Anasayfa / GENEL / CHP’li Aygün için hesap zamanı!
aygun-provokasyon1

CHP’li Aygün için hesap zamanı!

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında “sanal ortamda hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Turan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Taksim Gezi Parkı odaklı gelişmelere değinerek, olayların herkes için bir turnusol kağıdı görevi gördüğünü söyledi.

aygun-provokasyon

Turan, CHP Tunceli Milletvekili Aygün’ü kastederek, “Bir milletvekilinin çok edebe mugayir, siyasi sorumluluğa çok uzak birtakım sosyal medya paylaşımlarının olduğunu ifade etmek isterim. Bu malum milletvekilinin Twitter hesaplarına baktığımız zaman polisin kimyasal madde kullandığını, silah çektiği iddiasından tutun da ‘kahrolsun dinci-faşist diktatörlük’, ‘İslam bayrağı altında değil, kızılbaş bayrağı altında buluşacağız’ ifadesi ve ‘şerefsiz sürüsü’ gibi amiyane ifadeleri paylaştığını gördük” dedi.

Turan, Suriye’de öldürülen bir çocuğun fotoğrafının Twitter hesabında Taksim’de öldürülmüş gibi paylaşılmasının “bardağı taşıran son damla” olduğunu belirterek, bunların siyasi ahlakla bağdaşmadığını söyledi. Turan, şöyle devam etti:

“Malum milletvekili, eğer bu atmış olduğu sahte twitleri, iftiraları, hakaretleri CHP’nin tek parti olduğu yıllarda yapmış olsaydı emin olun İstiklal Mahkemeleri’nde akıbeti meçhul bir şekilde yargılama bekliyor olacaktı. AK Parti’li yıllardan önce bu twitleri atmış olsaydı büyük ihtimal DGM’de çok büyük cezalarla yargılanıyor olacaktı. AK Parti’nin atmış olduğu önemli yargı reformları adımlarından sonra rahatlayan Türkiye’deki ifade özgürlüğüne bağlı olarak hem hakaret edeceksiniz hem de muhataplarınızı diktatörlükle suçlayacaksınız. Bunun ben siyasi ahlaktan başka bir zeka sorunu da olduğunu düşünüyorum.”

Turan, “bu kadar pervasız, bu kadar toplumu rencide eden ifadelerin olmasının kendisini bir milletvekili olmaktan öte vatandaş olarak üzdüğünü, rahatsız ettiğini” belirterek, Aygün hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Turan, bir vatandaş olarak bu süreci takip edeceğini söyledi.

Turan, gazetecilerin, “malum milletvekilinin” kim olduğunu sorması üzerine, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün olduğunu belirtti.

Twitter’la ilgili bir soru üzerine Turan, Türkiye’de ve dünyada sosyal medyayı yasaklamanın mümkün olmadığını ifade ederek, “Ama nasıl ki siz gazetede, televizyonda birtakım ilkelerle beraber yayın yapıyorsanız; bu ilkelerin aynı şekilde sosyal medyada olması gerektiği kanaatindeyim. Bunun üzerinde Adalet Bakanlığımız çalışıyor diye biliyorum” dedi.

Turan, AK Parti’nin İstanbul mitingiyle ilgili bir soru üzerine, mitingin organize heyetinde olduğunu ifade ederek, mitingte, 1 milyon 340 bin resmi aramadan geçen vatandaşın olduğunu söyledi.

MEDYAGUNDEM

multeci

Suriyeli suçu yok provokasyon var

İçişleri Bakanlığı’ndan Suriyeliler ile gerginliğe ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, gerginliklerin abartılarak infial yaratılmaya çalışıldığı belirtildi. …

alman

İstanbul’da provokatör Alman ajanı alarmı

Taksim’de bir Alman vatandaşı tuttuğu otel odasına düzenek kurarak, otelin penceresinden caddeye doğru siyasi içerikli …

gezi

Almanlardan Gezi Parkı’nın ortasında provokasyon bildirisi

Almanya merkezli “Zentrum für Politische Schönheit” isimli kuruluş Gezi Parkı’nda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine …

1 Yorum yapıldı

  1. En dipte olanlar icin seviye kavramida yoktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir