Anasayfa / ANALİZ / Kim bu Alpözgen? Tezgahı deşifre ediyoruz!
alper-alpozgen

Kim bu Alpözgen? Tezgahı deşifre ediyoruz!

MEDYAGÜNDEM- Senaryo içinde senaryo, tezgah içinde tezgah… Biraz eşelediğinizde öyle ilişkiler, öyle bağlantılar çıkıyor ki… Aslında adres hep belli yerleri gösteriyor.

İşte son operasyon…

Neymiş?

“Duran adam” Erdem Gündüz meğer başörtüsü eylemlerinde de başrol oynamış. Üstelik de başına türban takıp derslere katılmış.

Haberin kaynağı kim?

Alper Alpözgen isimli kişi.

Facebook sayfasında fotoğrafla ilgili şunları yazmış:

“Yıllar önce face’e yüklediğim bu fotoğrafta arkada bendeniz, önde arkadaşım Erdem Gündüz nam-ı diğer Duran Adam, üniversiteye başörtülü kızların sokulmamasını protesto etmek için derse türbanla giriyoruz. Yıl 2004 yer Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi. Yine aynı günlerde e-muhtıra verildiğinde sokağa dökülüp AKP’lilerle ‘bir daha asla’ diyerek yürümüştük. Biz zamanında onlar ezilirken onların yanında mücadele ettik. Bana 20 gün önce AKP’lileri de anlamak lazım, diyalog lazım, empati lazım deseydiniz size hak verirdim. Ama bunca olandan, yalandan dolandan, iftiradan, şiddetten, cinayetten sonra bir daha asla! Ben onların özgürlüğü için çok çabaladım ama sonra kendi özgürlüğümüz için 31 Mayıs akşamı sokağa çıktığımda suratıma gaz bombası yedim, şu an devletle mahkemeliğim. Erdem gibi zamanında Müslümanların hakları için de mücadele etmiş bir arkadaşım şimdi her yerde hedef gösteriliyor, ajan olmakla ve akıl almaz iftiralarla suçlanıyor. Yarın başına bir iş gelirse tüm AKP’’yi savunanlar ve onlarla empati kurulabileceğini iddia eden safdiller sorumludur. Eşek bile aynı çukura iki kere düşmez!”

alper-alpozgen1

Peki kim bu Alper Alpözgen?

Anlatacağız ama Alpözgen’in kendi kendini ele verdiği ayrıntıyı yazalım.

Başörtüsü eylemi yaptıklarını iddia ettiği çakma fotoğraf için Alpözgen “2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde çekildi. Mekan Güzel Sanatlar Fakültesi.” diyor. Bir de demiş ki;

“Yine aynı günlerde e-muhtıra verildiğinde sokağa dökülüp AKP’lilerle ‘bir daha asla’ diyerek yürümüştük.”

İşte burada kendini ele vermiş. E-muhtıra 2004 yılında mı verildi?

Hayır.

E-muhtıranın tarihi 27 Nisan 2007.

Senaryoyu yazan Alper Alpözgen burada çuvalladı.

alper-alpozgen3

Kendisinin gerçek anlamda bir senarist olduğunu biliyor musunuz?

Anlatalım.

Star TV’de “Melek” programında kadın kılığında “Azize’yi Tutmasınlar”, Gullüm Şov” diye bir komik bölüm yapan Fehmi Dalsaldı’nın yönetmeni kendisi. Yıllarca İzzet Çapa’nın sahibi olduğu Cahide’de kadın kılığında şovlar yapan Dalsaldı’nın Star TV’de “Güllüm Şov”unun senaristi  Alper Alpözgen.

Gullüm Şov’daki Fehmi Dalsaldı

Time Out dergisinin Ocak 2013 sayısına verdiği röportajda Alper Alpözgen’in nasıl bir “kolpacı” olduğunu şöyle anlatmış Dalsaldı:

“Gullüm Şov’un yazarı ve yönetmeni Alper Alpözgen ile 10 yaşından beri arkadaşız ve beraber neler neler yapmadık ki! Telefonda işletmeler, TV kanallarına canlı yayınla bağlanarak bir ünlü gibi konuşmalar… Hep bir gün bu işi sahnede yapacağımı biliyordum ve sadece hazır olmayı bekledim.

Bir arkadaşım Cahide Kabare’de dansözlük yapıyordu. Bir gün yine evde Gullüm Şov yaparken ‘Bana bak, seni Cahide’de sahneye çıkaralım, yeter artık bıkmadın mı şu bankacılıktan?’ dedi. Ben o gazla ‘Tamam.’ dedim ve bir hafta sonra mekân işletmecisi Burak Kılıç’la görüştük. Beni çok beğendi ve şova başladım. Alper Alpözgen de güzel bir taklit stand-up yazdı. Sahneden sonra bir radyo programına ve TV programına dahil oldum, ardından ‘Saba Tümer ile Bugün’ programında Gullüm Şov yapmaya başladım. Şimdi ise Star TV’de ‘Melek’ programında devam ediyorum.”

alper-alpozgen2

En soldaki Fehmi Dalsaldı, ortadaki de Alper Alpözgen.

Şimdi bu ekip Tavşan Adası diye eski Beşiktaş futbolcusu Nouma ile birlikte başka bir proje için çalışıyor.

Alper Alpözgen’in işi gördüğünüz gibi “milleti işletmek”, senaryo yazmak.

Ama bu kez tutmadı.

Tezgahları böyle bozuldu.

Bu tezgahın tetikçisi medya da yine fena yakalandı.

Bu arada Gezi Parkı üzerinden yürütülen “tezgahın” içinde eğlence hayatı, sanat dünyasının da böylesine aktif yer alması manidar. Medyanın “doktora kelepçe” dediği haber bile yalan çıkmış, sahte doktorlardan biri Nişantaşı’nda piyanist şantöz çıkmıştı.

doktor-sahte

NOT: Keşke “duran adam” başörtüsüne özgürlük eylemi yapsaydı, bu konuda samimi olsaydı, ama mesele başka… Biz başörtüsüne destek eyleminin samimi olmadığını, ortada bir operasyon olduğunu göstermeye çalışıyoruz.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

tsk2

TSK’ya darp kumpası

Hudut hattında yakalanan kaçaklara kötü muamele yapan askerlerin görüntülerinin yurt dışından servis edildiği belirlendi. Söz …

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

1 Yorum yapıldı

  1. Zaten kendi face’sinde ( https://www.facebook.com/alperalpozgen )
    EVRİMİ DESTEKLİYORUZ gurubuna üye.. bu dinsizlerin başörtüsü yasağına karşı tavır alıp eylem yapacağına HAYATTA İNANMAM..

    Öteki duran adam da dans hocası..
    bunlar tam tersi başörtüsü yasaklarına alkış tutarlar ancak..

    bu son foto da muhtemelen yeni çekilmiştir.. senarist işte..milletle oyun oyunyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir