Anasayfa / GENEL / CHP’li Erdem ihaneti Ruslarla ortak adım adım planlamış
eren-rus1

CHP’li Erdem ihaneti Ruslarla ortak adım adım planlamış

Sarin gazı iftirasını atan CHP’li Eren Erdem, sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek kendisini savundu. Ancak Rus basınını bugüne kadar tekzip etmeyen Erdem’in ihaneti adım adım nasıl kurguladığını Star ortaya çıkardı.

Rus devlet televizyonu Russia Today’e 14 Aralık’ta DAEŞ’in Türkiye’den sarin gazı aldığı iftirasını atan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, tepkiler üzerine önce sözlerinin olayla ilgili hazırlanan iddianamede yer aldığını öne sürdü. Ancak 21 Aralık’ta Adana Başsavcılığınca hazırlanan iddianameyi yayımlayan Star, Erdem’in yalanlarını bir bir ortaya çıkardı. Eren Erdem’in “Soruşturma kapatıldı” yalanının aksine olayla ilgili Suriyelilerin de arasında olduğu 6 kişinin yargılandığı, suçun ise “Silahlı terör örgütüne silah sağlamaya teşebbüs etmek” olduğu belirlendi. Adana Başsavcılığı da Erdem’in iddialarının aksine olayda kimyasal gaz yapımında kullanılan madde ele geçirilmediği ve eylemin hazırlık aşamasında kaldığını belirterek, iddiaların gerçeğe aykırı olduğunu vurguladı.

ADIM ADIM İHANET

Bu gelişmelerin ardından iyice köşeye sıkışan Erdem, dün basın mensuplarının karşısına çıktı. Rus televizyonunun açıklamasını çarpıttığını öne süren Erdem, “Söylemediğim sözlerden dolayı saldırıya maruz kaldım” diyerek ihaneti perdelemeye çalıştı. Ancak geçmişte benzer açıklamalar yaptığı ortaya çıkan Erdem’in, söz konusu iftiraları, planlı şekilde adım adım Rusya’ya taşıdığı ortaya çıktı.

BELGE NEREDE?

19 Ekim’de CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ile Ardahan’da açıklama yapan Erdem, o dönem Rusya’nın sesi Sputnik’te yayımlanan haberde şunları kaydetti: “Suriye’de sarin gazının kullanımı ile alakalı Birleşmiş Milletler’de açılmış bir soruşturma var. Sarin gazının IŞİD’in kullandığı ortaya çıkmıştır. Sarin gazının Türkiye’de yapıldığı, bir takım belgelerle önümüzdeki hafta ortaya konulacaktır.” Tekin de “Bu iddialar doğru çıkarsa hükümetin ayakta kalması sıfırdır” ifadesini kullandı. Rus basınına yaptığı açıklamaları inkar eden Erdem’in 19 Ekim’deki sözleri, iftiranın planlı bir şekilde uçak krizinin ardından uluslararası arenaya nasıl taşındığını gözler önüne serdi. IMC TV’ye de bir süre önce açıklama yapan Erdem, “Türkiye sınırları içinde, bazı resmi kurumların da içinde olduğu bir süreç dahilinde yurtdışından getirilen sarin gazı yapımında kullanılan kimyasal ham maddeler temin edilip buradan IŞİD, Suriye ve Ahrarı Şam’a gönderildi” dedi.

ERDEM’E KALKAN

İhanete kalkan olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dünkü grup toplantısında yine Erdem’in avukatlığını yaptı. Kılıçdaroğlu, “(Türkiye üzerinden Suriye’ye kimyasal silah gönderildiğini dile getirdi) diye arkadaşımız düşman ilan edildi, Milletvekillerimiz namusludur, belge doküman olmadan konuşmazlar” ifadesini kullandı. Öte yandan, İray Görkem Koray’ın, Erdem’in avukatlığını yapmayı bıraktığı öğrenildi.

ERDEM’İN İDDİANAME YALANI

CHP’li Erdem’in “Türkiye, DAEŞ’e sarin gazı veriyor” iftirasına dayanak olarak gösterdiği iddianame, Erdem’in sözlerini doğrulayan tek bir satır yer almadığı ortaya çıktı. Erdem’in sarin gazı sevkiyatı yapıldığına dair bilgilerin yer aldığını iddia ettiği savcı Mehmet Arıkan imzalı 132 sayfalık iddianamede “IŞİD ya da DAEŞ” kelimesi hiç geçmiyor. İddianamede Suriye’ye sevkiyat yapılan herhangi bir malzemeden de bahis edilmiyor. Star, daha önce iddianameyi yayınlayarak Erdem’in yalanını tek tek ortaya koymuştu.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

eren6

Ve CHP’deki FETÖ’cünün “solcu maskesi” düşer!

Her ne tuhaf ki, Fetullahçı terör örgütünün çıkarları neyi gerektiriyorsa orada yer alan, FETÖ’nün hesabına …

Eren Erdem

FETÖ’cü tetikçi CHP’yi karıştırıyor!

CHP Milletvekili Eren Erdem, yeni internet sitesiyle Fikri Sağlar, Selin Sayek Böke ve Özgür Özel …

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir