Anasayfa / GENEL / Masonlar da iş başında!
masonlar

Masonlar da iş başında!

Masonlar, Ankara JW Marriott Otel’de düzenlenen gizli toplantıda buluştu. Geniş katılımlı toplantıya bine yakın yerli ve yabancı Mason katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bazı temsilcileri Anıtkabir’de görülen Türkiyeli Masonlar, dün akşam (2.11.2013) yabancıların da katıldığı çok gizli bir toplantıda buluştu. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası tarafından “Cumhuriyetimizin 90. Yıl Kutlama Balosu” adı altında Amerikan oteller zinciri JW Marriott Otel’de düzenlenen gizli toplantıya bine yakın yerli ve yabancı Mason katıldı. Büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirilen esrarengiz toplantıyı İsmail Uğur ve Kenan Adem Kızılağıl görüntüledi.

Kuş uçurtulmadı

JW Marriott Ankara’da düzenlenen Masonların gizli toplantısında yüksek güvenlik önlemlerinin alınması dikkat çekti. Katılımcılarınözel davetiyelerle ve kimlik kontrolleriyle salona alındığı toplantıda, locaların adlarının da yer aldığı 50’den fazla masa yer aldı. Mason Büyük Üstat Kaymakamı Mete Gürler’in de katıldığı toplantının ev sahipliğini ise bir dönem içi boşaltılmış banka patronlarını da savunan Mason Büyük Üstadı Avukat Ömer Köker yaptı.

Elçilik araçları da var

Masonların gizli toplantısının yapıldığı sırada, yabancı diplomat ve konsolosların kullandığı yeşil plakalı araçların da giriş çıkış yaptığı görüldü. Davetlilerin büyük bir kısmının otel otoparkına açılan arka kapıdan giriş yaptıkları gözlendi.

Personel bile bilmiyor!

ÖzelGüvenlik görevlilerinin, fotoğraf makinelerinin içeri alınmasına izin vermediği gözlenirken, sebebini ise “Çok önemli bir toplantı var” diyerek açıklamaları ise dikkat çekti. Salona girmeyi başaran iki gazeteci birkaç saniyede fark edilip dışarı çıkartıldı. Fotoğraflar o birkaç saniye içindecep telefonu ile çekildi. Localarında gizlice dar kapsamlı toplantılarda bir araya geldiği bilinen masonların böylesine büyük çapta bir toplantı düzenlemeleri sık rastlanan bir durum değil.

Votka eşliğinde Kuzu Tandır

Masonların 90. Yıl Kutlama Balosu etkinliği yemek menüsüyle de dikkat çekti. Zeytinyağlı Yaprak Sarma’dan Közlenmiş Biber Salata’ya kadar 8 çeşit mezenin yer aldığıetkinlikte ara menü olarak Paçanga Böreği, ana yemek olarak ise 6 saat kısık ateşte pişirilmiş Kuzu Tandır servis edildi. Birbirinden farklı alkollü içeceklerin de yer aldığıetkinlikte Karamel Soslu Çikolatalı Pasta da ikram edildi.

İşte o gizli toplantıdan kareler:

 

 

 

 

 

 

Not: Toplantıya katılan, kurumsal mason örgütlerinde ismi bilinenlerin dışında iş, sanat, medya ve bürokrasideki kişilerin isimlerini etik olarak yayınlamıyoruz. Bilgi ve fotoğraflar haber10.com kaynak gösterilerek alıntılanabilir.

(HABER 10)

MEDYAGUNDEM

mason

16 yıl sonra deşifre olan mason talimatı!

28 Şubat post-modern darbesine giden süreçte taşların mason localarınca döşendiği 16 yıl sonra bir mektupla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir