Anasayfa / GENEL / Kaldırın şu zorbanın adını okul tabelasından!
orhan-tasanlar

Kaldırın şu zorbanın adını okul tabelasından!

Bursalılar 28 Şubat sürecinde yaptığı sert uygulamalarla bilinen eski Vali M. Orhan Taşanlar’ın isminin verildiği okulun adının değiştirilmesini istiyor.

28 Şubat sürecinde Bursa’da İmam Hatip Lisesi’nin önüne polisleri yığıp, okula girmek isteyen başörtülü öğrecileri coplatan ve eğitim hakkını engelleyen eski Vali M. Orhan Taşanlar’a tepki sürüyor. Darbecilerin izlerinin silinmesini isteyen sivil toplum kuruluşları Vali M. Orhan Taşanlar Ortaokulu’nun isminin değiştirilmesini talep ediyor.

dilek-tasanlar

Vali M. Orhan Taşanlar Ortakulu’nun adının değiştirilmesi için geçen yıl Mazlumder Bursa Şubesi ve Eğitim Birsen Bursa Şubesi, İl Genel Meclisi Başkanlığı’na başvuruda bulundu. Okulun isminin değiştirilmesine dönemin Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Şehir gazetesine verdiği demeçte; “Zamanında bir okula bir Vali’nin adı verilmiş. Bir Vali’nin adının yıllar sonra oradan kaldırması şık değil” diyerek karşı çıktı.

GÖZLER KARALOĞLU’NDA

STKların, Vali M.Orhan Taşanlar isminin kaldırılıp, yerine başötüsü zulmü yüzünden okuluna sokulmadığı için dışarıda kamyonetin altında kalan ve bacağını kaybeden Dilek Gürgen’in isminin verilmesi talebi sürüyor. Bursalılar, şimdiki Vali Münir Karalaoğlu’nun M. Orhan Taşanlar Ortaokulu’nun adını değiştirmesini istiyor. (TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

dilek-tasanlar

Dilek’in yürüyüşünü durduramadın zorba Taşanlar!

MEDYAGUNDEM.COM- 28 Şubat sürecinde başörtülü olduğu için okuldan kovulup, polisten kaçarken kamyon altında kalıp sağ …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir