Anasayfa / GENEL / Çaycı Gürsel’in şovu elinde patladı!
gursel1

Çaycı Gürsel’in şovu elinde patladı!

Siyasete girmeden önce ‘çaycılık yaptığını’ her fırsatta övünerek söyleyen CHP’li Gürsel Tekin, İstanbul’da Suriyeli bir aileyi ziyaret etti. Ancak Gürsel Tekin’in çocukların uyuduğu odaya girerken ayakkabılarını çıkarmaması dikkat çekti.

Suriyeli bir ailenin evine giderek, içinde bulundukları zor durum üzerinden politik malzeme üretmeye çalışan CHP’li Tekin, çocukların uyuduğu odaya bile ayakkabısıyla girince tepki topladı. Siyasete girmeden önce çaycılık yaptığını anlatarak övünen Tekin, ‘samimiyetsiz’ olarak nitelendirildi.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul’da yaşayan Suriyelilerle görüşmek üzere partisine yandaş bir gazete için vatandaşları ziyaret etmeye kalkıştı. Görüşmelerine Aksaray’dan başlayan ve İstanbul’un ilçelerini dolaşmayı hedefleyen Tekin’in ziyareti sırasında çekilen bir kare ise sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

“ÖĞRENEMEDİNİZ”

Bir odada uyuyan 5 Suriyeli çocuğun yanına giden Tekin’in eve ayakkabıyla girdiği ve dolaştığı net bir şekilde görüldü. Sosyal medya kullanıcıları Tekin’in duyarsızlığına tepki gösterdi. Kullanıcılar, Tekin’in ziyaretlerini ‘samimiyetsiz’ olarak değerlendirdi. ‘Çocuklarda uyuyor,çorapları dahi yok sen tuvalete gittiğin ayakkabı ile odaya giriyorsun’,’80 yıldır evlere ayakkabı işe girilemiyeceğini öğrenmediniz’ gibi tepkiler kısa sürede çığ gibi büyüdü.

ÇAYCILIKLA ÖVÜNÜYORDU

Oysa CHP’li Tekin, halkın içinden biri olduğunu ifade ederek, siyasete girmeden önce çaycılık yaptığı anlatmış bu konuda çok sayıda demeç vermişti. O günleri anlatan Tekin, “1981’de Kars’tan İstanbul’a çalışmak için geldim. Garsonluk yaptım. Baktım olacak gibi değil. İki arkadaşımla birlikte ‘Kendimiz bir iş yeri açalım’ dedik. Kadıköy Eğitim Mahallesi’nde gazete ilanlarından satılık bir cafe bulduk. Daha çocuğuz aslında. Üç ortak garsonluk dahil her işi kendimiz yaptık.

İLK SKANDAL DEĞİL

Bardak da yıkadım, servis de açtım. Garsonluğun ne kadar zor bir iş olduğunu gördüm ve o günlerimi hiç unutmadım” ifadelerini kullanmıştı. Gürsel Tekin’in, eve ayakkabıyla girmesi ise ilk değil. Daha önce de CHP’li Gürsel Tekin ve Eren Erdem’le birlikte babanesini ziyaret ettiklerine dair bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Fotoğrafta Gürsel Tekin ve Barış Yarkadaş’ın eve ayakkabıyla girdiği görülürken, sosyal medyada bu olay büyük tepki çekmişti.

AYAKKABIYLA GİRMİŞLERDİ

Öte yandan Yarkadaş’ın ayakkabısının altının da kirli olması, babaannesine karşı ‘saygısızlık’ olarak nitelendirilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçimlerine yönelik çalışmalarına başlarken hazırladığı kitapçıklarla da adaylara uyarılarda bulunmuştu. Kılıçdaroğlu’nun özellikle uyardığı konulardan biri olarak da ev ziyaretlerinde eve ayakkabıyla girilmemesi hususu dikkat çekmişti.

-Güneş-

MEDYAGUNDEM

gursel1

Sana göre aslında onlar insan değil hayvan di mi Gürsel?

CHP’li Gürsel Tekin Balat’ın Ayvansaray mahallesinde Suriyeli bir ailenin evini ziyaret etti. CHP’li vekil Suriyelilerin …

gursel

CHP’de yalanlar bitmez; iç kavgaya bahane de bu!

CHP İstanbul Milletvekili Tekin, partisinde son günlerde yaşanan çatlaklar için yine Ak Parti’yi suçlayıp CHP’deki …

gursel1

Yine güldürmeyen CHP fıkrası!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, AK Parti ve HDP seçmeninin Kemal Kılıçdaroğlu’na güvendiğini iddia etti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir