Anasayfa / ANALİZ / Bu hızla Soner Yalçın DEAŞ’çı olur!
soner

Bu hızla Soner Yalçın DEAŞ’çı olur!

Soros’un finoları, Fetullahçı terör örgütü, Doğan medyası bugünlerde tam bir “Müslümansever” oldu. Küresel çetenin tetikçileri Trump’la savaşında şimdi de “Müslümansever” maskeyi taktılar. İslam düşmanı bu çete Obama’nın döneminde katledilen Müslümanlar için ise sessizdi. Çünkü dert başka. Bu çeteye Soner Yalçın’ın sahibi olduğu Odatv de katıldı.

medyagundem.com

Doğan medyası neden birden Müslümansever oldu?

Odatv’nin haberine bakın;

odatv1

Haberin başlığına bakınca Müslümanlara “gerici” diyen, İslam düşmanlığı yapan Odatv’nin “Müslüman dostu” olması karşısında şaşkınlığa kapılıyorsunuz.

Oysa dert başka…

Haberin detayına bakıyoruz, şöyle demişler;

“Yeni Akit yazarı Kavakçı bugün yazdığı yazıyla ABD Başkanı Trump’a sahip çıktı. Meclise türbanlı girme girişiminin ardından milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı, 7 Müslüman ülke vatandaşlarının ABD’ye girişini yasaklayan ABD Başkanı Donald Trump’a sahip çıktı.”

Peki Kavakçı gerçekten Trump’ın Müslümanları kovmasına mı sahip çıkmış?

Hayır.

Bir de “Akit’ten İslam düşmanlığı” diye alt başlık atmışlar.

Akit’e gıcıklar; çünkü sürekli Akit’ten dayak yiyorlar.

Öylesine ucuz tetikçiler ki; bu haberle küresel çeteye hizmet ettiklerini, yalan, iftira ve çarpıtmadan beslendiklerini örtemiyorlar.

Peki gerçekten Kavakçı, Trump’a sahip mi çıkıyor yazısında?

Hayır.

Yazısı Trump ile Obama’nın kıyaslamasına dayanıyor. “Müslüman dostu” diye yutturulan ve sinsi yüzüyle tarihteki en fazla Müslüman katili olan Obama ile sinsi olmadan açıkça düşmanlık yapan Trump arasındaki farka dikkat çekiyor. Sinsi ya da münafık değil mert düşman evladır diyor. Trump’a ilişkin net fikrini de  “Söz verdiklerinin hepsi hem kendi halkına hem insanlığa çok zararlı.” diyerek belirtiyor.

Ama Odatv, gerçekten karanlık çukurundan böyle çarpıtmalar yapıyor.

Çünkü tasmasını tutanlar Trump’a karşı “Müslümansever” maske taktı.

Onlar da öyle.

Yani dememiz o ki Odatv ve Soner Yalçın, DEAŞ yanlısı olsa şaşırmayın.

Efendileri ne derse o…

Bakın çarpıttıkları Merve Kavakçı yazısı ise şu:

Ne ise o

Siyasete karşı insanların önemli bir kısmının karşı bir duruşu vardır. Siyasetin pis bir iş olduğunu söyler, bana göre değil diye eklerler. Doğrudur. Siyaset son derece kirli bir iştir. Ama kirletirseniz. Kirli ellerle, kirli bir kalple yapılan siyasetten ne o kalbin, ellerin sahibine ne de başkasına bir hayrı olmaz. Aslında siyaset tehlikeli bir iştir demek daha doğru olur. Tehlikelidir çünkü güç ve iktidarla iç içedir. Ondan bağımsız düşünülemez. Öyle olunca da yıpranmaya, yoldan çıkmaya, yanlış yapmaya müsait hale getirir insanı siyaset. Bir de bence en önemlisi münafığın bütün özelliklerine iter insanı siyaset. Müslümansanız, bunu dert edinecek tıynetteyseniz o zaman önemlidir bu. Konuştuğunuzda yalan söyler hale geldiyseniz, velev ki bu verdiğiniz bir sözü yerine getirmemek olsun, bu münafıklıktır. Günün sonunda, bir süre önce “yapacağım, edeceğim, gideceğim, vereceğim, yapmayacağım” dediğiniz şeyden dönmüş olmak yalanın dik alasıdır. Tutulmayan söz, yerine getirilmeyen taahhüt münafıklıktır. Siyasette emanete hıyanet etmek de son derece kolay yapılabilir. Aldığınız oy emanettir mesela. Biz şöyle barışçılız, böyle iyiyiz, gülümser iyilikçiyiz, huzur taraftarıyız deyip oyları toplamak, sonra da bombaları patlatmak, çukurları kazmak, insanları tehdit etmek, kurban eti dağıtan çocuğun kafasını ezmek cinayetin ötesinde seçmene ihanet etmek anlamına gelir. Siyasetçinin beyaz, siyah, pembe, gülkurusu her ne ise yanlış yönlendirmesi de yalan söylemesi anlamına gelir ki bu da bir nevi münafıklıktır. Düşününüz ki bir din ki elinde şeker varmış gibi avucuna atını çağıran adamın şahitliğini, ehilliğini kabul etmez, benzeri yalanların eften püften, rutinden kabul edildiği bu günde Müslümanın siyasetçi olması da ahir zamanda elinde kor tutmakla özdeşleştirilen Müslüman olmanın bir parçasıdır.

Bütün bunlara nereden mi girdim şimdi… Dün Trump’la ilgili haberleri takip ediyordum oradan. Önce Obama’yı düşündüm. Geldiğinde ne büyük umutlarla dünyaya seslenmişti. Dünya karşılık vermişti. Obama number van. Guantanamo’yu kapatacaktı en başta. Yapmadı. Şöyle iyi olacaktı, böyle iyi gidecekti, olmadı. Yapmadı. Sekiz sene gibi uzun ve fakat çok kısa süre akıp gitti. O da, ailesi de geride kaldı artık. Kendisinden öncekilerin akıbetine uğrayarak. Dün Trump’a baktım, arı gibi çalışıyor. Gecesini gündüzüne katıyor. Dur durak yok. Obama’ya benzemeyen tarafıysa ne gördüyseniz o. Ne söylediyse o. Ne söz verdiyse o. Gördüğünüz neyse alacağınız da o. Amerikan halkının oy verdiği ne ise o. Yani Trump’ta şimdiye kadar müşahede ettiğimiz haliyle yalan yok. Ne dediyse onu yapıyor. Ufak bir detay var ama. Söz verdiklerinin hepsi hem kendi halkına hem insanlığa çok zararlı.

Bilmem ama Obama’ya nazaran belki de daha iyi böyle olması. Yapıcam deyip yapmamak, gidip de dönmemek, söyleyip de dinlememek de var. Öyle olacağına neysen o olmak daha “emin”. En azından sizi bekleyenin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz. Aksi takdirde takiyye devreye girer. Takiyyenin şerliği son yaşadıklarımızla sabit değil mi…

MEDYAGUNDEM

erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. …

trump

Katar’dan sonra Trump’ın hedefi Türkiye dostu o ülke

ABD’nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin Pakistan’a olan yaklaşımını sertleştirme kararı …

trump

Trump’ın arkasındaki Pentagon

Sabah gazetesinde Haşmet Babaoğlu’nun “Trump’ın arkasındaki Pentagon” başlıklı yazısı şöyle… Yavaş yavaş tablo netleşiyor… ABD …

3 Yorumlar

  1. Chp li Solcu Fetö cü Dhkp-c li İHANET İTTİFAKI

  2. biz türkiyeli ak partili müslümanlar, abd liboşları ve türkiyedeki paralı askerlerinin oyunlarına gelmiyoruz ya bizi artık tahrik edip kimlik üzerinden kamplaştıramıyorlar ya onun için kuduruyorlar obamadan ne hayır gördük ki trumptan hayır bekleyelim al birini vur ötekine trump hiç değilse obama gibi sahtekar değil obama gibi müslüman dostu ayağına yatmıyor müslümanlar için asıl tehlikeli olanlar obama gibi sinsi düşmanlardır çünkü sen ne olduğunu anlamadan dost gibi görünüp arkadan hançerlerler trump gibilerinse dost olmadığını zaten bilir önlemini alır kendini korursun ayrıca adamın ülkesine istediğini alıp almama özgürlüğü var kime ne? kavakçının yazdıklarına aynen katılıyorum

  3. De ki; ey kafirler! yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz!..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir