Anasayfa / GENEL / CHP’li Tanal’ın FETÖ’ye neden kalkan olduğunu ortaya koyan ses kayıtları
mtanal3

CHP’li Tanal’ın FETÖ’ye neden kalkan olduğunu ortaya koyan ses kayıtları

Firari Savcı Zekeriya Öz’ün yürüttüğü Oda TV soruşturmasının ilginç kayıtları Selam-Tevhid soruşturmasından çıktı. Gazeteci Mehmet Faraç’ın dinlemeye takılan telefon görüşmesinde, CHP’li Mahmut Tanal’ın Gürsel Tekin’in Yargıtay’daki yolsuzluk dosyasını yok etmesi karşılığında vekil yapılması anlatılıyor.


Paralel yapının Selam-Tevhid kumpasında dinleme kayıtlarını inceleyen savcılar, 2011 yılındaki OdaTV soruşturmasının tapelerini Selam-Tevhid dosyasında buldu. O dönem paralel yapıya bağlı polislerin fezlekeye yansıtmadığı dinleme kayıtları arasında gazeteciler Ahu Özyurt ile Mehmet Faraç arasındaki konuşmaları gösteren tapeler dikkat çekti. Paralel örgüt destekçilerinin her eyleminde en ön sırada boy gösteren CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in çok özel ilişkisini açığa vuran konuşmalarda, Tanal’ın CHP’den vekillik koltuğunu, Tekin’in Kadıköy Belediyesi’ndeki o ünlü yolsuzluk dosyasına ilişkin delilleri Yargıtay’da ‘yok ettirmesi’ sayesinde kaptığı anlatılıyor. Mahmut Tanal’ın CHP’den aday yapılmasının kulislerde rahatsızlığa yol açtığını anlatan Mehmet Faraç, şunları söylüyor:

150 BİN DOLAR RÜŞVET

“O Fetullahçıların Mahmut, Muhammed Çakmak, partiye ne faydaları var! Taziye ye mi gitmişti Mahmut Tanal? Adayların 450’sini kimse tanımıyor. 59 il başkanı yokken listede onun ne işi var? (Gürsel Tekin) Tanal’ı niye listeye koydu? Tanal’ın yardımcısı Öznur Arslan, avukat, gitmiş o çalmış, mahkeme belirlemiş bunu. Yargıtay’daki odacılar mı, mübaşirler mi tespit etmiş hepsi de… Ünal Tanık dedi ki; ‘Biz Gürsel Tekin’in avukatlarının Yargıtay’dan dosya çaldığını belirledik. Gürsel bize dava açtı. Mahkeme geçen hafta sonuçlandı. Bizim doğru olduğumuz kanıtlandı. Lehimize sonuçlandı. Dosyayı çalan Öznur Arslan, Mahmut Tanal’ın bürosunda çalışan avukat’ dedi. 150 bin dolar rüşvet verdiler. Yargıtay’da bu dosyayı çalmak için bir saat anlattılar. Yani haşat ettiler vallahi…”

‘İyi soyar’

Dönemin CHP Parti Meclisi Üyesi Korkmaz Karaca ile gazeteci Ahu Özyurt arasında geçen konuşmalarda ise Gürsel Tekin’in Kadıköy Belediye Başkan Vekilliği yaptığı dönemden bahsediliyor. 2011 yılındaki yapılan telefon konuşmalarında; Gürsel Tekin’in yerel yönetime kaydırılmasının beklendiğini anlatan Özyurt’a, Karaca şöyle cevap veriyor: “E daha iyi, Gürsel daha iyi soyar, daha iyi hırsızlık yapar. Orada belediye başkanlığını daha iyi soyar, seviniyordur o. Problem yok onun için, orada 1 sene 1,5 sene ne çalacaksa çalsın…”

Cürümlerinin vahametini biliyorlardı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İrfan Fidan’ın hazırladığı ‘Selam-Tevhid’de kumpas’ iddianamesinde çarpıcı detaylar yeraldı. Binlerce kişiyi yasadışı dinleyen paralel örgütün 17 Aralık darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından delilleri aceleyle yok etmeye çalıştığına dikkat çekilen iddianamede şöyle denildi: “2011/762 sayılı dosya acele bir şekilde kapatılarak emniyet müdürlüğünden gizlice çıkarılmak istendi ve dinleme işlemlerine ilişkin log kayıtları silinerek dosya üzerinde yapılan işlemler gizlenmeye ve yok edilmeye çalışıldı. Şüphelilerin gerçekleştirdikleri eylemin vehametini bildikleri ve suç delillerini imha etme amacı taşıdıkları anlaşıldı.”

(Yeni Şafak)

MEDYAGUNDEM

chp1

CHP-PKK ilişkisinin çarşaf çarşaf belgeleri!

CHP-PKK işbirliği bir kez daha gün yüzüne çıktı. CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin aracının yardım adı altında …

gursel1

Çaycı Gürsel’in şovu elinde patladı!

Siyasete girmeden önce ‘çaycılık yaptığını’ her fırsatta övünerek söyleyen CHP’li Gürsel Tekin, İstanbul’da Suriyeli bir …

gursel1

Sana göre aslında onlar insan değil hayvan di mi Gürsel?

CHP’li Gürsel Tekin Balat’ın Ayvansaray mahallesinde Suriyeli bir ailenin evini ziyaret etti. CHP’li vekil Suriyelilerin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir