Anasayfa / GENEL / Star’a bomba koyanlar Figen’in kankası çıktı
figen-star

Star’a bomba koyanlar Figen’in kankası çıktı

Star Medya binasının bahçesine 24 Temmuz’da bomba koyarak yemekhaneye inen çalışanları katletme girişiminde bulunan MLKP’li iki kadın terörist, önceki gece İstanbul’da bir hücre eve düzenlenen baskında ölü ele geçirildi.

STAR Medya Grubu binasına 24 Temmuz’da parça tesiri yüksek zaman ayarlı bomba atan MLKP’li kadın teröristler Yeliz Erbay ve Şirin Öter, Gaziosmanpaşa’da kaldıkları hücre evde polisle girdikleri çatışmada öldürüldü. İki kadın teröristin, Sancaktepe’de AK Parti binasına, Kağıthane’de Adımlar Dergisi’ne, Bayrampaşa’da Emniyet Müdürlüğü ve çevik kuvvet otobüsünün geçisi sırasında düzenlenen bombalı saldırıların da faili oldukları belirlendi. Dört polisin yaralandığı çatışmadan sonra hücre evde yapılan aramada, TNT tipi patlayıcı, 2 el bombası, 2 tabanca ve sahte kimlikler ele geçirildi.

ESP’DE YÖNETİCİ

Teröristlerden Yeliz Erbay’ın, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ ile birlikte Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nde (ESP) uzun yıllar yöneticilik yaptığı ortaya çıktı. Kobani’de PYD ve MLKP’li teröristlere bomba eğitimi verdiği belirlenen Yeliz Erbay’ın ablası Şerife Erbay’ın da 1 Kasım seçimlerinde HDP’nin İzmir 2. Bölge milletvekili adayı olduğu öğrenildi.

MUMLARI SÖNDÜ

Star’a atılan bomba, uzman ekip tarafından patlamasına az bir zaman kala imha edilmişti. Paralel Yapı, hem Twitter’da hem de medyasında ‘Bombayı kendileri attı’ ifadesini kullandı. STAR’ın, Suruç saldırısında arama yapılmasına izin vermeyen HDP’lilerin de payı olduğuna yönelik haberi yankı uyandırmıştı. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın eski partisi ESP’nin silahlı örgütü MLKP, STAR’a bomba atmış, internetten de tehdit etmişti. O günlerde STAR’a dönük saldırıyı doğru düzgün şekilde hiçbir gazetecilik örgütü kınamazken, Hürriyet’in camlarının kırıldığı eylem için ABD Büyükelçisi dahil olmak üzere Türkiye ayağa kalkmıştı. “Bomba gerçekse eğer” diyerek yazı yazan başta Paralel Yapı’nın kalemşörü Nazlı Ilıcak olmak üzere STAR’a alçakça iftirada bulunanların yalanları, polisin iki kadın teröristle ilgili yaptığı titiz çalışma sonucu yüzlerine bulaştı.

SİCİLLERİ KABARIK

Yeliz Erbay ve Şirin Öter isimli teröristlerin Star Medya’ya bombalı pankart eyleminin yanı sıra Bayrampaşa Çevik Kuvvet, Adımlar Dergisi ve AK Parti Sancaktepe binasına yapılan bombalı saldırıların failleri oldukları tespit edildi. 4 polisin hafif yaralandığı çatışma sonrası hücre evinde yapılan aramada çok sayıda el bombası ve silah bulundu.

PARTİLİ BOMBACI

Teröristlerden Yeliz Erbay’ın, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’la birlikte, Ezilenlerin Sosyalist Partisi’nde (ESP) uzun yıllar yöneticilik yaptığı belirlendi. Kobani’de PYD ve MLKP’li teröristlere de bomba eğitimi verdiği ortaya çıkan kadın teröristin ablası Şerife Erbay’ın ise 1 Kasım seçimlerinde HDP’nin İzmir 2. Bölge milletvekili adayı olduğu belirlendi.

(STAR)

MEDYAGUNDEM

figen2

Şimdi defol git sırtını yasladığın Kandil’e Figen!

HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliği düştü. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın hakkındaki yargı kararının …

figen2

Figen’in polise saldırma anı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın evine operasyon düzenlendi. HDP Eşbaşkanı Figen …

hdpliler

O zaman dans; HDP’li teröristlerin alayını yatakta bastılar!

HDP milletvekillerine yönelik yürütülen terör soruşturmaları kapsamında HDP Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir