Anasayfa / GENEL / Üçlü Suriye trafiği!
erdogan

Üçlü Suriye trafiği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce ABD Başkanı Trump ile sonra da Rusya Lideri Putin ile telefonda görüştü. Erdoğan’ın yaptığı her iki görüşmede de Katar krizinin çözümü ve Suriye konusu ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Bu görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Başkanı Vladimir Putin ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Rusya Federasyonu Başkanı Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmiş Ramazan bayramını kutladığı görüşmede, Suriye’deki son gelişmeler ele alındı.

Suriye meselesinin çözümüne yönelik işbirliğinin önemine dikkati çeken iki lider, Astana görüşmelerine değinildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başkanı Putin, Hamburg’da G-20 Zirvesi’nde yüzyüze bir görüşme yapma konusunda mutabık kaldılar.

Kremlin’den açıklama

Kremlin Sarayı, Erdoğna ile Putin görüşmesinin ardından açıklama yaptı. Kremlin görüşmede Suriye konusu ele alınırken Katar krizinin çözümü de konuşulduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanlığından Trump açıklaması

Erdoğan-Trump görüşmesiyle ilgili Cumhurbaşkanlığından yapılan basın açıklaması ise şöyle:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald J. Trump arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir.
Savunma sanayii ve ekonomi alanında ikili ilişkilerin ele alındığı görüşmede, körfezde Katar ekseninde yaşanan gerilim hakkında da görüş teatisinde bulunulmuştur.
Görüşmede, gerilimin bir an önce düşürülmesinin, sorunların müzakerelerle halledilmesinin, bölgenin güvenliği ve istikrarı açısından da önemli olduğu vurgulanmıştır.
Sayın Cumhurbaşkanımız, görüşme vesilesiyle, PKK, FETÖ ve DEAŞ dahil terörün her türüne karşı çıkmanın önemine dikkati çekmiştir.
İki lider, terörizmle mücadelede işbirliğinin daha da güçlendirilmesi ve terörün finansmanının önlenmesi hususlarında da mutabık kalmışlardır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Beyaz Saray’dan açıklama

Görüşmeyle ilgili Beyaz Saray açıklama yaptı. Beyaz Saray, iki liderin Katar krizinin çözümü de dahil terörle mücadele kapsamında birçok konuyu görüştüğünü aktardı.

MEDYAGUNDEM

erdogan

Erdoğan’dan tarihi çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında İslam dünyasına ‘Kudüs’ü ziyaret edin’ çağrısında bulundu. AK Parti …

guardian

İngiliz gazete Erdoğan yalanını böyle yedi!

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın makalesini yayınlayan The Guardian gazetesi, kendi yaydığı “Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan yazmak …

erdogan4

Erdoğan’dan Mescid-i Aksa hamlesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mescid-i Aksa gerilimi ile ilgili İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’i aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir