Anasayfa / GÜNDEM / 24 gece kuşağı kime emanet?
24-logo

24 gece kuşağı kime emanet?

24 TV’nin en önemli kuşaklarından biri olan Moderatör Gece Kuşağı deneyimli gazeteci Ardan Zentürk’e emanet. Ardan Zentürk 4 Kasım Pazartesi gününden itibaren her gece 23:00- 00:30 arasında önemli konukları, kendine has yorumlarıyla izleyiciyle buluşacak.

Türk televizyon haberciliğinin ülkede ve küresel düzeyde yaşanılan baş döndürücü değişimle yeni bir aşamayı yakalaması gerektiğini belirten Ardan ZENTÜRK, “yeni ve tılsımlı dünyaya kıyısından-köşesinden ortak olmak amacıyla “Moderatör Gece”de izleyici ile buluşacağını söyledi.

Yeni Türkiye’yi “Küresel bir değişim yaşıyoruz” şeklinde özetleyen Zentürk “Yalnız ülke olarak değil, tüm dünya, yeni yüzyılın yeni arayışlarını, bu arayışlardan kaynaklanan çatışmaları ve sentezleri yaşıyor. Bilişim çağının yoğun bilgi akışında sebep-sonuç ilişkilerinin gözden kaçırıldığı, perde arkası gelişmelerin ekonomi ve siyasetin labirentlerinde kaybolup gittiği, habercilik açısından çok farklı, eskiye dair her şeyin yeniden yapılandığı bir dönem yaşadığımız… Tezlerin havalarda uçuştuğu değil, bilimsel zeminde tartışılması , habercilik refleksinin çok hızlanması gereken bir süreçten geçiyoruz. Özellikle genç izleyicinin bugün yaşanılan bir gelişmeyi yalnız haber olarak değil, tarihsel süzgeçten geçmiş bir bilgi değeri olarak alması gerektiğine inanıyorum. Yeni dünyada, haber yeterli değil, yaşam kalitemizi yükseltecek olan haberle birlikte gelen bilgidir. 20 yıl önce iyi haber verdiğimizde sosyal dinamizmin yükselmesinde payımız oluyordu, şimdi haberi gerçek, tarafsız bilgi ile desteklemek, tarihin süzgecinden geçirmek zorundayız. Artık, salt haberi verip geçemeyiz, haber merkezleri, izleyici ile bilgi iletişimini kurmak zorunda…” dedi.

ARDAN ZENTÜRK KİMDİR?

Neşet Adnan-Rabia Nermin Zentürk’ün evladı olarak 1955 yılında Üsküdar’da doğdu. Babasının doktorluk mesleğinin yanında döneminin önde gelen yayın organlarında yazarlık yapması, onu gazeteciliğe yönlendirdi. İlk kağıda basılı gazetesini, yatılı olarak okuduğu Eskişehir Maarif Koleji’nin lise yıllarında çıkardı, aynı yıllarda özellikle dünya tiyatrosunun “deneysel tiyatro” örneklerini ele alan çevirileri Tiyatro 74 gibi dönemin önde gelen dergilerinde yayınlandı. Üniversite öğrenimini Şişli Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sürdürürken Hürriyet Gazetesi’nin tashih servisinde çalışıyordu. Yazılı Basında, Görsel Medyada üst düzey yöneticiliğin yanısıra köşe yazarlığı ve program yapımcılığı da yapan Ardan Zentürk, halihazırda Star Gazetesi’nde köşe yazarlığının yanı sıra Belgesel yapımcılığıyla iştigal ediyor. Canan Zentürk ile evli olan Ardan Zentürk, 2 çocuk sahibi.

MEDYAGUNDEM

erdogan1

Dünya Erdoğan’la ‘çalışma’ kararı aldı!

Star gazetesinde Ardan Zentürk’ün “Dünya, ‘Erdoğan’la çalışma’ kararı aldı!..” başlıklı yazısı şöyle… Bu karar, 1- …

kalkan

‘Ne işimiz var El Bab’ta’ diyenler gitsin emperyaliste köle olsun

Star gazetesinde Ardan Zentürk’ün ““Ne işimiz var El Bab’ta?” Pekiyi, anlatayım…” başlıklı yazısı şöyle: İlk …

kanit-abd2

ABD PKK’yı ordulaştırıyor

Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk’ün “ABD PKK’yı ordulaştırıyor” başlıklı yazısı şöyle: Amerika Birleşik Devletleri Merkez …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir