Anasayfa / GENEL / İşte Gülen’in onayıyla haysiyet cellatlığı dizisinin senaryosunu yazan isim!
kurul

İşte Gülen’in onayıyla haysiyet cellatlığı dizisinin senaryosunu yazan isim!

Tahşiye kumpası soruşturmasında evinde kasetler bulunan Emniyet Müdürü Bayram Özbek’in operasyon dizisi Tek Türkiye’nin diyalog yazarı, Kollama’nın da senaristi çıktı.


Tahşiye isimli gruba kumpas kurulduğu gerekçesiyle başlatılan ve önceki gün 3. dalgası gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan Emniyet Müdürü Bayram Özbek’in Samanyolu TV’deki dizilerin senarist ve diyalog yazarlığını yaptığı belirlendi. Özbek’in Samanyolu’nun ünlü hedef gösterme sahnesi olan “Karanlık Kurul”un da diyaloglarını yazdığı belirlendi.

EMNİYET MÜDÜRÜ ÇIKTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Tahşiyeciler isimli gruba yönelik paralel devlet yapılanması tarafından kumpas kurulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturmada, Fetullah Gülen’in talimatı ile kişilerin hedef gösterildiğinin belirlendiği Samanyolu Televizyonu’ndaki Tek Türkiye ve Kollama dizilerinin diyalog yazarı bir emniyet mensubu çıktı. 4. Sınıf emniyet müdürü olan Özbek Emniyet Teşkilatı’nın Terörle Mücadele gibi önemli birimlerinde görev yaptı. Bir dönem Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Özbek’in son olarak bir polis okulunda görevli olduğu öğrenildi.

DİYALOG YAZARI

Özbek’in söz konusu dizilerdeki tartışma konusu olan diyalogları kaleme alan isim olduğu ortaya çıktı. Tek Türkiye dizisinin diyalog yazarı olan Bayram Özbek’in bu dizide yer alan “Karanlık Kurul” sahnesinin de diyaloglarını kaleme aldığı iddia edildi. Savcılığı uzun süredir takibinde olan ve ilişkileri çözülmeye çalışılan Bayram Özbek’in evine yapılan baskında da çok sayıda dinleme kaydı ele geçirildiği öne sürüldü. Bu kasetlerin kimlere ait olduğu araştırılıyor. Bayram Özbek’in 17-25 Aralık öncesinde söz konusu dizilerle olan ilişkisini gizlemediği başta Zaman gazetesi olmak üzere birçok yayın organına bu dizilerin diyalog yazarı ve senaristi olduğuna ilişkin beyanatlar verdiği belirlendi.

HEDEF GÖSTERDİ

Bilindiği gibi Savcılık soruşturması kapsamında 6 Nisan 2009’da Fetullah Gülen’in herkul.org adresli internet sitesinde Tahşiyeciler isimli grubu hedef göstermesi sonrasında Zaman ve Bugün gazetelerinde grup ile ilgili çeşitli haberler yer almış Samanyolu TV’deki Tek Türkiye dizinde Tahşiyecileri hedef alan diyaloglar yayımlanmıştı. Grup, Tek Türkiye’deki “Karanlık Kurul” sahnesinde “karanlık örgüt” diye lanse edilmişti. Bu diyalogların ardından açılan soruşturma sonrasında 22 Ocak 2010’da 122 kişi gözaltına alındı. Tahşiyeden tutuklananlar yaklaşık 17 ay hapis yatmışlardı. Tahşiyeciler grubunun Rahle isimli yayın evi bünyesinde Fetullah Gülen’in fikirlerini reddiye yönünde yayımlar yaptıkları gerekçesiyle hedef seçildikleri iddia edilmişti.

(NAZİF KARAMAN/SABAH)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

1 Yorum yapıldı

  1. Paralel hain çete henüz ortaya çıkmamışken Bayram Özbek denilen bu şahıs İstanbul’daki bazı belediyelerde eğitim semineri vermiş ve övünerek STV’nin dizilerine senaryo yazdığını anlatmıştı. Meğer senaryo yazmamış, kumpas kurmuşlar. Kendisini yetiştirmiş bu kadar birikimli bir insanın aklını ve vicdanını Pensilvanya’daki CIA-MOSSAD ajanına satmasını anlamak mümkün değil. Her bir mensubu aynı şekilde bir kamikaze gibi eğitilmiş, beyni yıkanmış. Bunların ne kadar tehlikeli bir yapı olduğunu halen anlamayan, olayı basite alanlar olması şaşırıyor insanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir