Anasayfa / GENEL / CIA’den FETÖ’ye özel istihbarat!
feto-abd

CIA’den FETÖ’ye özel istihbarat!

Çatı iddianamede FETÖ ve CIA ilişkileri deşifre edildi. Gülen ile firari Mustafa Özcan arasındaki konuşmaya yer verildi. Özcan, MİT’in Pensilvanya’daki çiftliği takibe aldığını belirterek tedbir alınması için Gülen’i uyarıyor.

Önümüzdeki günlerde ilk duruşması yapılacak olan, 15 Temmuz ihanet girişimine ilişkin çatı davanın iddianamesinde, başta CIA ve MOSSAD olmak üzere FETÖ’nün yabancı istihbarat örgütleri ile kurduğu hain ittifaklar da somut örneklerle deşifre edildi.

BİLGİLERİ GÜLEN’E GÖTÜRDÜ
İddianamede, ABD’nin Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA ile FETÖ arasındaki dayanışmayı ortaya koyan bir bant kaydından da alıntı yapıldı. Terörist başı Fetullah Gülen ile FETÖ’nün mütevelli heyeti üyesi firari Mustafa Özcan arasında geçen 2013 tarihli konuşmada Özcan, CIA kaynaklı bazı bilgileri Gülen ile paylaşıyor. Daha önce internete de sızan konuşmada, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Pensilvanya’daki nifak çiftliğini yakın takibe aldığı ve çiftliğe giren çıkanlara karşı dikkatli olunması üzerinde duruluyor.

MİT İMAMI ‘DR. SİNAN
MİT’e karşı önlem alınması için Gülen’i uyaran Özcan, istihbaratın “Özbek” kod adlı FETÖ’cü bizzat CIA yetkililerinden alındığı da vurguluyor. MİT’ten, “Dr. Sinan beyin şirketinden elemanlar ABD’ye gönderilmiş” diye söz ediliyor. İddianamede “Dr. Sinan” kod adlı kişinin sözde “MİT İmamı” Murat Karabulut olduğu da belirtiliyor.

TÜRKLERE DİKKAT EDELİM
Ankara Başsavcılığı’nın iddianamesi’nde, FETÖ-CIA paslaşmasını gözler önüne seren bölüm özetle şöyle: “Türkiye Mütevellisi içinde görev yapan Mustafa Özcan ile Gülen arasında geçen ve açık kaynaklara da yansıyan görüşmede Mustafa Özcan’ın, ‘ABD’deki yetkililerle görüşen Özbek dostumuzdan öğrendiğimize göre, Dr. Sinan beyin şirketindeki şahıslar ABD’dekilerin dikkatini çekecek selemanlar göndermişler. Türklere dikkat edelim’ ifadelerini kullandığı tespit edildi.”

-AKŞAM-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir