Anasayfa / GENEL / Sözcü’nün gaspçı sahipleri için tik tak…
sozcu-tik

Sözcü’nün gaspçı sahipleri için tik tak…

Ertuğrul Akbay, başkasının tapulu arazisine çöktü, 50 milyon liralık şatosuna kaçak garaj yaptı. TAKVİM skandalı ortaya çıkarınca kıvırmaya çalıştı. Belediye ekipleri yıkım tebligatını 8 Mayıs’ta elden verince, “Ben kendim yıkarım” dedi. Akbay 15 gün içinde sözünü tutmazsa, en geç 8 Haziran’da ekiplerin yıkımı yapacağı belirtildi.


TAKVİM, Sözcü’nün sahipleri Ertuğrul ve Burak Akbay’ın Boğaz’daki 50 milyon TL’lik malikanesinin garajının kaçak olduğunu ortaya çıkardı. Komşusunun tapulu arazisine çökerek garaj yapan Akbaylar, bu haber üzerine yıkıldı. Psikolojisi bozulan Ertuğrul Akbay, araya hatırlı isimler koyarak kaçak garajının üstünü örtmeye çalıştı. Söyleyecek tek kelime sözü olmayan Akbaylar, gazetelerinden bile kendilerini savunamadı.

TAKVİM’DEN KAÇIŞ YOK

Onun yerine TAKVİM hakkında iftira dolu hayali haberler yaptı. TAKVİM ısrarla kaçak garajı gündemde tuttu, Akbaylar’ın şatosuna giden yolların da haksız şekilde kapatıldığı ve yıkıldığını ortaya koydu. Belediye ekipleri bu haberler üzerine harekete geçti. Önce Akbaylar’ın kaçak garajı tespit edildi, ardından da geçtiğimiz Cuma günü görevliler şatoya giderek Ertuğrul Akbay’a kaçak garajın yıkılması için resmi tebligatı sundu. 76 yaşındaki gazete patronu belgeyi elden alırken ekiplere, “Tamam merak etmeyin. Ben yıkacağım” sözünü verdi. Tebligatın teslimi ile Akbay’ın 15 günlük yasal süresi başladı. Ancak Gölge Adam 15 gün içinde ekiplere verdiği sözü tutup garajı yıkmazsa, belediyenin tekrar devreye gireceği belirtildi. Kanuna göre yasal süre 23 Mayıs’ta dolacak. 24 Mayıs’tan başlayarak 15 gün içinde belediye ekipleri yıkımı yapacak.

SIRADA SOKAKLAR VAR

TAKVİM kaçak garaj sürecinin takipçisi olmaya devam ederken; ailenin şatoya çıkan iki yola yaptığı usulsüzlükler de gündemde. Belediye, malikaneye giden Orman Sokağı’nın Akbay ailesi tarafından demir kapıyla kapatılması ve bu yola çıkan 150 yıllık tarihi Öksüzçocuk Sokağı’nı da yıkarak yerine kafesli merdiven yapmasını da gündemine aldı. Çevre sakinlerinin de baskısıyla bu iki gasp nedeniyle Akbaylar’a yaptırım uygulanacağı da öğrenildi.

SON TARİH 23 MAYIS

Ertuğrul Akbay, belediye görevlilerine garajı yıkacağını söylerken, 15 günlük yasal süresi de başladı. 23 Mayıs’a kadar Akbay sözünü tutmazsa, belediye 15 gün içinde yıkımı kendi yapacak. Yani en geç genel seçimlerin ertesi gününe denk gelen 8 Haziran’da Sözcü garajın altında kalacak.

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’nün patronu görüldüğü yerde enselenecek!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ile çalışanları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, firari …

burakakbay

Sözcü’nün kaçak patronu için yakalama kararı

Sözcü Gazetesi’nin FETÖ/PDY adına suç işlediği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunmasına rağmen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir