Anasayfa / GENEL / Selo Feto’nun önüne yattı!
selo-feto

Selo Feto’nun önüne yattı!

Demirtaş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle Koza İpek Holding’e kayyum atanması kararına ilişkin ‘mafya’ benzetmesi yaptı.


Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına karar verdi.

Yargı mensuplarına seslenen Demirtaş, şunları söyledi:

“Siyasi irade, hukuk dışı, kanun dışı bir yola girdiğinde sizin re’sen devreye girme hakkınız ve şansınız var. Yargı olarak ülkenin demokratikleşmesine hiç katkı sunmadınız. Bugün de sunmayacaksanız, ne zaman sunacaksınız? Yani sürekli muhalefete dişini gösteren bir yargı, soruşturma anlayışından bıktık usandık artık. İktidarın aleni bir şekilde suç işlediği noktalarda en azından yargı adaletten, hukuktan, evrensel hukuktan yana olduğunu gösterebilmelidir. Ortada bir kayyum uygulaması yok. Bir mafya uygulaması var.”

MEDYAGUNDEM

ipek-fe

Başhırsız Feto altın madenlerimizi boşaltmış!

Koza-İpek iddianamesiden: Gümüşhane’deki Mastra Altın Madeni’nde dökümü yapılan her 5 altın külçesinden biri kayıtlarda gösterilmeyerek …

Eren Erdem

CHP’li Erdem yalanlarıyla HDP’yi de karıştırdı

HDP’li Selahattin Demirtaş’tan kendisi hakkında “özerklik istemediğini söyledi” açıklaması yapan CHP’li Eren Erdem’e yalanlama geldi. …

kozaipek1

FETÖ’nün Koza’sını soruşturan 5 kripto deşifre

TMSF’ye devredilen Koza-İpek Holding soruşturmasında görev alan 3 polis ile 2 MASAK görevlisi ByLock kullanıcısı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir