Anasayfa / GENEL / CHP’deki rezidans skandalı Kılıçdaroğlu’na uzandı
kemal-rezidans

CHP’deki rezidans skandalı Kılıçdaroğlu’na uzandı

CHP’li Gamze İlgezdi’nin milyonlarca liralık dairelerinin belirlenmesiyle çalkalanan Ataşehir’de, Kılıçdaroğlu’nun damadı ve özel kaleminin de rezidans dairelerine sahip oldukları ortaya çıktı.


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi ve CHP Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun damadı Cenk Nadir’in de bir rezidans dairesi sahibi olduğu ortaya çıktı. Azime Aslı Nadir ile evli damadın, Ataşehir’de yer alan rezidans dairesinin komşusu ise Kılıçdaroğlu’nun Özel Kalem Müdürü Ömer Tuncay Ceylan. Dahası söz konusu dairelerin bulunduğu rezidans da son günlerde skandal haberlerle gündeme gelen Büyük Uzunlar İnşaata ait.

SANKİ DAİRELER BEDAVA

CHP’li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin karısının, eniştelerinin, yengesinin, baldızının, Genel Başkanı’nın damadının, Genel Başkanı’nın Özel Kalem Müdürü’nün Ataşehir’de rezidansı var. Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan, Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde de özel kalem müdürlüğünü yapmıştı. Dairelerin bir kısmı BUZ Rezidans’ta yer alırken bir kısmı ise Four Winds Residance’de yer alıyor. Milyonlarca liralık dairelere birer ikişer nasıl sahip olunduğu hakkında ise bir açıklama yok. Hal böyle olunca “Bu daireler bedava mı dağıtılıyor” sorusu akıllara geliyor.

KILIÇDAROĞLU SESSİZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP Milletvekili Gamze İlgezdi ile ilgili gündeme gelen skandallar hakkında tek bir açıklama bile yapmadı. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu rezidans skandallarının gündeme ilk geldiği günlerde Gamze İlgezdi ile birlikte kameralara gözükerek “Yanınızdayım” mesajı verdi. Son olarak Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde 10 aylıkken sigortalı yaptığı torununun babası Cenk Nadir ve Özel Kalem müdürünün rezidans dairelerinin ortaya çıkmasının ardından gözler bir kez daha Kılıçdaroğlu’na çevrildi.

İNŞAAT FİRMASI CHP’Lİ

Buz Rezidans, Büyük Uzunlar inşaat tarafından inşa edildi. Firma daha önce Ataşehir’de belediyenin devletten “Park yapacağız” talebiyle aldığı yeşil alana 2 adet restoran inşa etmesi ile gündeme gelmiş, Başkan Battal İlgezdi CHP’nin yönetiminden hiçbir şekilde uyarı almazken, yaşanan skandal sümenaltı edilmişti. İnşaat firmasının sahipleri ise CHP’li Kadıköy belediyesinin eski başkan yardımcısı Hüseyin Büyük ve oğlu Ataşehir Belediyesi İmar Komisyonu eski Başkanı Ali Emrah Büyük. Hem inşaat firması sahibi hem de belediyede sektörüyle ilgili önemli pozisyonda bulunan Emrah Büyük’ün kendisi ve çevresi için imarda usulsüzlük yaptığı da ayrıca iddia ediliyor.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

“Bana her şeyi diyebilirler ama, asla ‘hırsız’ diyemezler” 10.10.2008
“Savunmayacağımız bir tek şey var, o da hırsızlıktır” 01.02.2014
“Yolsuzluğa asla müsaade etmeyeceğiz. Kim yaparsa hesabını soracağız” 03.03.2014
“Kim yaparsa yolsuzluğu hesabını verecektir millete’’ 21.12.2014
“Bir toplumu saygın kılan yolsuzluğun, rüşvetin üzerine gitmektir” 19.01.2015
“Siyaset asla zenginleşme aracı olmayacak. Siyaset halka hizmet etme aracıdır” 19.04.2015

(GÜNEŞ)

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

1 Yorum yapıldı

  1. Kılıçtaroğlunun bu kadını neyin karşılığında milletvekili yaptığı ortaya çıktı. Ak partiyi yolsuzlukla suçlayanlara bak. Siz önce kendi pespayeliğinize bakın. Bunlar sahip oldukları 3-5 belediye sayesinde bile bu kadar yolsuzluk yapıyorsa bir de iktidar olduklarında neler yapacaklarını tahmin etmek zor değil.Allah bu ülkeyi Chp nin iktidarından korusun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir