve bir işyeri olarak değil, sesini duyurmak isteyen halkın vicdanı olarak gördüğüm halk Tv’den kovuldum… Bunca emeğin sonucunda yaşadıklarımızı, düşüncelerimizi paylaştığımız,sahiplendiğimiz,halkın sesi olarak gördüğümüz televizyona bir zarar gelmesin diye sustum. Ancak dün saat 15 sularında Cüneyt Akman tarafından iş akdime son verildiği, 8 aylık maaşımın tazminat olarak ödeneceği ve bundan sonra Halk Tv’ye gelmeme gerek olmadığı söylendi. Ama herhangi bir gerekçe gösterme gereği duyulmadı. 2 aydır yaşadığım ekran yasağından birşeyler anlamıştım ama yine de ihtimal vermedim. İçime attım, sustum ve biraz da ağladım…

HAKSIZLIĞA UĞRADIM

Suçun çoğu da bende aslında… Günde 18 saat fazla mesai yaparken, 8 saat çalışıyormuş gibi evrak imzalatılırken ses çıkarmadığım için, yönetici sıfatını taşıyan kişilerin çalışan arkadaşlarımızla uygun kabul edilemeyecek ilişkilerine tanıklık edipte ses çıkarmadığım için, yine aynı yönetici sıfatlı kişiler boğazımı sıkmaya dahi yeltendiklerinde burası Halk tv deyip içimize attığımız için haksızlığa uğradık. Ama biliyorum suç bende… Sustum… Ancak artık susmanın vicdana, ahlaka sığmayacağı, kendime olan saygımı yitirmeme neden olduğu zaman, sorun var dediğimde “seçim öncesi böyle şeyler yapmayalım, kendimize zarar vermeyelim” dediler, sustum…

GEREKÇE BELİRTİLMEDİ

Günlerce 18 saate varan sürelerde çalışıp, biber gazlarına boğulduğum, haberlerini yetirştirebilmek için bazen dayak yiyip, bazen hırpalandığım Halk Tv’ye artık gelmemem gerektiği, çünkü iş akdime son verildiği söylendi. herhangi bir gerekçe belirtilmeden…

UYGUNSUZ İLİŞKİLER

Bu kararın çok daha öncesinde alındığı söylendiğinde inanmamıştım ama asıl nedeni tanıklık ettiğim uygunsuz ilişkiler değil ise, yöneticilerimizin kendi aralarındaki yazışmalarından anladığım kadarıyla “özel hayatıma ilişkin içkili ortamlardan fotoğraf paylaşmamın yada izinli olduğum sırada kuzenimin düğününden fotoğraf paylaşmamın, işten çıkarılmama neden olabileceğini hiç düşünememiştim. Takii dün artık Halk Tv’ye gelmemem gerektiği söylenene kadar.

GÜRSEL TEKİN ”TWEETLERİ SİL” DEDİ

Yapabileceğim tek şeyi yaptım ve üzüntümü sizlerle paylaştım. Bana tazminat rakamını bile bildirmelerine rağmen saat 8 sularında bu defa da Halk Tv Genel Müdürü Şaban Sevinç arayarak ekran yasağına maruz kaldığım son 2 aylık süre içerinde beni koruduğunu ancak sözünü dinlemeyerek tweetler attığımı, yine de beni kovmadığını, kimsenin beni kovamayacağını sakin olmamı, açıklama yapmamamı ve işten atıldığıma dair tweetleri silmemi istedi. Ve telefonu yanında bulunan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e verdi. Sayın Tekin tarafından, böyle bir şeyin söz konusu olamayacağı, sakin olmam,kendilerine güvenmem ve tweetleri silmem istendi. Ben de 2 senedir emek verdiğim Halk Tv’nin, Halk Tv olmasını sağlayan Gezi direnişindeki olay yerinden canlı yayınlarımın ve direniş ruhunun hatırına bir kez daha kabul ettim ve tweetleri sildim.

‘GİT ODA TV’DE ÇALIŞ”

Ancak bu sabah hiç birşeyden haberim olmamasına rağmen,yine Şaban Sevinç tarafından aranarak “Oda tv yine seni haber yapmış, CHP yönetimi krize el koydu yazıyor, bu ne demek oluyor? Sen CHP ile Halktv’yi yanyana getirmemen gerektiğini bilmiyor musun? Şimdi ben sana resmi olarak bildiriyorum, kovuldun. Git şimdi Oda TV’de çalış” dedi. Ve aynı gün içinde 2 defa kovulmanın nasıl birşey olduğunu öğretmiş oldu.

MEDYAGUNDEM

halktv4

CHP’nin kanalından darbe çağrısı

CHP’nin resmi kanalına dönen Halk TV’de darbe çağrısı yapıldı.

chp4

FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’den darbe ve kaos provokasyonu

CHP’nin kanalı Halk Tv’nin skandal alt yazısı tepki çekti. Hayır cephesinin yılmaz savunucusu CHP’nin kanalı …

halktv

İçimizdeki “lale”ler yine ihanet içinde

CHP’nin kanalı Halk TV, Türkiye’nin değil Hollanda’nın yanında yer aldı. Halk TV, Bakan Kaya’nın aracını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir