Anasayfa / GENEL / CHP ile HDP’nin suflörü yahudi şirket
chp-hdp

CHP ile HDP’nin suflörü yahudi şirket

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, son dönemde söylem benzerliğiyle dikkat çeken CHP ve HDP’nin arkasındaki gücü deşifre etti.


A Haber’de Sevilay Yükselir moderatörlüğünde ekranlara gelen ‘Yüzde Yüz Siyaset’e bu hafta MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Denge Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Yıldız ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan konuk oldu. Genel seçimlere doğru siyasi partilerin seçim stratejilerinin tartışıldığı programda şok açıklamalar yapan Kulat, son dönemde söylem benzerliğiyle dikkat çeken CHP ve HDP’nin arkasındaki gücü deşifre etti.

“ABD’li firma HDP’yi zora soktu”

HDP son dönemde dindarları rahatsız edici birtakım söylemler geliştirdi. Pek çok kişi bu söylemleri dil sürçmesiyle ifade ettiler. Kesinlikle değil. Taksim’in Kabe’ye benzetilmesi kesinlikle bilinçli. ABD’li Benenson firması uluslar arası anlamda toplum mühendisliği yapar. Yahudi kökenli bir firmadır ve dünyanın değişik yerlerindeki seçim stratejilerinde etkin olan bir üst çatı şirkettir ve farklı alt firmalarla çalışır.

“Yahudi şirketten toplum mühendisliği”

İçinde Koç Üniversitesi’nin ve Açık Toplum Vakfı’nın yaptığı bir araştırma son dönemde kamuoyunda yer aldı. Benenson firması Ohio ve Koç Üniversitesi ve vakıfla birlikte Türkiye’de kendine göre toplum mühendisliği oluşturuyor. Bu adamlar HDP’ye dedi ki” “Senin dindarlardan oy alma olasılığın az. Alabildiğini alıyorsun zaten. Bir AK Parti o boşluğu dolduruyor. Az boşluk varsa da HÜDA-PAR ve Saadet ittifakı dolduruyor. Sen marjinal sola yüklen” dediler.

“CHP’ye ‘HDP’ye yüklenme’ dediler”

CHP’ye de dediler ki “Kürtlere çok fazla yüklenme. HDP’nin barajı aşması senin hayrına. MHP’ye yüklen” dediler. Kılıçdaroğlu bir ara “Benim hedefim yüzde 35” dedi. Bütün araştırmalar CHP’yi 30’un altında gösteriyor. 7-8 puan oyu almak için CHP’ye hedef nokta gösterdiler. Mersin, Adana, İzmir gibi CHP ve MHP’nin aynı anda oy geçirgenliğinin yüksek olduğu noktaları öne koydular. Benenson firması bu partilere genel strateji olarak da oyların ağırlıklı olarak ekonomi oyları olduğunu ifade etti.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir