Anasayfa / ANALİZ / Cemaat medyasından Ak Parti’ye “size oy yok” tehdidi!
mehmet-kamis

Cemaat medyasından Ak Parti’ye “size oy yok” tehdidi!

MEDYAGUNDEM.COM- Cemaat medyası şimdi de Ak Parti’ye “Size oy yok” tehdit ve şantajına başladı. Bugün Zaman gazetesinin iki numaralı ismi Mehmet Kamış, “Önümüzdeki seçimler ya da demokrasinin dili” başlıklı yazısında “Ak Parti’ye oy yok” demeye getiren bir yazı yazdı.

Kamış, yazısının son bölümünde CHP-İzmir seçmeni benzerliğinden yola çıkarak, cemaatin bu seçimde AK Parti’ye oy vermeyeceği imasında bulunarak bir anlamda “tehdit” yazısı yazdı.

Şu satırlara dikkat:

“Seçmenin tercihini etkileyen birinci etken, partilerin onlara karşı tutum ve davranışlarıdır. Mesela bir parti, diyelim CHP iktidara geldi ve İzmirlilere düşmanıymış gibi davranıyor. O şehirden olan hiç kimseyi devletin herhangi bir yerine almıyor. Hatta hafiye teşkilatları daha önceden devletin çeşitli yerlerinde görev yapan İzmirlileri tek tek fişleyip görevden uzaklaştırıyor. İzmir halkının çok sevdiği, diyelim Konak Meydanı’nı ve Kültürpark’ı -bütün şehrin tepkisine rağmen- konut alanlarına dönüştürüyor. İzmir’e giden yolları köstebek yuvasına çeviriyor, bütün yatırımları kasten askıya alıyor, yapılanları bozuyor. Üstelik CHP yönetimine yakınlığıyla bilinen yazarlar, gazeteler İzmirliler hakkında akla hayale gelmedik tezviratlar yapıyor, yalan yanlış sözlerle iftiralar atıyor. Kavgada söylenmeyecek sözleri kolaylıkla İzmirlilere söylüyorlar. İzmirlilerin CHP’ye karşı nasıl bir tutum içinde olmalarını beklersiniz? Aynı adamların bir de kalkıp yoksa siz CHP’ye oy vermeyecek misiniz, diye aba altından tehditler savurmasını sineye mi çekersiniz? Sahi İzmirlilerin bu durum karşısında nasıl bir tavır içinde olmasını beklersiniz? ‘Efendim bize her türlü sıkıntıyı çıkartsanız da, en önem verdiğimiz yerleri kapatsanız da, bizim kente gelen yollarımızı harabeye dönüştürseniz de, İzmir’in CHP’ye desteği sürecek.’ demesini mi beklersiniz? Demokrasilerde böyle denmez. Hiçbir ideolojik kılıf bu yapılanları örtmeye yetmez. Demokrasilerde kimden oy almak istiyorsanız onların evrensel hukuka uygun taleplerini yerine getirmek zorundasınız.”

MEDYAGUNDEM

bassj1

PKK’nın hamisi ABD’den PKK’nın adını anmadan kınama!

ABD Ankara Büyükelçiliği’nden AK Parti’li yöneticiler Orhan Mercan ve Aydın Ahi’nin PKK’lı teröristlerce öldürülmesine ilişkin …

akparti

ABD’nin ‘kara gücü’ teröristler Ak Partilileri katlediyor!

Diyarbakır ve Van Ak Parti ilçe başkan yardımcılarına yapılan suikastın yankıları sürerken, AK Parti Hakkari …

pkk4

Şu alçak katilleri Almanya “özgür basın” diye koruyor!

AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ile AK Parti  Özalp İlçe Başkan Yardımcısı …

3 Yorumlar

 1. mostlysingular

  olur tabi, verdiğiniz oy karşılığı size hiç bir hizmet üretmeyen, hatta oy verenleri fişleyen bir iktidara oy vermeyin buna kimin itirazı olur.
  ancakkkk. oransal olarak küçük ya da büyük farketmez bir blok olarak oy verip, sizin dışınızda oy verenlerin varlığını hiç edercesine, yok sayarcasına, iktidara gelenlerden verdiğiniz oy karşılığında; köşe kapmaca oyunları oynamanıza göz yummalarını beklerseniz, bu köşe yaz köşesi, şu köşe kış köşesi ortada hep ben olayım derseniz hiç kusura bakmayın o su şişesi gibi birgün gelir kırılırsınız. kim bilir şişeniz içindeki mayileri bile belki bir daha bir araya toplayamazsınız.

  çelik gibi bir irade-i iktidar ve adil bir kılıç karşısında ne kamış, ne su şişesi olun…. sonra kamışınız yanar şişeniz kırılır. yazık olur yahu!

 2. Abdullah Turgut

  Senin zekanı sevsinler Mehmet Kamış. Yazdıklarından hiç bir şey anlamadım(!)

 3. çok şaşırdığımı yazayım gülen hocanın etrafındaki insanların verdiği zararlara vede üste çıkma gayretlerine.yazık günah işliyorlar bunlar saf ve masum Anadolu insanının sırtından geçinip gülen hocanın asıl işlevini hiçleştirenlerin işleridir.güçleri iktidarlarla sınırlı hale getirmek istiyorlar oy güçleri yoktur her iktidarın yanında durma dönemleri bitti halk uyandı gülen hocayı zora sokan bu adamların behemahal cemaatten tasfiyesi şarttır.oylarını her partiye verme alışkalnlıklarını sürdürüyorlar ama artık eski günler geride kaldı iktidarda islami referansları kuvvetli güçlü bir iktidar var,cemaat adına işbirlikçiliğe soyunanlar ancak cemaate zarar verirler iktidara değil.yazı öylesine açık ediyorki devletteki örgütlenme çabalarını gayretlerini.devlettir bu cemaat değil azarsanız önünüz kesilir devlet devlet gibi yönetilir cemaat devleti olmaz ,bu adamlar gülen hocanın islami çalışmalarına gölge düşürüyor.behemahal tedbir alması şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir