Anasayfa / GENEL / Çarkçıbaşı Kemal yine döndü!
kemal1

Çarkçıbaşı Kemal yine döndü!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamada, tutuklanan HDP’liler için ‘Seçimle gelen ben hukukun üstündeyim, her istediğimi yaparım’ diyemez. ‘Ben savcıya, hakime gitmem, ifade vermem’ diyemez. Gidecekti, ifadesini verecek, savunmasını yapacaktı” dedi.

CHP, bu hafta sonu olağandışı toplanarak Parti Meclisi (PM) bildirisi yayınladı. CHP’nin yayınladığı söz konusu bildiride, “Cumhuriyet gazetesine yönelik dava sona erdirilmeli, basına, okullara, üniversitelere yönelik her türlü baskıya son verilmeli” denildi. HDP’li 9 milletvekilinin tutuklanması için de, “Milletvekillerinin tutuklanması anayasaya aykırıdır” denildi. Daha dün bu bildiriyi yayınlayan CHP’nin genel başkanı Kılıçdaroğlu gelen tepkiler üzerine çark etti ve parti grup toplantısında dün savunduğu ve tutuklanmaları anayasaya aykırıdır dediği HDP’li vekiller için “Seçimle gelen, ben hukukun üstündeyim, istediğimi yaparım’ diyemez. ‘Ben savcıya, hakime gitmem, ifade vermem’ diyemez. Gidecekti, ifadesini verecekti” dedi.

“SEÇİMLE GELEN HER İSTEDİĞİMİ YAPARIM DİYEMEZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Demokrasilerde ana kural; seçimle gelen seçimle gider. Ama seçimle gelen, ‘Ben hukukun üstündeyim, her istediğimi yaparım’ diyemez. ‘Ben savcıya, hakime gitmem, ifade vermem’ diyemez. Gidecekti, ifadesini verecek, savunmasını yapacaktı. Hiç kimsenin yargılamanın dışındadır diye bir ayrıcalığı yoktur.”

“BELÇİKA HÜKÜMETİNE SESLENİYORUM…”

Kılıçdaroğlu grup konuşmasında Brüksel’de bir mahkemenin PKK için verdiği “PKK, silahlı mücadele kapsamında olduğu için terör suçu oluşturamayacağı” yönünde verdiği kararı da eleştirdi. Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları kaydetti:

“Buradan Belçika hükümetine, bu kararı veren mahkemeye seslenmek istiyorum; 30 kişinin hayatına mal oldu bu terör. Küçük çocuklar, günahsız kadınlar, siviller… 30 bin kişi hayatını kaybetti. Belçika’da bırakın 30 bin kişiyi 10 kişi ölseydi, siz nasıl bir karar alırdınız. Sizde vicdan, adalet yok mu? Siz nasıl bir terör örgütüne, ‘terör örgütü değil de silahlı bir örgüttür’ dersiniz.”

MEDYAGUNDEM

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

kk

Kirli plan için HDP’yi sahaya sürüyorlar

Büyükada ajanları tek tek tutuklanınca terör sevici Avrupa çıldırdı. CHP’nin sözde ‘Adalet Yürüyüşü’ ile kaos …

KK’ya FETÖ’den plaket

Fetullahçı Terör Örgütü için var gücüyle çalışan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ imamları ile …

1 Yorum yapıldı

  1. bahçeli konuşunca neler olacağını mhp nin çıkışının ne anlama geldiğini ve siyaseten chp nin klasik, devletçi, atatürkçü seçmeninde nasıl yankı bulduğunu neye karşılık geldiğini anladın di mi? seni köylü kurnazı seni bir elde atatürk bir elde pkk numarasını seçmenine daha ne kadar süre yutturacaktın acaba? yol ayrımına geldin kemal birini seçeceksin ya atatürk ya da pkk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir