Anasayfa / GENEL / Bu kez cami duvarına işedin Derya Sazak!
nagehan-derya

Bu kez cami duvarına işedin Derya Sazak!

MEDYAGUNDEM.COM- Kariyerini Milliyet’in genel yayın yönetmenliği görevinde, İmralı zabıtları sızdırması ile çözüm sürecini sabote etmek isteyenlere “tetikçilik” yaparak ve Gezi kalkışmasındaki performansıyla bitiren Derya Sazak’ın nereden ne zaman çıkacağı merak ediliyordu ve nitekim o merak da bizzat kendisi tarafından giderildi.

Sazak karşımıza tıpkı Hasan Cemal gibi “tetikçi” olarak çıktı.

derya-sazak4

Milliyet gazetesi genel yayın yönetmeni olduğu dönemde yaşadıklarını kitaplaştıran Derya Sazak, yüzde 75’i hükümet düşmanı olan medyanın hükmet tarafından baskı altında olduğu yalanıyla kariyeri kurtarma hesabına “Ergun Babahan kılıklı” bir tetikçi olarak sahne aldı.

Milliyet gazetesindeki sürecini ‘Batsın Böyle Gazetecilik’ adıyla kitaplaştıran Sazak, Nagehan Alçı aleyhinde de iddialara yer verdi.

Sazak, “Demirören’lere direnemediğim olay, Nagehan Alçı’nın gazeteye alınmasıdır. Meğer Y.Demirören, ‘Beyefendi’ye (Başbakan’a) söz vermiş. Erdoğan Demirören’i arayıp Nagehan’ı başlatacağımızı söyledim. ‘Nagehan da kim? Yok kardeşim. Almayacaksın’ dedi, bağırmaya başladı: ‘Oğlumun verdiği sözler yüzünden Beşiktaş’ta 150 milyar batırdım. Böyle giderse bu gazeteyi yönetemem. Kapatır ya da satarım. Yıldırım birilerine söz vermiş, ama Nagehan’a Milliyet’te yazdırmak istemiyorum. Alacaksak bile bir süre maaşını öderiz, ama başlatmazsın.” diye yazdı.

ALÇI’DAN SAZAK’A SERT CEVAP

Sazak’ın kitabındaki Nagehan Alçı bölümüne, Alçı’dan sert cevap geldi. Sosyal medya üzerinden Derya Sazak’a ilişkin çok sert eleştiriler yönelten Alçı, “Erdoğan Demirören’in yanında nasıl hazır ola geçip vıcık vıcık yağcılık yaptığından, nasıl bir sansürcü olduğundan…” dedi.

Sazak’ın, Hasan Cemal’in arkasından konuştuğunu iddia eden Alçı, kendisine gönderilen imzalı kitabın fotoğrafını paylaştı.

Nagehan Alçı Twitter üzerinden verdiği sert mesajlarla, Derya Sazak’ın “cami duvarına işediğini” de gösterdi. Çünkü Nagehan Alçı bu ithamların ve iddiaların altında asla kalmaz. Hele topa bir de Rasim Ozan Kütahyalı girerse, Derya Sazak asıl o zaman düşünsün!

İşte Alçı’nın Twitter üzerinden Sazak’a verdiği yanıt:

nagehan-derya1

nagehan-derya

MEDYAGUNDEM

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

selo-domuz1

İşte Selo’nun domuz eti yediğinin kanıtı!

A Haber ekranlarında yayınlanan ”Birlikte Bakalım” programında Demirtaş’ın ”domuz eti” tartışmalarına Gazeteci Nagehan Alçı noktayı …

ayse-sazak6

Paralel tetikçiler birbirlerine girdiler!

O belgesel paralel tetikçileri birbirine düşürdü. Derya Sazak’ı meğer paralel çetenin tetikçi bir grubu fena …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir