Anasayfa / GENEL / CHP’deki faşist şimdi de bedelli askerlik yapanları tehdit etti
gursel-bedelli

CHP’deki faşist şimdi de bedelli askerlik yapanları tehdit etti

7 Haziran seçimi öncesinde iktidar olmaları halinde gazetelere el koyacaklarını söyleyen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, şimdi de bedelli askerlik yapanları tehdit etti.


Habertürk ekranlarında canlı yayında konuşan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, “İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz” dedi.

tekin

Bedelli askerliğin gündemde olduğu yıl başında, Meclis’e bedelli yaşının 25, ücretin ise 15 bin lira olmasına yönelik bir yasa teklifi sunan CHP iktidara gelirse bedelli yapanların askerliği yanacak..

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Tekin, bedelli askerlik konusunda ilginç bir çıkış yaptı.

CHP İKTİDAR OLURSA

Gürsel Tekin, CHP olarak iktidara geldiklerinde bedelli askerlik yapanların askerliklerini iptal edeceklerini söyledi.

BEDELLİLERİN ASKERLİĞİ İPTAL EDİLECEK

Gürsel Tekin şunları söyledi; “İktidar olursak bedelli askerlik yapanların askerliğini iptal edeceğiz.”

200 BİN 338 KİŞİ YARARLANDI

İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yaralanmak için başvuranların sayısının 200 bin 338 olduğunu açıklamıştı. Yapılan başvuruların toplam meblağı 3 milyar 606 milyon 84 bin TL olarak hesaplanmıştı.

DİKTATÖRLER MAO VE STALİN’İ ÖVDÜ

Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ‘diktatör’ ilan eden ve her fırsatta tek adamlık rejimi vurgusu yapan CHP, askerlik ve terörle mücadele konuları gündeme gelince bir anda fikir değiştirdi..

MAO VE STALİN KADAR DUYARLI OLMALIYIZ

Tekin, PKK terörüne karşı yürütülen mücadele siyasetçilerin çocuklarının bir an önce askere gönderilmesi gerektiğini savunurken Çin ve Rusya’da diktatörlük yapmış, dünyanın tanıdığı en kanlı diktatörlerden olarak anılan Mao ve Stalin’i örnek gösterdi.

Gürsel Tekin, “En az Stalin, Mao kadar duyarlı olup biz siyasetçiler de çocuklarımızı askere göndermeliyiz” dedi.

MEDYAGUNDEM

gursel1

Çaycı Gürsel’in şovu elinde patladı!

Siyasete girmeden önce ‘çaycılık yaptığını’ her fırsatta övünerek söyleyen CHP’li Gürsel Tekin, İstanbul’da Suriyeli bir …

gursel1

Sana göre aslında onlar insan değil hayvan di mi Gürsel?

CHP’li Gürsel Tekin Balat’ın Ayvansaray mahallesinde Suriyeli bir ailenin evini ziyaret etti. CHP’li vekil Suriyelilerin …

gursel

CHP’de yalanlar bitmez; iç kavgaya bahane de bu!

CHP İstanbul Milletvekili Tekin, partisinde son günlerde yaşanan çatlaklar için yine Ak Parti’yi suçlayıp CHP’deki …

4 Yorumlar

  1. Meczup herif kanunen hiçbir geçerliliği olmayan abuk subuk şeyler söylüyor.burdan da nasıl bir oy devşirme hesabı yapıyorsa onu da anlamadım. Kanunlar geriye doğru işlemez işleyemez bu tck nın açık amir hükümlerindendir.her kanun değişikliği ancak çıktığı yarihten sonrasını kapsar o kanunu değiştirmek için de chp nin iltidar olması lazım yani ölme eşeğim ölme.

  2. gürsel! 131 kelleye karşılık aldığınız oy yüzde 25 Recep Tayyp Erdoğan tek kişi aldığı oy yüzde 52 .
    bu manzara karşısında komplexe, kışkançlık krizlerine, depresyona girmemek gerçekten zor bunu anlyoruz ama en azından bu kadar gerzek olmayın be!

  3. Bedelli yapanlar zoruna mı gitti paran varsa senin çocuklarda yapın bedelli cümbür cemaat tabi devlet size izin verirse şunu anlayın sizin paranız Türkiye de geçmez.

  4. şehit aileleri üzerinden siyaset yapmaya çalışan ucuz chp li gürsel, askere giderken nasıl torpil yaptırdığını ballandıra ballandıra anlattığın röportajını, kendi partinin bedelli için verdiği meclis önergesini önüne koymazlar mı sandın.
    çok komiksiniz ama traji komik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir