Anasayfa / ANALİZ / CHP Türkiye’deki mezhep çatışması projesinin taşeronu mu yapıldı?
chp5

CHP Türkiye’deki mezhep çatışması projesinin taşeronu mu yapıldı?

Son kurultayla genel başkanlığını sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’de mezhep çatışması ateşini yakmaya dayalı kirli bir operasyonun taşeronu mu oldu?


MEDYAGUNDEM.COM- Bir seks kaseti kumpasıyla devirilen genel başkanının koltuğuna oturup yedi kez seçim kaybeden ama hala rakipsiz biçimde partinin başında olmaya devam eden Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin 35. Olağan Kurultayı’nda Türkiye için çok tehlikeli bir operasyonun parçası olduğunu gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun CHP’sindeki 52 kişilik anahtar Parti Meclisi’nde yer alan 40 isim Alevi. Kılıçdaroğlu öyle bir Parti Meclisi ile kurultaydan çıktı ki, tam bir mezhepçi, ayrımcı ve CHP’yi yıllardır söylenen “mezhep partisi” olgusuna şimdi gerçekten teslim etti.

Son kurultaydan çıkan manzara, CHP’nin önümüzdeki döneme ilişkin nerede ve nasıl duracağının ve ne gibi bir siyaset yapacağının ipuçlarıyla dolu…

Altını ısrarla çiziyoruz; CHP ayrımcı, ayrılıkçı ve tam anlamıyla bir mezhep partisine dönüştürüldü.

Ortadoğu’da yoğun biçimde kaşınan “Sünni-Şii” ayrımcılığı düşünüldüğünde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi Türkiye’de de bir “mezhep çatışması” ateşi yakmak için sahaya sürdüğü anlaşılıyor.

Üç gün önce Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada Parti Meclisi’ne giremeyerek tasfiye olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in şu sözleri CHP’nin Türkiye’de mezhep çatışmasına oynadığının itirafı gibi:

“Önümüzdeki günlerde küresel ülkelerin Ortadoğu coğrafyasında İslam coğrafyasında bir mezhep çatışması projesinin bir parçası oluverirsek bunun bedeli ağır olur. Bu çerçevede duyumlarımız var, umarım bunlar doğru değildir. Türkiye bu konuda siyasetçisiyle, bilim insanları ve milletvekilleriyle duyarlı olmalıyız. Aksi takdirde yarın ağır faturaları ödemekten ciddi sıkıntı çekebiliriz.”

tekin2

tekin

Gürsel Tekin ne diyor?

“Önümüzdeki günlerde küresel ülkelerin Ortadoğu coğrafyasında bir mezhep çatışması projesinin parçası olursak bedeli çok ağır olur.”

Tekin’in kilit cümlesi ise şu:

“Bu çerçevede duyumlarımız var.”

Belli ki Tekin duyumlarının aslında kendi partisi CHP’yle ilgili olduğunu ima ediyor.

Nitekim duyumları doğru çıkmış durumda.

CHP 52 kişilik Parti Meclisi tamamen Alevi isimlerden oluşturularak tam anlamıyla bir mezhep partisi haline getirildi.

Gürsel Tekin’in ifadesiyle CHP Ortadoğu’da küresel güçlerin yakmaya çalıştığın mezhep ateşinin Türkiye’de tutuşturulması ihanet projesinin gönüllü parçası bir taşeronu oldu.

Belli ki Ortadoğu’daki mezhep çatışması ateşini Türkiye’ye de taşıma işi CHP’ye verildi.

Belli ki “Üst akıl” CHP’ye kirli bir rol daha biçti.

Bir kaset komplosuyla CHP genel başkanlığı koltuğuna oturtulan Kemal Kılıçdaroğlu’na karanlık güç odakları şimdi yeni bir görevi  sufle etti anlaşılan…

CHP Türkiye’yi HDP ile birlikte yakma ve parçalama görevinin eş ihanet ortakları gibi görünüyor.

HDPKK’dan gelen “ateşi metropollere taşıyacağız” tehdidi düşünüldüğünde, CHP’nin son mezhepçi vitrini Türkiye’de kanlı bir provokasyona hazırlandıklarını düşündürtüyor.

Millet CHP’nin de, HDP’nin de, Türkiye’de kanlı ameliyat yapmak isteyen kirli güç odaklarının da hesaplarını mutlaka bozacaktır.

 

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir