Anasayfa / GENEL / Cemaat medyasında balans ayarı!
ekrem-tz

Cemaat medyasında balans ayarı!

MEDYAGUNDEM.COM- Cemaat medyasında özellikle Today’s Zaman gazetesinin iktidara karşı giriştiği “fitne operasyonu” büyük tepki toplamış, cemaat içinde de “kırılma” yaratmıştı.

Başbakan Erdoğan’a “diktatör” diyecek kadar Sözcü’den de ileri boyutta “operasyonel gazetecilik” yapan Today’s Zaman’ın yayınları cemaat içinde de büyük tepkilere neden oldu.

Bugün Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın Today’s Zaman’la ilgili notu işte tüm bu tartışmalarla ilgili “cemaat medyasında balans ayarı” şeklinde yorumlandı.

Dumanlı Today’s Zaman’ı her ne kadar övse de, eleştirerek de cemaat içindeki tepkileri bir anlamda yumuşatma stratejisi izledi.

Dumanlı şöyle yazdı:

” Türkiye’nin çok güzel, çok harika bir gazetesi var: Today’s Zaman. O gazetenin (TZ) sesi dünyanın dört bir yanında yankılanıyor. Türkiye’de neler oluyor diye merak edenler İngilizce yayın yapan bu gazeteyi referans alıyor. Bir açıdan bakınca gerçekten Türkiye’nin, Türk medyasının medar-ı iftiharı. Ne var ki epey bir zamandan beri TZ hakkında negatif kampanya yapılıyor. Oysa çok iyi niyetli haberler, ufuk açıcı yazılar yayınlanıyor her gün. Bazı yazılar hoşumuza gitmemiş olabilir. Şahsen ben de doğru bulmadım bazı yorumları, başlıkları; ancak büyük fotoğrafı kaçırmamak lazım. Üç-beş gereksiz tweet’ten ya da muhtevasında sorun olmamakla beraber yanlış kullanılan başlıktan yola çıkarak Türkiye için fevkalade önem arz eden bir gazeteyi, üstelik okumadan ve kulaktan dolma iddiaları gerçek sanarak karalamak yanlış olur. Eleştiriler de eleştiriye tabidir; ancak edeple, hak-hukuk gözetilerek…”

MEDYAGUNDEM

ekremd2

Ekrem itini göz göre göre kaçırtmışlar!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari Ekrem Dumanlı’nın da arasında bulunduğu 13 şüpheliyi takip etmesi için İstanbul …

kemal

KK FETÖ’nün kuryesi mi?

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

ekrem2

O masada CHP ile FETÖ arasında bir kurye var!

Siyasiler bayramı memleketlerinde geçiriyor. O siyasilerden biri de eski TBMM Meclisi Başkanı ve AK Parti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir